Logo IC Project
best task management tools

10 najlepszych programów do zarządzania zadaniami

Spis treści

Odpowiednie zarządzanie zadaniami to klucz do zwiększenia produktywności własnej i całego zespołu. Obecnie na rynku znajduje się wiele ciekawych programów do zarządzania zadaniami, dzięki którym praca staje się łatwiejsza oraz przyjemniejsza. Wybór jednak tego typu aplikacji stanowi spory problem. Przede wszystkim musisz znać własne potrzeby, bo bez tego będzie ciężko dokonać odpowiedniego wyboru. W poniższym zestawieniu poznasz 10 najlepszych programów do zarządzania zadaniami – niektóre posiadają wiele funkcjonalności, inne nieco mniej. Jesteśmy przekonani, że korzystając z naszego artykułu uda Ci wybrać odpowiednie narzędzie do zarządzania zadaniami, które usprawni Twoją pracę.

IC Project

IC Project, program do zarządzania projektami, narzędzie do zarządzania po polsku

IC Project to intuicyjne narzędzie do zarządzania zadaniami. W IC Project jednym kliknięciem możesz stworzyć zadanie, wyznaczyć termin wykonania i przypisać do niego odpowiednie osoby, a one dostaną błyskawiczne powiadomienie. Wszystkimi zadaniami zarządzasz na tzw. Kanbanie, dzięki czemu w każdym momencie widzisz jakie zadania masz do zrobienia, nad którymi zespół pracuje, a także jakie zostały już zakończone. Co więcej, narzędzie jest bardzo elastyczne, dzięki czemu możesz stworzyć własną ścieżkę i wizualizację zadań. Oczywiście w zarządzaniu zadaniami znajdziesz multum dodatkowych przydatnych funkcjonalności, m.in cykliczność zadań, tworzenie specjalnych checklist, dekorowanie etykietami, tworzenie szablonów czy też ustalanie priorytetów.

Warto zaznaczyć, że IC Project to nie jest tylko program do zarządzania zadaniami, ale oferuje również wiele dodatkowych funkcjonalności, które można sprawnie wykorzystywać, żeby zorganizować swoją pracę. W tym narzędziu jest również wbudowany komunikator, dzięki czemu możesz porozmawiać z każdym z pracowników lub z poziomu zadania tworzyć specjalne konwersacje. Ogólnie cały program wspiera bardzo mocno komunikację firmową – w zadaniach znajdziesz również możliwość komentowania, co daje idealne sposób do aktualizowania przebiegu zadania. W komentarzach możesz załączać przeróżne pliki czy też przykładowo oznaczać osoby.

W programie znajdziesz możliwość raportowania czasu pracy. Każdy z pracowników będzie mógł na zadaniu zapisać ile spędził przy jego realizacji, a Ty wszystkie te informacje zobaczysz w odpowiednich zakładkach czy też prostych raportach. Dużym atutem IC Project jest wbudowany kalendarz, gdzie zobaczysz nie tylko wszystkie zadania, ale także wydarzenia, a nawet nieobecności.

Zarządzanie zadaniami to bardzo ważna kwestia w każdej firmie, kluczem do sukcesu jest jednak sprawna organizacja. IProgram oferuje możliwość podziału wszystkich zadań na projekty, grupy zadań, a nawet konkretne etapy, dzięki czemu nigdy się nie zgubisz i będziesz wiedzieć, gdzie szukać. IC Project to bardzo ciekawe, polskie rozwiązanie, które jest idealnym połączeniem między wysoką funkcjonalnością, a intuicyjnością w użytkowaniu. Jest to program, który bez wątpienia sprawdzi się w mniejszych bądź większych firmach.

Główne korzyści – IC Project:

 • zarządzanie zadaniami na Kanbanie – sprawny podział na statusy
 • jasny, przejrzysty i prosty interfejs zadaniowy
 • podział na projekty, grupy zadań czy etapy
 • możliwość rozmowy na temat zadania na wbudowanym komunikatorze
 • wbudowany kalendarz – widok zadań, wydarzeń czy nieobecności
 • komentowanie, oznaczanie osób, załączanie plików
 • trójstronny system powiadomień – program informuje o wszystkich ważnych kwestiach powiadomieniami na e-mail, w aplikacji mobilnej oraz w systemie
 • dodatkowe funkcjonalności jak: cykliczność zadań, ustawianie priorytetów, mierzenie czasu pracy, dekorowanie etykietami czy tworzenie specjalnych checklist
 • intuicyjna metoda drag & drop – zadania delegujesz za pomocą przeciągnięcia osoby i upuszczenia nad zadaniem, identycznie zmieniasz statusy zadań
 • w 100% polskie narzędzie, możliwość pracy oraz dostęp do supportu w języku polskim

