Trzy w jednym

Zespół przy komputerze

5 najlepszych programów do zarządzania pracą

Spis treści

Zarządzanie pracą to bardzo szerokie określenie, w jego skład wchodzi wiele mniejszych składowych i płaszczyzn. Przede wszystkim warto skupić się na organizacji pracy, a przy tym zarządzaniu zadaniami i projektami oraz poprawnej komunikacji zespołowej. W obecnych czasach technologicznych na rynku mamy dostępnych wiele programów, które pomagają zarządzać pracą. W tym artykule skupiamy się na najlepszych narzędziach, które docelowo pomogą zapanować nad wszelkimi obowiązkami, a również uzyskać wgląd w to, co robisz.

W naszym zestawieniu znajdziesz 5 najlepszych programów do zarządzania pracą, gdzie specyfika każdego z nich będzie się nieco różnić. Lwia część funkcjonalności dotyczyć będzie jednak zarządzania zadaniami, a także organizacji pracy. To kluczowe aspekty przy zarządzaniu pracą indywidualnie, a w ramach pracy zespołowej bardzo ważne zagadnienie stanowi również usprawnienie pracy zespołowej wraz z komunikacją między pracownikami. Każdy z programów oferuje nieco inne podejście do zarządzania pracą, ale gwarantujemy, że są to świetne rozwiązania, które pozwolą zorganizować Twoją pracę w sposób technologiczny.

 

IC Project – program do zarządzania pracą w środowisku biznesowym

 

IC Project, program do zarządzania projektami

IC Project to intuicyjne narzędzie do zarządzania projektami i zadaniami, które ogólnie stanowi znakomitą platformę organizującą pracę. W IC Project jednym kliknięciem możesz stworzyć zadanie, wyznaczyć termin wykonania i przypisać do niego odpowiednie osoby, a one dostaną błyskawiczne powiadomienie. Wszystkimi zadaniami zarządzasz w dowolnych widokach. Lista, kalendarz, terminarz, a może tablica Kanban? Ty decydujesz. Bez względu na widok, w każdym momencie widzisz jakie zadania masz do zrobienia, nad którymi zespół pracuje, a jakie zostały już zakończone.

Narzędzie jest bardzo elastyczne, dzięki czemu możesz stworzyć własną ścieżkę i wizualizację zadań. Zarządzanie zadaniami w IC Project to mnóstwo dodatkowych i przydatnych funkcjonalności jak zarządzanie priorytetami, wyznaczanie dowolnych etykiet czy pełne możliwości komunikacji.

IC Project to jednak nie jest tylko program do zarządzania zadaniami, a ogólnie narzędzie do zarządzania Twoją pracą lub całego zespołu. To program wyposażony we wbudowany komunikator, dzięki czemu możesz porozmawiać z każdym z pracowników lub z poziomu zadania tworzyć specjalne konwersacje. IC Project wspiera bardzo mocno komunikację firmową – w zadaniach znajdziesz również możliwość komentowania, co daje idealne sposób do aktualizowania przebiegu zadania. W komentarzach możesz załączać przeróżne pliki, oznaczać osoby, a to wszystko buduje biężącą historię komunikacyjną.

Dla lepszej organizacji pracy, w IC Project wszystkie obowiązki możesz podzielić na projekty, grupy zadaniowe, a nawet etapy pracy. To świetne rozwiązanie dla skutecznej organizacji pracy. Wszystko ma swoje miejsce, nie ma chaosu, a o sposób pracy dba technologia. IC Project to polski produkt, który jest idealnym połączeniem między wysoką funkcjonalnością, a intuicyjnością w użytkowaniu. Jest to program, który bez wątpienia sprawdzi się w pilnowaniu własnej pracy, jak i organizowaniu obowiązków w firmach.

 

Trello – globalny program do zarządzania zadaniami

 

Trello, aplikacja do zarządzania zadaniami

Trello to bardzo popularny na całym świecie program do zarządzania zadaniami. Narzędzie zbudowane jest na tzw. tablicach Kanban, które świetnie wizualizują proces pracy zadaniowej. Aplikacja swoją popularność zawdzięcza… prostocie. Jest bardzo intuicyjna w obsłudze, gwarantuje skuteczne zarządzanie pracą na wielu płaszczyznach. Kilka lat temu w Trello mieliśmy tylko tablice, zadania i podstawowe funkcjonalności zadaniowe. Z biegiem lat jednak narzędzie się mocno rozwija, oferując wiele dodatków technologicznych.

