Logo IC Project
project management software

Programy do zarządzania projektami po polsku | Top 5 | 2020

Spis treści

Program do zarządzania projektami po polsku to coraz mocniej pożądane narzędzie w polskich firmach. Priorytetem jest odpowiedni wybór takiego systemu – wiele firm poszukuje programu do zarządzania projektami po polsku, ponieważ to zwiększa efektywność pracy, jeśli pracownicy mogą na bieżąco pracować w języku polskim. Rynek jest zapełniony przeróżnymi oprogramowaniami do zarządzania projektami, ale jeśli chcemy pracować w rodzimym języku to zbiór nam się mocno zawęża. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 5 najlepszych programów do zarządzania projektami w języku polskim.

Odpowiednie narzędzie do zarządzania projektami po polsku pomoże Ci zorganizować przepływ informacji, usprawnić komunikację firmową, a przede wszystkim pozwoli sprawnie zarządzać zadaniami i projektami. Obecnie odpowiedni program tego typu to już nie tylko projekty oraz zadania, a także wiele dodatkowych funkcjonalności, które pomagają sprawnie i kompleksowo zarządzać całą firmą. Każda firma ma inne potrzeby, poszukuje innego programu, który będzie rozwiązywał przeróżne problemy – w tym artykule można wybrać dokładnie taki program do zarządzania projektami po polsku, który najlepiej zorganizuje i usprawni Wasze procesy firmowe.

IC PROJECT

IC Project, program do zarządzania projektami, narzędzie do zarządzania po polsku

IC Project to kompleksowe narzędzie do zarządzania projektami. W jednym miejscu znajdziesz praktycznie wszystkie funkcjonalności, które potrzebujesz do skutecznej realizacji całego projektu, a także generalnego zarządzania całą firmą. W IC Project możesz skutecznie zarządzać projektem w jednym miejscu – program umożliwia planowanie oraz dzielenie projektu w grupy zadań, a wszystkie dane masz do zapisania w intuicyjnych szablonach. Każdy projekt możesz kontrolować na wykresie Gantta. Zadaniami zarządzasz na Kanbanie – jednym kliknięciem tworzysz zadanie, wyznaczasz termin wykonania i przypisujesz do niego odpowiednie osoby, a one dostają na bieżąco specjalne powiadomienie.

Program oferuje również możliwość raportowania czasu pracy oraz kontrolowania całej finansowości Twoich projektów. Dzięki temu na bieżąco monitorujesz postęp prac w Twojej firmie. Warto zaznaczyć, że IC Project posiada wbudowany kalendarz na którym zobaczysz każdy zbliżający się deadline, zaplanujesz wydarzenia, a nawet będziesz zarządzać nieobecnościami członków zespołu. Ważna kwestia to komunikacja firmowa. IC Project to program do zarządzania projektami po polsku z wbudowanym komunikatorem w którym masz możliwość prowadzić dyskusję na wiele sposobów, a wszystkie załączniki i pliki projektowe możesz zbierać w specjalnych katalogach.

W tym narzędziu znajdziesz również wbudowany CRM, a także specjalny moduł do fakturowania. Co ciekawe, możesz wpuszczać swoich klientów do tego programu i możecie wspólnie tworzyć nowe projekty. Dużą innowacyjnością w stosunku do konkurencji jest opcja zgłoszeń serwisowych – za pomocą specjalnego formularza, Twoi klienci mogą zgłosić reklamację, serwis czy nawet złożyć zamówienie. To wszystko zobaczysz od razu w programie. IC Project to idealne połączenie funkcjonalności i łatwości użytkowania. Jest to bez wątpienia intuicyjne narzędzie do zarządzania projektami z wieloma dodatkowymi funkcjami do wykorzystania.

Cena

W IC Project mamy do wyboru dwa główne pakiety z dostępem do wszystkich funkcjonalności. Pakiet Small to dostęp dla 10 użytkowników przy cenie 49 euro/miesiąc za całość, a pakiet Medium przy 50 userach to 99 euro/miesiąc. W programie możesz pracować również za darmo, ponieważ system oferuje pakiet startup maksymalnie do 3 użytkowników, a dzięki niemu możesz zarządzać projektami oraz zadaniami w małych zespołach.

W porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych, ICP wychodzi całkiem dobrze finansowo, bowiem za jeden z najwyższych pakietów zapłacimy w przeliczeniu na PLN niespełna 450 zł. Czy to dobra cena? Oceń sam.

