Wdrożenie IC Project na przykładzie

Partnerskie Kluby Biznesu

Logo Partnerskie Kluby Biznesu

Partnerskie Kluby Biznesu to organizacja biznesowa, której celem jest umożliwienie przedsiębiorcom nawiązywania nowych kontaktów biznesowych w Polsce i w Czechach. Partnerskie Kluby Biznesu swoją ofertę kierują do firm poszukujących nowych możliwości biznesowych, ale również dla klubów sportowych z różnych dyscyplin oraz fundacji szukających wsparcia finansowego na swoją działalność.

Wypróbuj za darmo

Problemy

  • Zdecydowanie brakowało spójnego zarządzania bazą kontrahentów, co w branży PKB było kluczowe. Firma na co dzień operuje setkami kontaktów, łącząc przy tym różne firmy pod kątem biznesowym. Kluczowe więc było, aby każdy z koordynatorów miał dostęp do bazy firm, ich branż, a także informacji o produktach lub usługach, które oferują.
  • Firma potrzebowała lepszego zorganizowania pracy zadaniowej, szczególnie pod kątem pracy z kontrahentami i kontrolowania świadczeń, które zostały wykonane lub są planowane.
  • Cały zespół PKB pracuje w przeróżnych lokalizacjach w Polsce, a także Czechach, dlatego też niezwykle ważna była spójna komunikacja pomiędzy koordynatorami, aby obieg informacji był szybki i sprawny, a także zorganizowany w odpowiedni sposób.

Proces wdrożenia

Dla Partnerskich Klubów Biznesu kluczowe było odpowiednie wdrożenie całego systemu CRM w połączeniu z zarządzaniem projektami i zadaniami, ale w kontekście procesów firmowych. Ogromna praca została tutaj wykonana przez zespół wdrożeniowy, który na podstawie swojego doświadczenia zaproponował możliwości organizacji pracy w IC Project i tym samym wspólnymi siłami z firmą udało się dostosować wszelkie procesy w kontekście funkcjonalności i możliwości całego rozwiązania. W proces wdrożenia weszły m.in. wstępne prezentacje systemowe, a także kilka spotkań wdrożeniowych na których narzędzie zostało dostosowane pod potrzeby firmy. Dodatkowo cały zespół został przeszkolony, aczkolwiek etapowo, aby koordynatorzy pomału przyswajali wiedzę, ponieważ w ten sposób Zarząd PKB chciał pokazać nowe narzędzie swoim pracownikom.

Korzyści

  • Firma zyskała pełną bazę CRM, co pozwala każdemu z koordynatorów w szybki sposób wyszukać firmę w sferze zainteresowania, a także sprawdzić, co firma oferuje pod kątem usług czy też produktów. System wyszukiwania został tak zaprojektowany, aby każdego kontrahenta móc wyszukać pod kątem definiowanej branży, źródła czy też opiekuna, co jest bardzo ważne w szybkości działania i uzyskania kluczowych informacji o kontrahencie.
  • Dzięki IC Project, w PKB wreszcie pojawiło się połączenie bazy kontrahentów z pracą projektowo-zadaniową. Pod każdego kontrahenta w systemie jest tworzony odpowiedni projekt, co pozwala kontrolować wszelkie działania i świadczenia na rzecz firmy. Dzięki temu, zawsze w firmie wiadomo, co zostało wykonane, a co nie.
  • Każdy koordynator wreszcie otrzymał dostęp do pełnej platformy, która dodatkowo oferuje sporo możliwości komunikacyjnych. Przez pracę zdalną z dużej ilości lokalizacji było to kluczowe, aby zorganizować komunikację - w IC Project firma wykorzystuje m.in. wbudowany komunikator, kalendarz pracy zespołowej czy system komentarzy na zadaniach.