Wdrożenie IC Project na przykładzie

Maxberg

Logo Maxberg

Biuro projektowe Maxberg tworzone jest przez zespół ambitnych projektantów nowocześnie myślących o architekturze i przestrzeni. Maxberg realizuje projekty o różnej tematyce i zaawansowaniu, są to m.in domy jednorodzinne, osiedla mieszkaniowe, budynki usługowe, użyteczności publicznej oraz projekty urbanistyczne.

Wypróbuj za darmo

Wyzwanie

W firmie Maxberg pracujemy nad kilkunastoma projektami jednocześnie, ich koordynacja przed wdrożeniem IC Project była dla nas sporym wyzwaniem. W ramach zarządzania projektami, ciężko było nam określać realną czasochłonność poszczególnych zadań i etapów, a przez to wyliczać całościową rentowność projektów. Potrzebowaliśmy również wspólnego profesjonalnego kalendarza, który pomógłby nam w usprawnieniu pracy zespołowej.

Proces wdrożenia

Biuro projektowe Maxberg bardzo płynnie wdrożyło się w narzędzie IC Project podkreślając wielokrotnie intuicyjność całego systemu. Ciągłe wsparcie ze strony dedykowanego konsultanta okazało się w 100% wystarczające, aby poznać wszelki ukryte aspekty, dostosować procesy, a tym samym sprawnie i skutecznie korzystać na co dzień z kluczowych funkcjonalności IC Project.

Korzyści

  • Zdecydowanej poprawie uległo zarządzanie projektami. Pracownia otrzymała specjalne mechanizmy, które pozwalają pracować z projektami, ich etapami, zadaniami, a także harmonogramami projektów. To duże ułatwienia dla całego zespołu.
  • Z wykorzystaniem funkcjonalności mierzenia czasu pracy i przeliczanie na koszty po stawkach godzinowych, osoby zarządzające mogą kontrolować realne i całościowe koszty projektów. Wcześniej brano pod uwagę głównie koszty zewnętrzne, co jednak był tylko częścią całości.
  • Mocnym ułatwieniem przy pracy projektowej okazało się połączenie wszystkich kosztów, i faktur dotyczących danego projektu w jednym miejscu, co pozwala łatwo zarządzać budżetem projektu.
  • Firma otrzymała możliwość tworzenia raportów na potrzeby wewnętrzne i dla klientów, co przed wdrożeniem IC Project musiało odbywać się ręcznie i było bardzo czasochłonne.
  • Całe biuro ma jeden, wspólny kalendarz pracy zespołowej - każdy wie o spotkaniach, kontroluje terminowość zadań, a do tego sprawnie zarządzamy urlopami i nieobecnościami.