Wdrożenie IC Project na przykładzie

BiggerB

Logo BiggerB

BiggerB to agencja social media, która na co dzień obsługuje największe europejskie marki jak FlixBus czy Paulaner w zakresie mediów społecznościowych. Agencja łączy wiedzę i kilkunastoletnie doświadczenie wdrażając zintegrowane rozwiązania, które zmieniają Social Media w skuteczne narzędzia biznesowe. Dba o jakość każdego kontaktu z marką, wspierając jej pozytywny odbiór przez społeczność i wpływając na decyzje zakupowe Klientów.

Wypróbuj za darmo

Problemy

  • przy działaniach w mediach społecznościowych bardzo ważny jest odpowiedni harmonogram i skuteczny podział obowiązków. Do tej pory brakowało w firmie narzędzia, które umożliwiałoby tworzyć efektywny harmonogram prac.
  • marketing i social media to ogromny natłok pojedynczych obowiązków, bardzo często uciekały małe zadania czy też projekty, co wpływało negatywnie na organizację pracy.
  • komunikacja zadaniowa czy projektowa opierała się o organizowanie spotkań, a także wymienianie dziesiątek wiadomości e-mail między pracownikami, co zmniejszało produktywność pracowników.
  • zdecydowanie brakowało organizacji pod względem obiegu plików i dokumentów - nie było wspólnej przestrzeni w firmie, gdzie każdy z pracowników miałby dostęp do plików projektowych czy też innych ważnych dokumentów.

Wdrożenie
IC Project

W BiggerB narzędzie IC Project zostało wdrożone w pełnej funkcjonalności przy pakiecie Enterprise. Proces wdrożenia przebiegł bardzo sprawnie, ponieważ firma zdecydowała się również na dedykowaną usługę wdrożeniową. Dzięki temu, bardzo szybko wszyscy pracownicy stali się w pełni operatywni w systemie.

Korzyści

  • BiggerB wykorzystuje wiele możliwości zarządzania projektami w IC Project - każdy projekt dzielony jest na etapy oraz grupy zadań, a z wykorzystaniem wykresu Gantta tworzony jest dostosowany harmonogram każdego z projektów. To świetne rozwiązanie dla działań marketingowych, które pozwala trzymać stałe ramy czasowe projektów.
  • zarządzanie zadaniami w narzędziu zdecydowanie sprzyja pracy agencji - nie uciekają małe i pojedyncze obowiązki, ponieważ każdy z pracowników na bieżąco kontroluje własną produktywność za pomocą specjalnych funkcjonalności w programie. Co więcej, trójstronny system powiadomień nie pozwala zapomnieć o terminie wykonania każdego z zadań
  • wbudowany komunikator to znakomite rozwiązanie dla każdej firmy - nie trzeba korzystać z zewnętrznych czatów, ponieważ wszystko jest tutaj połączone z zadaniami i projektami. Każdy z pracowników może porozmawiać prywatnie, a przy zadaniach i projektach pracownicy nie wymieniają między sobą maili, a także nie organizują dodatkowych spotkań. Jednym kliknięciem tworzona jest konwersacja zadaniowa i w tle trwa rozmowa o ważnych obowiązkach, a przy tym wszyscy pracownicy oszczędzają cenny czas.
  • po wdrożeniu IC Project agencja zdecydowała się na wykorzystanie modułu Wiki, czyli bazy wiedzy firmowej. Udało się stworzyć strukturę folderów, a w każdym z nich umieścić pliki oraz dokumenty. Teraz każdy z pracowników ma dostęp do wszystkich załączników w jednym miejscu, a także wie w który folder wejść, żeby wymagany dokument odnaleźć.

"IC Project to niezwykle intuicyjne, a przy tym funkcjonalne narzędzie do zarządzania. Perfekcyjnie sprawdza się w mojej agencji marketingowej - zorganizowało zarządzanie projektami oraz zadaniami, pozwoliło skuteczniej operować całym zespołem BiggerB i zdecydowanie usprawniało komunikację firmową. IC Project to był świetny wybór."