Trello to program do zarządzania zadaniami, który może wizualizować Twoją pracę indywidualną, ale i całego zespołu. Widzisz co i na kiedy jest do wykonania, to bardzo ważne dla skuteczności Twojej pracy. To aplikacja, która może realnie zmienić organizację pracy.

Wszystko na tablicach Kanban funkcjonuje z wykorzystaniem metody drag & drop. Co to oznacza? Robisz to, co podpowiada nawyk. Wystarczy przeciągnąć zadanie między odpowiednim statusem, a to zasygnalizuje odpowiedni etap Twojej pracy na zadaniu. Trello pozwala pracować skutecznie i efektywnie, posiada wszelkie podstawowe funkcje, ale i wiele zaawansowanych, więc docelowo bez wątpienia spełni Twoje wymagania zadaniowe.

Jeśli szukasz czegoś więcej do zarządzania pracą, w Trello znajdziesz funkcję Butler, która pozwala automatyzować wiele procesów zadaniowych. To bardzo sprytnie wykorzystanie technologii, aby ograniczyć swoją pracą manualną, a zaufać programowi.

Jeśli szukasz dodatkowych pomysłów na zorganizowanie swojej pracy, Trello może zaoferować bardzo bogaty system szablonowy, który Twoje zarządzanie projektami od razu uzupełni o schematy organizacyjne wypracowane przez twórców całego oprogramowania. Trello nie powinno stanowić problemu, jeśli nawet nie masz styczności z tego typu technologią. Bez wątpienia warto przetestować i spróbować zorganizować pracę właśnie z wykorzystaniem tego systemu.

 

Todoist – prosta aplikacja do zarządzania zadaniami

 

Todoist, zarządzanie obowiązkami

Todoist to aplikacja do zarządzania zadaniami, która wizualizuje zadania w formie listy. To program pozwalający bardzo szybko i skutecznie pracować z zadaniami. Szybka wrzutka zadaniowa? Wrzucasz do Todoist i masz nad tym pełną kontrolę. Nie jest to program zaawansowany i niekoniecznie sprawdzi się w pracy firmowej. Będzie to jednak znakomite rozwiązanie do zarządzania pracą indywidualnie lub w najmniejszych zespołach. Co więcej, Todoist bardzo często jest wykorzystywany w obowiązkach prywatnych. Jeśli czujesz, że wiele rzeczy rozmywa się przez natłok obowiązków, spróbuj funkcjonalności Todoist, które potrafią wspierać zarządzanie zadaniami, a także zwiększać indywidualną produktywność.

Todoist posiada wszelkie podstawowe funkcjonalności zadaniowe, jak zarządzanie priorytetami, oznaczanie zadania etykietami, funkcje komentarzy czy pracy z terminami. To narzędzie wyposażone również w system powiadomień, więc informacja o nowym zadaniu lub przypomnienie o terminie jest naturalną kwestią w środowisku tego programu. To jeden z mniej zaawansowanych programów do zarządzania zadaniami czy projektami, ale bardzo sprytny w kontekście własnych obowiązków i prostych zadań do wykonania. Pozwala przede wszystkim szybko i skutecznie wykorzystać pamięć technologiczną, bo ludzka bywa zawodna.

Bardzo ciekawe rozwiązanie w Todoist to również element grywalizacji. W tym programie znajdziesz tzw. Karmę. To system punktowy, który zbierasz za odpowiednią realizację zadań. Dobrze wiesz, że każdy lubi rywalizację. Jeśli będziesz mieć możliwość, to z przyjemnością zakończysz zadanie w terminie, aby coś z tego mieć. Dokładnie takie zadanie ma Karma, która pozwala kontrolować własną produktywność i lepiej zarządzać zadaniami w Todoist.