Język polski

IC Project to w 100% polski program do zarządzania projektami. Cała siedziba zespołu znajduje się w Kielcach. W związku z tym można oczywiście w pełni pracować w języku polskim, dostępny jest polski support i zawsze można liczyć na dedykowane szkolenie lub specjalne wdrożenie całego narzędzia do firmy. Jest to bez wątpienia duża wartość dodana dla wszystkich pracowników, którzy docelowo mają pracować w programie.

Podsumowanie

IC Project to narzędzie, które oferuje dużo przydatnych funkcjonalności, a przy tym jest proste i intuicyjne w obsłudze. Jest to system do zarządzania projektami po polsku, który bez wątpienia pozwala kompleksowo zarządzać całą firmą. Dzięki temu na jednym programie można oprzeć wszelkie procesy firmowe m.in pod względem zarządzania, monitoringu, pracy zespołowej czy skutecznej komunikacji firmowej.

[CTA]


JIRA

Jira, zaawansowane oprogramowanie do zarządzania

Jira to bardzo rozbudowany program do zarządzania projektami. Pod kątem wielkości całego systemu i wszystkich funkcjonalności trzeba uczciwie przyznać, że jest liderem na rynku. Docelowo jest to oprogramowanie stworzone dla programistów i twórców przeróżnego oprogramowania. W rzeczywistości oczywiście może być używany w wielu branżach, gdzie wymagane jest kompleksowe i rozwinięte zarządzanie projektami.

W tym programie można m.in w pełni śledzić czas i postęp prac, personalizować swój workflow oraz przypisywać szczególne uprawnienia. Oczywiście wszelkie dane wprowadzane w programie można wyciągać w specjalnych raportach i podsumowaniach. Jira to narzędzie, które ma bardzo dużo funkcjonalności i ciężko wszystkie tutaj wymienić. Oczywiście są one potrzebne w pracy, ale czy wszystkie? Wbrew pozorom, dużym minusem Jiry jest fakt, że to oprogramowanie bardzo mocno rozbudowane. Przez ogrom funkcji, jest trudnym programem do przyswojenia i wdrożenia. Obecnie na rynku znajduje się kilka firm, które profesjonalnie zajmują się wdrażaniem Jiry do firm, a to pokazuje, jak ciężko rozpocząć pracę z tym narzędziem.

Biorąc pod uwagę, że chcielibyśmy, aby cała nasza firma pracowała na takim programie – wdrożenie Jiry może okazać się mocno czasochłonne i trudne do wykonania. Przy tym generuje również dodatkowe koszty szkoleniowe. Jeśli jesteś na to gotowy, sprawdź jak działa Jira i oceń czy to narzędzie dla Ciebie. Zapewniamy, że prawdopodobnie nie znajdziesz więcej funkcjonalności w żadnym innym programie na rynku.

Cena

Jeśli chcemy korzystać z większości funkcjonalności Jiry, jesteśmy zmuszeni zdecydować się na jeden z dwóch pakietów – podstawowy Standard lub bardziej rozwinięty Premium. Twórca oprogramowania Atlassian oferuje nam cenę 7$ za użytkownika na miesiąc – ograniczeniem w tym pakiecie jest fakt, że możemy pracować od minimum 11 userów aż do 100. W związku z tym, nie jest to rozwiązanie dla małych firm. Przy przykładowych 50 userach, cena oscyluje w granicach 350$ za miesiąc. Wydaje nam się, że jest to w ramach średniej rynkowej.

Jeśli natomiast chcielibyśmy w pełni korzystać z dobrodziejstw Jiry, musimy zdecydować się na rozwinięty pakiet Premium – tutaj możemy pracować już nawet od 1 użytkownika, niestety cena oczywiście jest wyższa i wynosi 14$ za usera miesięcznie. To już winduje nam zdecydowanie wyższe koszty.

Język polski

Jira to duże oprogramowanie tworzone przez renomowaną australijską firmę Atlassian – widać, że wszystko robione jest w wysokich standardach. Już cała strona sprzedażowa dostępna jest w języku polskim, dzięki czemu możemy zobaczyć, co oferuje nam Jira. Wchodząc do środka programu, nie możemy się do niczego przyczepić. Jest to bez wątpienia polska wersja językowa zrobiona w wysokiej jakości. Jeśli chcemy korzystać z tak dużego oprogramowania i nie boimy się trudności wdrażania, możemy to robić w naszym języku.

