Wdrożenie IC Project na przykładzie

Internet Media

Logo Internet Media

Internet Media Polska to firma, która zajmuje się kompleksową obsługą firm. W swojej ofercie firma posiada m.in. usługi ogólnego marketingu, pozycjonowania SEO, tworzenia responsywnych stron internetowych czy też copywritingu. Firma zlokalizowana jest w Gdańsku.

Wypróbuj za darmo

Problemy

  • Firma zauważyła potrzebę lepszego zorganizowana pracy projektowej w kontekście współpracy z Kontrahentami. Projektami zespół zarządzał w Excelu, a bazą kontrahentów w odrębnym programie - brakowało powiązanie, a także obiegu informacji.
  • W marketingu bardzo ważne jest wyliczanie kosztu projektu – firma pracuje w formie godzinowej, więc kluczem było określenie kosztu pracownika w kontekście jego pracy. Na ten moment wszystko było wyliczane ręcznie, co generowało masę pracy.
  • Współpraca z Klientami odbywała się w sposób tradycyjny, a więc za pomocą telefonów, wiadomości mailowych i dodatkowych ustaleń, przez co masa informacji uciekała. Dodatkowo proces decyzyjny był wydłużony, a to wpływało na cały projekt.
  • Zdecydowanie brakowało statystycznego podejścia do mierzenia czasu pracy – znajomym efektem był uciekający na czas na wszelkie dodatkowe zadania, które nie wchodziły w wycenę dla klienta. Kluczem było skontrolowanie i zmierzenie tego czasu.

Wdrożenie
IC Project

Proces decyzyjny w firmie był prosty – po prezentacji decyzja zapadła bardzo szybko, co ułatwiło również proces wdrożeniowy. Firma zdecydowała się na szkolenie, co pozwoliło kompleksowo przeszkolić zespół pracowników. Ponadto, feedback od pracowników już od początku opiewał na prostocie i intuicyjności narzędzia, więc firma nawet nie potrzebowała dodatkowej zaawansowanej pomocy, aby przełożyć swoje procesy na funkcjonowanie w programie.

Korzyści

  • Wreszcie sprawnie zostało zorganizowane zarządzanie projektami z bazą kontrahentów w jednym programie. Każdy projekt jest świetnie powiązany - zespół widzi dla kogo jest realizowany, a w drugą stronę zawsze można zobaczyć, które projekty są lub były realizowane dla danego klienta.
  • W firmie jest historia projektowo-zadaniowa. Mamy dostęp do wszelkich informacji z przeszłości, co jest kluczowe przy poprawkach lub przeróżnych wyliczeń finansowych.
  • Uzyskano wreszcie rozwiązanie, które pozwala mierzyć czas pracy naszego zespołu na poszczególnych zadaniach - dzięki temu, mamy automatycznie wyliczoną rentowność projektu i wiemy czy wyrobiliśmy się w tym, co planowaliśmy czy nie.
  • Zorganizowaliśmy współpracę z Klientami za pomocą narzędzia. Większość klientów pracuje z nami na udostępnionych zadaniach - akceptują, odrzucają, a także wypowiadają swoje zdanie na temat danych propozycji. Nie komunikujemy się na mailach, a także telefonicznie, bo wszystko mamy w tym kontekście w IC Project.

“IC Project to znakomite narzędzie dla każdej agencji marketingowej. Pozwala połączyć pracę projektowo-zadaniową z kontrahentami w sferze informacyjnej, ale usprawnia również współpracę z naszymi klientami. Dodatkowe aspekty, jak moduł finansowy i opcja mierzenia czasu pracy w sposób automatyczny pozwala nam wyliczać rentowność projektów. Narzędzie sprawdza się bardzo dobrze i zdecydowanie zasługuje na rekomendację, szczególnie dla marketingu.”