 

Nozbe – polski program do zarządzania zadaniami

 

Nozbe, polska aplikacja do zadań

Nozbe to polski program do zarządzania pracą zadaniową, który zyskał sporą popularność poprzez swoją prostotę. Funkcjonuje bardzo podobnie, jak Todoist, bo wizualizacja w głównym widoku występuje w formie listy. Wiesz co i na kiedy masz do wykonania, odznaczasz zadanie po wykonaniu i gotowe. To bardzo sprytna forma pracy z zadaniami, nie wymaga żadnych dodatkowych czynności, a jedynie to, co jest potrzebne w podstawowej formie.

Nozbe jest programem, który szczególnie przeznaczony jest do kontrolowania własnej produktywności lub skierowany do bardzo małych zespołów, które nie mają wygórowanych wymagań funkcjonalnych. Nie oszukując się, nie jest to narzędzie, które oferuje funkcjonalności do pracy firmowej, podobnie jak Todoist. Znajdziesz tutaj jednak wszystkie podstawowe funkcjonalności do pracy zadaniowej w formie podstawowej. Jeśli chcielibyśmy powiedzieć, że Nozbe potrafi wspierać również zarządzanie projektami, to chyba byłoby nieco za wiele. Narzędzie pozwala jednak sprawnie podzielić zadania na różne kategorie czy środowiska, co możesz oczywiście nazwać także swoim projektem.

Aplikacja dostępna jest w fomie przeglądarkowej, desktopowej, a także mobilnej. Jeśli chcesz szybko dodawać swoje zadania do środowiska Nozbe, dostęp ze sprawnej aplikacji mobilnej to świetne rozwiązanie.

Wspieraj polskie produkty i zwracaj uwagę na wartości dodatkowe. W gronie wszystkich wymienionych w tym zestawieniu mamy tylko dwa polskie programy – IC Project oraz Nozbe. IC Project to program przeznaczony bardziej do pracy firmowej ze względu na szersze funkcjonalności, a Nozbe świetnie sprawdzi się w prostej i indywidualnej pracy zadaniowej. Jeśli chcesz zatem pracować w języku polskim, a przy tym cenisz sobie kontakt ze wsparciem i twórcami oprogramowania, stawiaj na rodzime produkty, bo to bardzo duża i oczekiwana wartość na rynku technologicznym.

 

Monday.com – zaawansowany program do zarządzania pracą

 

Monday.com, program do zarządzania pracą

Monday.com to globalny program do zarządzania pracą. Monday oferuje dużo więcej funkcjonalności niż między innymi Nozbe czy Todoist. W samej pracy zadaniowej system gwarantuje wiele wymiennych widoków: Kanban, tabela, terminarz, kalendarz, na wykresie lub dostosowanej mapie. Trzeba przyznać, że jest tego sporo – to spora elastyczność systemu, ale w praktyce każdy pracuje na jednym, maksymalnie dwóch widokach zadaniowych.

Poszczególne zadanie to wiele podstawowych funkcjonalności, które znamy już z innych systemów. To statusowanie zadania, komentarze, terminowość, priorytety czy etykiety. Program pozwala pracować w pełni zespołowo, dostosowywać uprawnienia, a przy tym również funkcjonować w środowisku projektowym. Monday.com na pewno może zaoferować zdecydowanie więcej również pod kątem kontrolowania czy też raportowania w stosunku do innych, zwykłych aplikacji do zarządzania zadaniami.

System wizualnie jest bardzo przyjemny, aczkolwiek z miesiąca na miesiąc rozwija swoje usługi. Obecnie ciężko się połapać, jak realnie dotrzeć do tych procesów, które potrzebujesz zorganizować. Wiele gałęzi tego programu oferuje większe możliwości, ale też powoduje zmaksymalizowaną trudność radzenia sobie – przynajmniej na wstępie – z narzędziem.

W tym systemie znajdziesz praktycznie wszystko, czego potrzebujesz do skutecznego zarządzania pracą. Nie będzie to raczej odpowiednie narzędzie do indywidualnej pracy, stanowi zbyt rozbudowane środowisko. To zdecydowanie program dla firmy i stosunkowo zaawansowanych procesów. To system do zarządzania projektami, który gwarantuje sporo ciekawych opcji do wykorzystania, aby praca z projektami była pod pełną kontrolą.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Załóż darmowe konto

Bez karty płatniczej • Darmowy na zawsze