Trzy w jednym

crm project management

Bez CRM ani rusz

Spis treści

CRM czyli Customer Reationship Management to od kilku już lat odmieniany przez wszystkie przypadki w biznesowych kręgach slogan. Nie bez powodu. Błyskawiczny postęp technologiczny i rozwój społeczeństwa informacyjnego przyniósł wiele zmian w tradycyjnym sposobie zarządzania marketingowego a sami klienci stali się najcenniejszym zasobem firmy. Nic więc dziwnego, że kluczowe stało się wygodne przechowywanie dotyczących ich danych a także efektywne planowanie i organizowanie działań skierowanych do partnerów biznesowych. Korzyści wspierania się narzędziem takim jak CRM jest wiele. Skoncentrujmy się na tym, jakie problemy małych firm i startupów może rozwiązać ten system.

Wszystkie dane w jednym miejscu

Podczas gdy na początku funkcjonowania firmy utrzymanie kontroli nad kontaktami nie przysparza większych trudności, w miarę jej rozwoju trudno uniknąć w tym obszarze bałaganu. Komu z nas nie zdarzyło się zapisać jakąś istotną informację, której później nie mogliśmy znaleźć? Dane przechowywane w różnych formatach, różnych miejscach i w różnych programach sprawiają, że pracownicy tracą cenny czas, komunikacja jest utrudniona a działania mniej efektywne. Korzystanie z narzędzia typu CRM pozwala uniknąć takich sytuacji. Jego największą zaletą jest to, że pozwala zebrać wszystkie rozproszone dane w jednym miejscu. Dzięki temu zbieranie, segregowanie i aktualizowanie informacji dotyczących klientów jest dużo łatwiejsze.

Dostęp online

Kto kiedykolwiek prowadził firmę lub startup, ten wie, że w większości przypadków praca szefa nie kończy się wraz z wyjściem z biura. Dzięki CRM działającemu w chmurze wszystkie zgromadzone w systemie dane są zawsze pod ręką. Nie jest istotne, czy jest się oddalonym od siedziby firmy o setki kilometrów czy zaledwie kilka metrów. W sytuacji, kiedy chcemy monitorować wykonywane zadania lub w nagłych wypadkach, gdy trzeba udać się do klienta, wystarczy dostęp do przeglądarki internetowej i kilka kliknięć, żeby odszukać interesujące nas informacje.

Sprawniejsza praca grupowa

Wdrożenie systemu CRM znacząco ułatwia również współpracę wewnątrz zespołu. W jaki sposób? Przede wszystkim umożliwia poszczególnym członkom wymianę niezbędnych dokumentów i informacji. Bez względu na to, gdzie znajduje się dany pracownik, może realizować powierzone mu zadania. W przypadku rotacji, CRM pozwala na utrzymanie w systemie wszystkich danych na temat klientów i zapobiega nierzadkiej utracie części informacji wraz z odejściem pracownika. Dodatkową korzyścią jest dużo łatwiejsze wdrożenie nowego członka zespołu. Dostęp do CRM, dający wgląd do zgromadzonej wiedzy, pozwala mu bowiem znacznie szybciej rozpocząć samodzielną pracę.

CRM-y już dawno przestały być domeną jedynie dużych korporacji. Korzyści, jakie niesie ze sobą ich wdrożenie, dostrzega coraz więcej małych firm i startupów. W ich przypadku nie chodzi jednak o narzędzie typu kombajn sprzedażowy, ale proste rozwiązanie do zarządzania kontaktami. IC Projekt wraz z wewnętrznym CRM jest odpowiedzią na te potrzeby. Funkcjonalności takie jak lista kontrahentów i osób kontaktowych oraz możliwość tworzenia notatek zintegrowanych z projektami, umożliwiają zarządzanie relacjami z klientem na podstawowym poziomie, pozwalają usprawnić codzienną pracę i poprawiają komunikację w zespole. Czy nie o to właśnie chodzi?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Załóż darmowe konto

Bez karty płatniczej • Darmowy na zawsze