Logo IC Project
calendar Kalendarz z kawą i komputerem

Jaki wybrać kalendarz online dla firmy? Wybraliśmy najlepsze kalendarze!

Spis treści

Kalendarz to podstawowe narzędzie w pracy każdej osoby, a tym samym całego zespołu. Mnóstwo osób pracuje na różnych spotkaniach i wydarzeniach, a także pilnuje terminów. Narzędziem, które to oczywiście umożliwia jest odpowiedni kalendarz. Rodzajów kalendarza możemy wyróżnić całą masę – począwszy od tradycyjnych, które wiszą na ścianie, przez prywatne w formie książkowej, aż po kalendarze online z wykorzystaniem nowej technologii. W tym artykule skupimy się na najlepszych kalendarzach online dla firmy i zespołu, a także przedstawimy co oferują i w jakiej formie. Bez wątpienia z wykorzystaniem takiej formy kalendarza firma zyska zdecydowanie lepszą organizację pracy, ale także dużo prostszy dostęp do kluczowych informacji o zespole. Zobacz, jakie kalendarze online dla firmy wyróżniamy jako najlepsze na rynku, a także w jaki sposób pomogą Twojej firmie.


 

IC Project – narzędzie z kalendarzem online dla firmy

Kalendarz firmowy online w IC Project
Kalendarz interaktywny w IC Project

IC Project to w 100% polskie narzędzie, które zostało stworzone, aby lepiej zarządzać pracą zespołową i tym samym wspiąć organizację pracy na wyższy poziom. W tym programie znajdziesz kalendarz online dla firmy, który oferuje połączenie z pracą zespołową, zarządzaniem wydarzeniami i zadaniami, ale także wszelkimi urlopami. W jaki sposób to wszystko funkcjonuje i współgra ze sobą?

W IC Project do wykorzystania masz pełny kalendarz pracy zespołowej. Jeśli tylko przejdziesz do kalendarza, możesz wybrać osoby, których kalendarz chcesz w obecnej chwili zobaczyć. Dodatkowo masz możliwość określić tych współpracowników z którymi łączysz obowiązki. Jeśli wyznaczysz osoby, na wspólnym kalendarzu pracy zespołowej w IC Project pojawią się wydarzenia, zadania, a także planowane urlopy tej osoby, którą podglądasz. W przypadku, kiedy osób zaznaczysz więcej, każda z nich będzie miała przypisany kolor i wszystkie elementy na kalendarzu zostaną odznaczone wizualnie. Dzięki temu, cała praca na kalendarzu zostanie przedstawiona w sposób maksymalnie intuicyjny i przejrzysty, a to spowoduje szybkie dotarcie do kluczowych informacji.

W kalendarzu online IC Project możesz dodawać wydarzenia i przypisywać je do wybranych osób. Jeśli to zrobisz, osoba podpięta do wydarzenia otrzyma automatyczne powiadomienie, m.in. jako wiadomość mailowa lub na smartfona z wykorzystaniem aplikacji mobilnej (tak, IC Project posiada również aplikację mobilną na iOS oraz Android!). Dodatkowo kalendarz w IC Project pozwala zarządzać różnymi aktywami i pasywami – co to oznacza? Wystarczy, że zdefiniujesz odpowiednie kategorie dla Twojej firmy, a potem przypiszesz kategorię do wydarzenia. Od razu uzyskasz jasny i klarowny widok, kiedy samochód służbowy lub sala konferencyjna są wolne, a kiedy zajęte.

IC Project to jednak nie tylko kalendarz, ale także intuicyjne i funkcjonalne narzędzie zarządzanie projektami oraz zadaniami. To przedstawia dużą wartość kalendarza w IC Project, ponieważ jest on połączony z wszystkimi zadaniami w tym rozwiązaniu. Jeśli tylko zadanie wewnątrz różnych projektów zostanie przypisane do danej osoby, pojawi się ono w kalendarzu tej osoby i zostanie wyświetlone dokładnie w tym dniu, kiedy przypada jego termin wykonania. Jest to ogromna wartość, ponieważ IC Project oferuje tutaj połączenie modułowe – wszystkie wydarzenia, a także zadania zostaną pokazane w jednym wspólnym kalendarzu pracy zespołowej. Umówmy się, ukazanie zadań na zasadzie terminów wykonania daje dużo większe pole do skutecznego zarządzania całą pracę zadaniową.