Nozbe

Nozbe, aplikacja do zadań

Nozbe to bardzo ciekawa aplikacja do zarządzania zadaniami. Jest to program, który typowo przeznaczony jest właśnie do zadań i kontrolowania produktywności czy to własnej, czy też całego zespołu. W Nozbe możesz korzystać z wielu przydatnych funkcjonalności, które oferuje program. Jest to m.in ustalanie terminów, możliwość komentowania, dodawania checklist czy też ustawianie powtarzalności zadania. Dodatkowo Nozbe daje też możliwości pod kątem ustalania priorytetów dla zadań czy ich kategoryzowania.

Początkowo był to program, który nie wychodził poza granice prostego zarządzania zadaniami, obecnie jednak twórcy dają możliwość łączenia zadań w projekty czy też pracy zespołowej. Mamy już możliwość tworzenia zespołów, a tym samym delegowania zadań. W Nozbe znajdziesz kalendarz, jednak tutaj zobaczysz tylko i wyłącznie terminy wykonania zadań. Bardzo ważną funkcjonalnością w Nozbe jest możliwość tworzenia specjalnych szablonów – jest to opcja lubiana przez wiele osób, ponieważ nie musimy powielać naszej pracy, dzięki temu oszczędzamy swój cenny czas.

Bez wątpienia jest to program, który będzie wspierał produktywność małych zespołów, a także indywidualną każdego pracownika. To proste narzędzie, które skupia się na zadaniach oraz jego funkcjonalnościach. Warto zaznaczyć, że wszystkie zadania są pokazywane w widoku listy – oczywiście widok jest możliwy do segregowania, ale niestety w Nozbe nie znajdziesz widoku Kanbana, który jest bardzo popularny i uwielbiany na całym świecie.

Główne korzyści – Nozbe:

 • zarządzanie zadaniami w widoku listy
 • prosty, przyjazny interfejs
 • narzędzie skupione na zadaniach
 • podział na projekty, możliwość pracy zespołowej
 • komentowanie, załączanie plików, cykliczność zadań
 • możliwość kategoryzowania zadań, zbierania w odpowiednie katalogi
 • opcja pracy w przeglądarce oraz w aplikacjach desktopowych
 • dostęp do prostego kalendarza z zadaniami
 • polski produkt, możesz pracować w języku polskim

Todoist

Todoist, program do zarządzania zadaniami

Todoist to bardzo prosta aplikacja do zarządzania zadaniami. Jest to program, który pozwala szybko zapisać i uporządkować zadania w zaledwie kilka sekund. Bez wątpienia jest to narzędzie przeznaczone do pilnowania własnej produktywności, aczkolwiek oferuje również możliwość pracy zespołowej i tym samym delegowania zadań dla innych. Ciekawe funkcjonalności, które posiada Todoist to na pewno możliwość dodawania checklist, ustawianie specjalnej cykliczności czy też ustalanie priorytetów poszczególnych zadań.

Oczywiście narzędzie będzie Cię na bieżąco informowało o wszelkich zmianach w zadaniach. Mimo, że jest to prosta i przejrzysta aplikacja do zarządzania zadaniami, oferuje również opcję łączenia zadań w specjalne projekty – to sprzyja na pewno organizacji pracy. Ciekawymi dodatkami jest np. specjalny widok Twojej produktywności czy też dedykowane szablony, które możesz zawsze wykorzystać, żeby zaoszczędzić troszeczkę czasu.

Bez wątpienia Todoist to nie jest program w którym znajdziesz wiele ciekawych, bardziej zaawansowanych funkcjonalności – jest to narzędzie, które będzie wspierać Cię w codziennych obowiązkach. Oferuje jednak do tego wiele przydatnych funkcji, które na pewno Ci się przydadzą. Jeśli poszukujesz programu do zarządzania zadaniami, musisz przemyśleć czy aplikacja typu to-do to wszystko, czego potrzebujesz.

Główne korzyści – Todoist:

 • zarządzanie zadaniami w formie listy – szybkie dodawanie zadań
 • możliwość komentowania, ustawiania cykliczności czy priorytetów
 • opcja pracy zespołowej
 • dodawanie podzadań
 • powiadomienia o zbliżającym się terminie zadania czy też wszelkich zmianach
 • łączenie zadań w proste projekty
 • wizualizacja Twojej produktywności

HeySpace

Heyspace, program do zadań z komunikatorem

HeySpace to stosunkowo nowa na rynku aplikacja do zarządzania zadaniami, która posiada wbudowany komunikator. W HeySpace zadania możesz zarządzać na Kanbanie, dzięki czemu łatwo zmienisz ich status i będziesz mieć jasny podgląd na postęp prac. Oczywiście masz możliwość określania terminowości, dodawania tagów czy powtarzania zadania.

