Logo IC Project

Bezpieczeństwo Twoich danych

to dla nas najwyższy priorytet.

Bezpieczeństwo to podstawa do zaufania. W IC Project wykorzystujemy najnowsze technologie, aby Twoje dane zawsze były w 100% bezpieczne. Poznaj, w jaki sposób chronimy i zabezpieczamy na co dzień dane w naszym środowisku.

1x

Raz dziennie wykonujemy
backup Twoich danych.

SSL

Bezpieczeństwo szyfrowania
przesyłanych danych.

TIER-3

Data center z rygorystycznymi wymogami normy TIER-3.

24h/7

Dostęp do danych o każdej porze dnia i nocy. Zawsze i wszędzie.

W jaki sposób dbamy

o bezpieczeństwo danych?

W IC Project wykorzystujemy najnowsze technologie, aby chronić i zabezpieczać Twoje dane. To, co robimy, sprawia, że Twoje dane o każdej porze są w 100% bezpieczne. Poznaj działania, technologie i zabezpieczenia w IC Project. To pełna gwarancja bezpieczeństwa.

 

Norma TIER-3

Telecommunications Industry Association (TIA) utworzyła normę ANSI/TIA-942, które definiują klasy niezawodności (tzw. Tier) dla tego typu obiektów. Nasze Data Center spełnia rygorystyczne wymogi normy TIER-3, zapewniając redundancję infrastruktury.

Zasilanie bezprzerwowe

Gwarantowane bezprzerwowe zasilanie. W razie zaniku zasilania praca urządzeń w pierwszej kolejności jest podtrzymywana przez system UPS, a po kilku sekundach startuje generator spalinowy, zapewniający dowolnie długie podtrzymanie zasilania.

Redundantne chłodzenie

Redundantny system chłodzenia w naszym data center jest oparty na rozwiązaniach firmy Daikin oraz tzw. freecoolingu. Stosujemy podział przestrzeni na ciepłe i zimne korytarze, co zapewnia odpowiednią wydajność procesu chłodzenia.

Sieć

Centrum Danych podłączone do ringu światłowodowego trzema osobnymi trasami. Pracujemy w oparciu o sprzęt sieciowy marek Juniper i HP, jesteśmy w stanie zestawiać połączenia o przepływowości od 1 Mbps do 10 Gbp. Szybkość błyskawiczna.

Podłoga techniczna

Podniesiona podłoga techniczna skraca czas niezbędny dla wykonywania czynności technicznych, na czym na koniec zawsze zyskują klienci. Nośność podłogi to 1500 kg/m2. Tego typu rozwiązania ograniczają ryzyko błędów i wypadków.

Fizyczne bezpieczeństwo

Zapewniamy stały monitoring kamerami (CCTV) zarówno samej serwerowni, jak i przestrzeni dookoła budynku. Stosujemy kontrolę dostępu, a obiekt oczywiście wyposażono w odpowiedni system przeciwpożarowy. Obsługa w gwarancji 24/7.