Bezpieczeństwo danych w IC Project

Bezpieczeństwo Twoich danych
to dla nas priorytet

Bezpieczeństwo to podstawa do zaufania. W IC Project wykorzystujemy najnowsze technologie, aby Twoje dane zawsze były w 100% bezpieczne. Poznaj w jaki sposób chronimy i zabezpieczamy.

1x

Raz dziennie wykonujemy
backup Twoich danych

SSL

Najwyższy poziom bezpieczeństwa
szyfrowania przesyłanych danych

TIER-3

Nasze data center spełnia
rygorystyczne wymogi normy TIER-3

24/7

Twoje dane dostępne są o każdej porze
24 godziny przez 7 dni w tygodniu
zawsze i wszędzie.

W jaki sposób dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych?

W IC Project prowadzimy wiele procesów, które sprawiają, że Twoje dane o każdej porze są chronione, a tym samym w 100% bezpieczne. Poznaj to, co robimy dla Twojego bezpieczeństwa.

  • Każdego dnia wykonujemy backup Twoich danych, który jest przechowywany w naszym data center. Nie musisz się martwić, wszystkie dane zawsze są do odzyskania.
  • Przesyłane dane są w 100% bezpieczne, dzięki certyfikatowi SSL, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa szyfrowania danych.
  • Dostęp do danych 24/7 - możemy Ci zagwarantować, że Twoje dane zawsze będą dostępne. Bez żadnych przestojów, 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
  • Audyty zewnętrzne - IC Project przeszło wiele audytów zewnętrznych, które kompleksowo sprawdziły nasze standardy bezpieczeństwa. Za każdym razem dostaliśmy wysoką ocenę!
  • Spełniamy normy GDPR oraz RODO, które gwarantują pełną ochronę danych osobowych, a także warunkują przetwarzanie wszelkich danych osób fizycznych.
Chcesz wiedzieć jakie technologie wykorzystuje nasze data center w którym przechowujemy, chronimy i zabezpieczamy Twoje dane? Śmiało, przekonaj się. Poznaj nasze data center.

Norma TIER-3

Telecommunications Industry Association (TIA) utworzyła normę ANSI/TIA-942, które definiują klasy niezawodności (tzw. Tier) dla obiektów typu data center. Nasze Data Center spełnia rygorystyczne wymogi normy TIER-3, zapewniając redundancję infrastruktury.

Zasilanie bezprzerwowe

Gwarantowane bezprzerwowe zasilanie. W razie zaniku zasilania praca urządzeń w pierwszej kolejności jest podtrzymywana przez system UPS, a po kilku sekundach startuje generator spalinowy, zapewniający dowolnie długie podtrzymanie zasilania.

Redundantne chłodzenie

Redundantny system chłodzenia w naszym data center jest oparty na rozwiązaniach firmy Daikin oraz tzw. freecoolingu. Stosujemy podział przestrzeni na ciepłe i zimne korytarze, co zapewnia odpowiednią wydajność procesu chłodzenia.

Sieć

Centrum Danych podłączone do ringu światłowodowego trzema osobnymi trasami. Pracujemy w oparciu o sprzęt sieciowy marek Juniper i HP, jesteśmy w stanie zestawiać połączenia o przepływowości od 1 Mbps do 10 Gbps

Podłoga techniczna

Podniesiona podłoga techniczna skraca czas niezbędny dla wykonywania czynności technicznych, na czym na koniec zawsze zyskują klienci. Nośność podłogi to 1500 kg/m2. Tego typu rozwiązania ograniczają ryzyko błędów i wypadków oraz uławiają chłodzenie.

Fizyczne bezpieczeństwo

Zapewniamy stały monitoring kamerami (CCTV) zarówno samej serwerowni, jak i przestrzeni dookoła budynku. Stosujemy kontrolę dostępu, a obiekt oczywiście wyposażono w odpowiedni system przeciwpożarowy. Administratorzy w centrum danych są dostępni 24/7.