HeySpace daje opcję pracy zespołowej – to oczywiste ze względu na wbudowany czat. Dzięki temu zadania możesz delegować innym osobom, a także masz możliwość bieżącej rozmowy w systemie z całym swoim zespołem. Trzeba przyznać, że komunikator jest dość rozbudowany i posiada kilka ciekawych wyróżników. Warto zaznaczyć, że HeySpace posiada również swój kalendarz – to sprzyja kontrolowaniu produktywności, ponieważ możesz zawsze zobaczyć wszystkie swoje zadania w widoku kalendarzowym.

Na pewno HeySpace to dość ciekawa aplikacja, która stopniowo się rozwija. Obecnie posiada podstawowe funkcjonalności pod względem zarządzania zadaniami, ale sprytne połączenie programu z komunikatorem na pewno jest dużym atutem. Cały interfejs programu jest również dość przyjazny. Warto zaznaczyć, że jest to polskie narzędzie.

Główne korzyści – HeySpace:

 • zarządzanie zadaniami na Kanbanie
 • wbudowany komunikator – ciekawe, dodatkowe funkcje na czacie
 • możliwość ustawiania terminów, dodawania tagów czy powtarzania zadania
 • opcja pracy zespołowej – delegowanie zadań
 • wbudowany kalendarz
 • polski produkt

Monday.com

Monday.com, narzędzie do zarządzania, zadania

Monday.com to dość popularny program do zarządzania zadaniami oraz całymi projektami. Monday oferuje dużo więcej funkcjonalności niż między innymi Nozbe czy Todoist. Bardzo ważną kwestią jest możliwość dostosowania widoku zarządzania zadaniami – monday.com daje sporo możliwości: widok na Kanbanie, w formie podstawowej tabeli, na specjalnym terminarzu, w kalendarzu, na wykresie lub dostosowanej mapie. Trzeba przyznać, że jest tego sporo.

Wchodząc do zadania, mamy wiele podstawowych funkcjonalności, które znamy już z innych systemów. Jest to oczywiście określanie statusu zadania, dodawanie komentarzy, dostosowywania etykiet, priorytetów czy też oczywiście ustalanie terminowości. W tym programie można w pełni pracować zespołowo, a także segregować zadania w konkretne projekty. Monday.com na pewno może zaoferować zdecydowanie więcej również pod kątem kontrolowania czy też raportowania w stosunku do innych, zwykłych aplikacji do zarządzania zadaniami.

Ogólnie jest to bardzo przyjemny, kolorowy system, który daje również więcej użytkownikowi w kwestii dostosowania wielu widoków pod własne potrzeby. Przykładowy dashboard składa się z kilkudziesięciu widgetów, które oczywiście można dostosować dowolnie, jak tylko chcemy. Dodatkowe korzyści, które znajdziemy w Monday.com to na pewno dużo dostępnych integracji.

Monday.com to bardzo ciekawe narzędzie do zarządzania zadaniami – oferuje zdecydowanie więcej funkcjonalności niż typowe, proste aplikacje tego typu. Jest to program w którym w pełni można pracować zespołowo, korzystać z wielu dostępnych integracji i przede wszystkim pilnować produktywności. Duża ilość dostępnych integracji czy też możliwości dostosowywania widoków pod własne potrzeby to spore atuty tego zagranicznego systemu. Na polski rynku dużym mankamentem jest brak dostępu do języka polskiego. Niestety nie jest to również tanie narzędzie.

Główne korzyści – Monday.com:

 • kilka widoków dla zarządzania zadaniami
 • możliwość rozbudowanej pracy zespołowej
 • komentarze, priorytety, załączniki i wiele więcej na zadaniu
 • dostęp do specjalnego kalendarza oraz terminarza z zadaniami
 • kompleksowy podział zadań na projekty
 • możliwości indywidualnego dostosowania wielu widoków, np. dashboardu
 • duży wybór dodatkowych integracji
 • rozbudowane narzędzie do generalnego zarządzania pracą

Trello

Trello, tablice z zadaniam, program do zadań

Trello to znane i popularne na całym świecie narzędzie do zarządzania zadaniami. Jest to aplikacja, która skradła serca wielu osób dzięki swojej prostocie w użytkowaniu, a także funkcjonalnością na całkiem przyzwoitym poziomie w kwestii zarządzania zadaniami. W Trello wszystkie zadania możesz podzielić na robocze projekty oraz tablice – to bez wątpienia sprzyja organizacji w pracy. Jeśli poszukujesz konkretnych zadań, wiesz w które miejsce się udać.