Niestety gorzej sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o support. Jest to na tyle rozwinięta firma, że ciężko „dostać się” do pracowników, którzy mogliby nam pomóc lub nas obsłużyć w razie ewentualnego problemu. W większości przypadków musimy się jedynie zdać na FAQ lub czekać na odpowiedź w postaci wiadomości e-mail. Zdecydowanie możemy jednak przyznać, że Jira to narzędzie do zarządzania projektami w języku polskim.

Podsumowanie

Jira to ogromne narzędzie do rozbudowanego zarządzania projektami. Jest to system dedykowany dla programistów i firm, które produkują różne oprogramowania. Posiada dużo ważnych funkcjonalności, które umożliwiają monitorowanie postępu czy dają duże możliwości śledzenia wszystkich procesów w Twojej firmie. Niestety fakt, że jest to tak duże oprogramowanie powoduje, że Jira jest ciężka do wdrożenia dla firmy. Nabycie wiedzy przez szefa lub osobę, która wdraża program do firmy to jedno, ale przeszkolenie reszty pracowników to druga ważna kwestia.

Jeśli chcesz zdecydować się na Jirę w swojej firmie musisz liczyć się z tym, że dostaniesz mnóstwo przydatnych funkcjonalności, ale weź również pod uwagę, że niekoniecznie wszyscy będą potrafili z nich korzystać. Do tego potrzebne są godziny odpowiednich szkoleń.


MS Project

MS Project, Microsoft, oprogramowanie do zarządzania projektami w języku polskim

MS Project to kolejny rozbudowany program do zarządzania projektami po polsku. Producentem systemu jest Microsoft. W MSP można skutecznie zarządzać projektami, zasobami, czasem oraz finansami całego projektu.  Bez wątpienia jest to wyspecjalizowany i zaawansowany program w którym możemy efektywnie pracować na liczbach. Dodatkowo MS Project oferuje narzędzia do planowania, harmonogramowania, a w konsekwencji również raportowania całej naszej pracy. Oczywiście program oferuje integracje z innymi produktami marki Microsoft.

Dużym mankamentem MS Project jest interfejs, który nie wygląda zbyt przejrzyście. Przypomina niejako wszystkie produkty firmy Microsoft. System pozwala efektywnie pracować i naszym zdaniem jest dobrym rozwiązaniem pod kątem pracy na cyfrach – w tej kwestii znajdziesz bardzo dużo przydatnych funkcjonalności.

Cena

Twór Microsoftu dostępny jest w trzech pakietach – pierwszy z nich przy cenie 8.40$ za usera na miesiąc oferuje tylko i wyłącznie podstawowe funkcjonalności, nie możemy tam m.in dokładnie planować naszej pracy, raportować efektów czy zarządzać zasobami.

Jeśli chcemy skorzystać z większości dobrodziejstw, jakie oferuje nam MS Project, musimy zdecydować się na kolejną z opcji. Niestety wiąże się to również z wysoką ceną – w tym przypadku musimy zapłacić aż 25.3$ za użytkownika na miesiąc, a przykładowo przy 50 userach generuje nam to koszty w kwocie 1265$ w skali miesiąca. Bez wątpienia to spora kwota.

Język polski

Oczywiście w MS Project możemy pracować w języku polskim. Przyzwyczailiśmy się, że Microsoft robi dobre oprogramowania – tak też jest w przypadku tego programu. Przejrzystość narzędzia pozostawia wiele do życzenia, aczkolwiek język polski w narzędziu jest dopracowany i bez wątpienia nie musimy się martwić tłumaczeniem słownikowym.

Trzeba otwarcie powiedzieć, że jest to program do zarządzania projektami po polsku. Jeśli natomiast chcielibyśmy skorzystać z supportu to niestety warto wziąć pod uwagę, że mamy do czynienia z dużą firmą Microsoft – tutaj musimy liczyć przede wszystkim na znalezienie odpowiedzi na nasze pytanie w internecie bądź ewentualny kontakt ze strony firmy po pewnym czasie. Bezpośredni kontakt na bieżąco z pracownikiem czy dedykowane szkolenie bezpośrednio u producenta są raczej wykluczone.