To jednak nie wszystko. Jeśli piszemy o narzędziu do zarządzania projektami, rzadko myślimy o zarządzaniu urlopami i nieobecnościami. A to oferuje również IC Project. W tym programie znajdziemy prosty, a zarazem funkcjonalny moduł, który pozwoli pracownikowi zgłosić wniosek urlopowy. Osoba przełożona od razu może zaakceptować lub odrzucić, a także dostosować ilość dni urlopowych dla każdego z pracowników. System to wszystko przeliczy automatycznie po każdym zaakceptowanym urlopie. To jednak pierwszy aspekt, a drugi to jasny i klarowny obieg informacji. Każdy zaplanowany urlop będzie widoczny w kalendarzu dla całego zespołu – to będzie zapobiegało sytuacji, kiedy dodamy spotkania lub zadania dla osoby, która ma zaplanowany urlop.

Podsumowując, IC Project to narzędzie, które oferuje kalendarz online dla firmy i zespołu. Kalendarz został zaimplementowany na zasadzie połączenia różnych modułów, które umożliwiają zarządzanie spotkaniami i wydarzeniami, ale także wszelkimi zadaniami prowadzonymi w IC Project. Ponadto, do wykorzystania jest cały moduł urlopów i nieobecności, a dzięki temu w IC Project otrzymujemy jeden, wspólny kalendarz pracy zespołowej z wszystkimi kluczowymi informacjami. Znasz sytuację, kiedy nie musisz dopytywać kolegi lub koleżanki z zespołu czy ma wolne w danym terminie lub nie ma czegoś zaplanowanego? Jeśli nie, koniecznie wypróbuj IC Project. Pamiętaj, że IC Project w wersji z kalendarzem, urlopami i zadaniami jest całkowicie i na zawsze darmowy, a dodatkowo narzędzie jest chwalone za nowoczesny, przyjazny i intuicyjny interfejs.

 

Jeśli nie wiesz, jak zaplanować swoją pracę z wykorzystaniem kalendarza interaktywnego w IC Project to kliknij tutaj i zobacz webinar, który w przyjaznej formule przedstawia, jak to zrobić w sposób skuteczny.

Kalendarz Google – funkcjonalny kalendarz online

Kalendarz Google

Znany i lubiany kalendarz Google, którego pewnie na starcie nie trzeba nikomu przedstawiać. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej popularnych usług kalendarza online nawet dla tych osób, które nigdy do pracy z kalendarzem nie wykorzystywały nowych technologii, a pracują na kalendarzach tradycyjnych. Kalendarz Google oferuje sporo funkcjonalności do wykorzystania, a przede połączenie z wieloma dodatkowymi usługami Google, których jest cała masa na rynku.

Kalendarz Google może mieć przeznaczenie jako kalendarz prywatny dla każdego z pracowników, natomiast jego założenie to również praca zespołowa i jeden, wspólny kalendarz firmowy. Oczywiście w tym kalendarzu można dodawać wydarzenia, a także przypisywać dla innych osób, natomiast za to odpowiada cała usługa firmowa Google, która nosi nazwę Google Workspace. W rozwiązaniu Google, można również tworzyć przeróżne inne, dodatkowe kalendarze i nakładać je na siebie, aby zobaczyć różne powiązania, a także ewentualnie zajętości terminów. To dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala integrować się również z kalendarzami zewnętrznymi, a przy tym tworzyć w firmie lub prywatnie kalendarze online oddzielone od siebie innymi obowiązkami.