Trello opiera się oczywiście na Kanbanie – jest to segregowanie zadań metodą drag & drop między statusami. Działa to dokładnie w ten sam sposób, jak w innych, poznanych już narzędziach. Każde zadanie ma oczywiście wiele podstawowych funkcjonalności – dodawanie etykiet, komentowanie, ustalanie terminów i wiele więcej. Trello daje również możliwość pracy zespołowej – każde zadanie możesz oddelegować innej osobie. Oczywiście nie mogłoby być zarządzania zadaniami bez szablonów – jak najbardziej znajdziesz wiele przydatnych szablonów w tym programie. Ciekawym rozwiązaniem w Trello jest dostosowywanie widoków – aplikacja oferuje np. niestandardowe tła czy też naklejki. Oczywiście możesz również zmienić workflow pod swoje potrzeby, np. dodając dodatkowy status pod zadania.

Bez wątpienia Trello to bardzo ciekawe narzędzie do zarządzania zadaniami – jest bardzo przyjazne i przystępne w obsłudze, oferuje wiele dodatkowych udogodnień, które sprawiają, że nasza praca jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Pod kątem zadań, raczej znajdziesz tam wszystko, czego tylko potrzebujesz. Jeśli natomiast potrzebujesz programu, który będzie już łączył zarządzanie zadaniami z elementami kontrolowania lub planowania to Trello może się okazać nieco za małe.

Główne korzyści – Trello:

 • zarządzanie zadaniami na Kanbanie – metoda drag & drop
 • podział zadań na projekty oraz grupy zadań
 • komentarze, etykiety, dodawanie plików i wiele więcej
 • dostosowywanie widoku np. za pomocą niestandardowych naklejek
 • możliwość pracy zespołowej, delegowanie zadań
 • dostęp do kalendarza
 • elementy automatyzacji na zadaniach za pomocą funkcji Butler
 • możliwość tworzenia specjalnych szablonów
 • tworzenie własnego workflow

Kanban Tool

Kanban Tool, tablice Kanban, zadania

Kanban Tool to intuicyjne narzędzie do zarządzania zadaniami. Jak sama nazwa wskazuje, wszystko tutaj odbywa się na tzw. Kanbanie. Jest to wirtualna tablica, która pozwala sprawnie zarządzać obowiązkami. Oczywiście wszystko działa na zasadzie drag & drop – w prosty sposób możemy przenosić zadania między kolumnami, a tym samym zmieniać ich status.

Program oferuje podział zadań na projekty czy też specjalne tablice. Dodatkowo jest również możliwość pracy zespołowej, dzięki czemu możemy w prosty sposób delegować zadania konkretnym osobom. Wchodząc w wewnątrz zadania, znajdziemy oczywiście wszystkie podstawowe funkcjonalności, jak ustalanie priorytetów, ustalanie terminów czy możliwość komentowania. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja do raportowaniu czasu pracy na zadaniach.

Ogólnie jest to bardzo proste narzędzie, gdzie nie znajdziemy wielu rozbudowanych funkcjonalności. Wydaje nam się, że może to być ciekawe rozwiązanie do kontrolowania własnej produktywności, ale nie jesteśmy przekonani, czy będzie to narzędzie wystarczające pod kątem funkcjonalności na potrzeby większej lub mniejszej firmy.

Główne korzyści – Kanban Tool:

 • zarządzanie zadaniami na Kanbanie
 • możliwość dzielenia zadań na tablice i projekty
 • opcja pracy zespołowej
 • dodawanie załączników, ustalanie priorytetów, komentowanie
 • możliwość raportowaniu czasu pracy na zadaniach
 • ustawianie własnej ścieżki zadania

Podio

Podio, program do zadań

Podio to ciekawy, nieco bardziej rozbudowany system do zarządzania projektami. Jest to program, który oferuje wiele przydatnych funkcji pod kątem budowania własnego workflow. Zarządzanie zadaniami w Podio może się odbywać m.in w formie listy bądź na Kanbanie – Ty decydujesz, jak wolisz przeglądać zadania. Oczywiście możesz tworzyć przeróżne projekty czy też wrzucać zadania do specjalnych folderów. Cała struktura zarządzania zadaniami jest do ustalenia.