Podsumowanie

MS Project to rozwinięte oprogramowanie do zarządzania firmą, gdzie możemy kontrolować nasze projekty, a przede wszystkim wszystkie liczby z nimi związane. Ma wiele rozszerzonych funkcjonalności pod kątem kontrolowania finansowości – wiele wykresów i diagramów pomaga wyciągać wiele ważnych liczb z tego programu.

Niestety jest to ciężkie narzędzie do okiełznania – wymaga czasu, żeby efektywnie wdrożyć do firmy, a dodatkowo dość sporo kosztuje, jeśli chcielibyśmy wykorzystywać większość funkcjonalności. Sporym minusem jest też niezbyt przyjazny interfejs podobny m.in do Excela. Jeśli jednak nie stanowi to dla Ciebie problemu, MS Project to zdecydowanie skuteczne narzędzie do kontroli w Twojej firmie.


NOZBE

Nozbe, aplikacja do zadań

Nozbe to ciekawe narzędzie do zarządzania projektami, które jednak w głównej mierze opiewa się na pracy zadaniowej. W tej aplikacji możesz w prosty sposób zarządzać swoimi zadaniami – ustalać terminy, komentować, dodawać checklisty czy ustawiać powtarzalność zadania. Dodatkowo Nozbe daje nam funkcjonalności pod kątem ustalania priorytetów dla zadań czy ich kategoryzowania. Warto zaznaczyć, że jest to polska aplikacja do zarządzania projektami.

Kilka lat temu pojawiała się na rynku jako typowe narzędzie do zarządzania zadaniami – obecnie jednak w Nozbe możesz już pracować na projektach, a przede wszystkim łączyć pracę ze swoim zespołem. Bez wątpienia funkcja dzielenia zadań i projektów z członkami zespołu to dobre rozwiązanie. W aplikacji możesz tworzyć szablon projektu, dzięki czemu oszczędzisz w przyszłości czas swojej pracy. A jak wiemy, odpowiednie zarządzanie czasem to klucz do sukcesu. Nozbe to również kalendarz, aczkolwiek zobaczysz w nim tylko terminy wykonania zadań – to sprzyja pilnowaniu deadline’ów.

Musimy jednak zaznaczyć, że jest to przede wszystkim narzędzie do zarządzania zadaniami i projektami. Nie oferuje zbyt wiele dodatkowych funkcjonalności. Jeśli szukasz aplikacji do zwiększenia produktywności poprzez zarządzanie zadaniami i prostymi projektami, Nozbe to będzie dobre rozwiązanie. Jeśli natomiast poszukujesz czegoś więcej, szukaj dalej.

Cena

Nozbe w podstawowej wersji to nie jest drogie narzędzie. Program oferuje 3 pakiety do wyboru – Business, Small Business oraz Solo/Duo. Ostatni z wymienionych służy przede wszystkim do indywidualnego zarządzania zadaniami i to możemy robić już za około 20 zł za miesiąc. Patrząc jednak na działania firmowe – warto zdecydować się na pakiet Business, gdzie mamy dostęp do wszystkich funkcjonalności. Tutaj cennik dostosowany jest do ilości użytkowników, którzy będą pracować w Nozbe.

Cennik pakietu Business rozpoczyna się od 10 użytkowników (199 zł/miesiąc) i zmierza aż do ponad 100 userów w programie. Tutaj cena jest już wysoka i wynosi aż 1599 zł za miesiąc. Jeśli chcemy zrobić podstawowe porównanie cenowe w stosunku do innych systemów – spójrzmy na liczbę 50 użytkowników. Cena Nozbe to 599 zł przy płatności rocznej, 749 zł przy płatności miesięcznej. Mało? Dużo? Pozostawiamy Wam do oceny.

Język polski

Nozbe to w 100% polski produkt. Nie mamy więc oczywiście żadnych zastrzeżeń co do języka polskiego – możesz w pełni pracować w naszym rodzimym języku, a dodatkowo masz do dyspozycji również support w języku polskim. To bez wątpienia jest spore ułatwienie. Obecnie ciężko wymagać od wszystkich pracowników pełnej znajomości języka angielskiego. Pracujmy na polskich programach!