Co więcej, w Podio możesz ustawić, jakie opcje chcesz mieć konkretnie w zadaniu. Oczywiście tutaj program oferuje również wszystkie podstawowe funkcjonalności zadaniowe – możesz ustawiać etykiety, dostosowywać priorytety czy komentować. W Podio masz również możliwość pracy zespołowej.

Podio to na pewno system, który nieco odróżnia się od pozostałych. Największy wpływ ma na to możliwość dostosowania całego programu pod swoje potrzeby. Większość tego typu aplikacji do zarządzania zadaniami oferuje dostosowanie workflow, ale tylko w ograniczonej wersji. W Podio masz zdecydowanie więcej możliwości w tej kwestii.

Główne korzyści – Podio:

 • zarządzanie zadaniami w formie listy lub na Kanbanie – Ty wybierasz
 • ogromne możliwości pod kątem dostosowywania workflow
 • podstawowe funkcjonalności na zadaniach – komentowanie, ustalanie priorytetów itp.
 • możliwość pracy zespołowej
 • opcja generowania specjalnych raportów

ForTask

fortask, program do zadań

ForTask to rozbudowany program do zarządzania projektami oraz zadaniami. W tym narzędziu znajdziesz wiele przydatnych funkcjonalności nie tylko pod kątem zarządzania zadaniami, ale również w kwestii planowania, komunikacji czy też raportowania. Każde zadanie w ForTask ma oczywiście wszystkie podstawowe opcje, które powtarzają się w większości systemów. Jest to między innymi komentowanie, dodawanie załączników czy określanie terminów.

Widok zadań jest do ustalenia – masz możliwość zarządzania na Kanbanie bądź na posegregowanej liście. W każdym zadaniu możesz stworzyć tzw. checklistę. Oczywiście ForTask to również program do zarządzania projektami, w związku z tym wszystkie zadania możesz podzielić na odpowiednie projekty. Ciekawym rozwiązaniem w tym systemie jest opcja pól predefiniowanych – możesz tworzyć własne pola, które będą do wykorzystania w wielu miejscach programu.

Oczywiście ForTask daje Ci opcję pracy zespołowej – w programie możesz dostosować uprawnienia, delegować zadania czy też rozmawiać ze swoim zespołem. Dużym ułatwieniem jest tutaj wbudowany komunikator. W systemie znajdziesz również opcję raportowania czasu pracy, planowania obowiązków na najbliższy czas czy też generowania raportów z zakresu wykonanych prac.

ForTask to na pewno ciekawe narzędzie, któremu warto się bliżej przyjrzeć. Jest to dość rozbudowany program, który oprócz zarządzania zadaniami oferuje wiele innych, przydatnych funkcjonalności.

Główne korzyści – ForTask:

 • zarządzanie zadaniami w widoku listy lub na Kanbanie
 • rozbudowany system z dodatkowymi funkcjonalnościami
 • komentowanie, ustalanie terminowości, tworzenie podzadań
 • opcja podziału na projekty
 • możliwość pracy zespołowej – dostosowywanie uprawnień
 • mierzenie czasu pracy
 • pola predefiniowane
 • wbudowany komunikator
 • opcja generowania raportów

Task Manager

Task Manager

Task Manager to bardzo prosta aplikacja do zarządzania zadaniami połączona z wbudowanym komunikatorem. W tym programie zadania możesz zobaczyć na specjalnej liście, która jest dowolnie segregowalna.. Wchodząc do zadania, nie masz tylu opcji, co w pozostałych programach tego typu. W Task Managerze możesz zmienić status zadania, dostosować termin realizacji czy ustalić priorytet. Połączenie zarządzania zadaniami z komunikatorem sprawia, że z poziomu zadania możesz wysłać również wiadomość do konkretnej osoby. Każde zadanie można wyróżnić wybranym kolorem, żeby szybko odszukać je na liście.

Task Manager nie ma niestety wielu funkcjonalności – to dobre rozwiązanie dla pojedynczej osoby, ewentualnie dla małego zespołu, który ma niskie potrzeby. Zwykła lista zadań to troszeczkę za mało, żeby wprowadzić taki program np. do firmy.

Główne korzyści – Task Manager:

 • zarządzanie zadaniami na prostej liście
 • wbudowany komunikator
 • podstawowe funkcje na zadaniu np. zmiana statusu, ustalenie terminu realizacji
 • globalne kontrolowanie wszystkich zadań

Poszukujesz bardziej zaawansowanych programów? Zerknij na nasze zestawienie 5 najlepszych programów do zarządzania projektami w języku polskim.

Facebook
Twitter
LinkedIn