Podsumowanie

Bez wątpienia Nozbe to dobre narzędzie do zarządzania zadaniami i podstawowego zarządzania projektami. Jeśli zależy Ci na pilnowaniu własnej produktywności, śmiało postaw na Nozbe. Jeśli chcesz natomiast wdrożyć kompleksowy system do zarządzania projektami do firmy – w Nozbe może Ci niestety zabraknąć wielu przydatnych funkcjonalności. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój! Wspierajmy polskie produkty! 😉


WRIKE

Wrike, program dla firmy

Wrike to program do zarządzania projektami w języku polskim, który oferuje wiele przydatnych funkcji. W tym systemie możesz skutecznie zarządzać zadaniami i koordynować pracę wszystkich pracowników. Platforma oferuje podstawowe funkcjonalności, jeśli chodzi o zarządzanie zadaniami, m.in delegowanie zadań, ustalanie terminów czy załączanie plików. Dużą zaletą jest możliwość zorganizowania pracy na swój sposób – możesz tworzyć dowolną kombinację struktur folderów czy też dostosować projekt pod własne wymagania, m.in za pomocą pól niestandardowych.

Aplikacja umożliwia planowanie przebiegu prac za pomocą wykresu Gantta, a także posiada funkcjonalności pod kątem zarządzania zasobami czy też monitorowania czasu i budżetu. Jeśli chcesz, masz również możliwość generowania raportów ze specjalnych szablonów, co ułatwi Twoją pracę. Jak widać, Wrike to narzędzie do zarządzania projektami z bogactwem funkcjonalności – na pewno warto się przyjrzeć bliżej.

Cena

Wrike to oprogramowanie dostępne w kilku pakietach – podstawowe to Professional oraz Business. Pierwszy z tych pakietów jest bardzo mocno ograniczony o funkcjonalności przez co nie możemy korzystać z większości funkcji, które oferuje nam to oprogramowanie.

Jeśli chcielibyśmy w pełni korzystać z programu, jesteśmy zmuszeni zdecydować się na rozwiązanie Business, którego minusem jest bardzo wysoka cena. Tutaj musimy zapłacić aż 24.8$ za usera na miesiąc, co przy przykładowych 50 użytkownikach winduje nam cenę aż 1240$ w skali miesiąca.

Język polski

Wrike to narzędzie, które kilka miesięcy temu wypuściło na rynek polską wersję swojego programu. Sprawdziliśmy to. Owszem, Wrike posiada dostępny polski język na stronie internetowej oraz w wewnątrz programu, ale niestety nie jest tak kolorowo jak mogłoby się wydawać.

Tłumaczenie Wrike jest zrobione pół na pół – niektóre słowa są przetłumaczone na język polski, a pozostałe mamy w języku angielskim. Oczywiście szanujemy, że twórcy Wrike zdecydowali się na taki krok, żeby wprowadzić polską wersję językową, ale niestety obecne niekompletne tłumaczenie może być bardzo uciążliwe dla firm i pracowników, którzy chcieliby pracować regularnie w naszym rodzimym języku.

Obecnie nie jest też dostępny support w języku polskim, przez co przy ewentualnych problemach musimy przedzierać się przez amerykańską centralę. Oficjalnie jest to program do zarządzania projektami po polsku, ale jednak nie taki polski, jak mogłoby się wydawać.

Podsumowanie

Wrike to platforma, która oferuje rozwiązanie z zakresu planowania, zarządzania projektami oraz pracy zespołowej. Możliwość ewentualnego dostosowania swojej pracy pod potrzeby jest sporą wartością dodaną. Bez wątpienia Wrike jest w stanie wspierać menadżerów oraz szefów za pomocą wykresu Gantta, funkcji monitorowania oraz specjalnych raportów.

To dobre narzędzie, niestety minusem jest wysoka cena. Jeśli chcemy korzystać z większości dostępnych funkcjonalności, musimy przygotować się na spory wydatek. Druga sprawa to język polski – Wrike posiada polską wersję językową, ale niestety dalej jest ona niedopracowana. Liczymy, że w przyszłości ulegnie to poprawie.

[CTA]


Zaznaczamy, że powyższy artykuł nie jest rankingiem – jest to zestawienie 5 najlepszych programów do zarządzania projektami po polsku. Sprawdziliśmy każdy z nich i opisaliśmy pod kątem funkcjonalności, ceny oraz dostępności do języka polskiego. To Ty musisz ocenić, które narzędzie pasuje Ci najlepiej.

Facebook
Twitter
LinkedIn