Kalendarz w Google oferuje ponadto dowolny dostęp z poziomu smartfona lub tableta – oczywiście Google posiada do tego stosowne, funkcjonalne aplikacje, które idealnie sprawdzają się w codziennych bojach. W tym kalendarzu online dla firmy do wykorzystania jest także opcja dodawania zadań – jest to jednak tylko kwestia informacyjna, a pamiętajmy, że Google nie jest narzędziem stworzonym do zarządzania projektami i zadaniami. Jeśli zatem zarządzasz pracą zadaniową w firmie z wykorzystaniem innego narzędzia, ciężko będzie to spiąć za pomocą kalendarza Google. Powielanie informacji i dodawanie ich ręcznie w kontekście realizacji zadań może być ogromnym wyzwaniem, a w realnym przełożeniu po prostu stratą czasu. Jeśli zatem decydujesz się na wdrożenie programu do pracy projektowo-zadaniowej, zadbaj o to, aby system dodatkowo oferował funkcjonalny kalendarz.

To, co warto zauważyć to wspominane już połączenie z usługami Google, m.in. Google Meet czy Google Maps. Każde wydarzenie można od razu podpiąć pod stworzenie spotkania video za pomocą usługi Google Meet. Ponadto, dodanie lokalizacji daje automatyczne połączenie z mapami Google, jednak to akurat rozwiązanie implementowane w każdym kalendarzu online, ponieważ Google wystawia tutaj dedykowane integracje i połączenia.

Oczywiście w tym kalendarzu znajdziemy również odpowiedni system powiadomień, który dodatkowo można sobie skonfigurować. Jeśli więc chcesz automatyczne powiadomienia o dodawanych wydarzeniach dla pracowników, jesteśmy w stanie to dostosować. Identycznie sprawa przedstawia się z przypomnieniami o naszych planach w kalendarzu, co Google także oferuje.

Bez wątpienia kalendarz Google posiada wiele ciekawych funkcjonalności i jest to potężne narzędzie kalendarzowe, które zapewnia m.in. kalendarz prywatny, ale także kalendarz online dla firmy. Funkcjonalne, a przy tym przeróżne tryby widoków, dostosowania kalendarza, nakładania różnych widoków na siebie czy automatycznie integracje z dodatkowymi usługami Google to spore wartości. Nie jest to jednak narzędzie, które oferuje pełne połączenie z pracą projektowo-zadaniową, więc planowanie pracy przede wszystkim musi odbywać na zasadzie spotkań i wydarzeń – w tym aspekcie na pewno kalendarz Google będzie dobrym rozwiązaniem. Co prawda, w tym terminarzu można dodawać zadania, ale są to zwykłe czynności do wykonania bez żadnych dodatkowych opcji. Dodatkowo nie znajdziemy funkcjonalności zarządzania urlopami i nieobecnościami, co również zakryje pełen dostęp do informacji w zespole. Pytanie zatem, jakie masz potrzeby do kalendarza? Pełen dostęp informacji czy przede wszystkim skuteczne zarządzanie spotkaniami, a także automatyczne integracje z wieloma innymi usługami? Drugą opcję kalendarz Google zdecydowanie zapewnia w zaawansowanej formie.

Firmao – kompleksowe rozwiązanie z kalendarzem online dla firmy

Kalendarz online dla firmy w Firmao

Firmao to duży i zaawansowany system do zarządzania całą firmą. Ogólnie oferuje rozwiązania m.in. w kontekście CRM, ERP, systemów rozliczeniowych i księgowych czy programy ofertowe. Oczywiście w Firmao znajdziemy także kalendarz online firmy i zespołu, które oferuje kilka ciekawych funkcjonalności. Duże systemy często nie są zbyt intuicyjne i przejrzyste, a dojście do niektórych opcji wymaga poświęcenia sporo czasu, jak to wygląda jednak w Firmao, jeśli chodzi o kalendarz?

Kalendarz w Firmao oczywiście oferuje dodawanie wydarzeń i spotkań, natomiast w mocno skróconej wersji. Pamiętajmy, że jest to system wielomodułowy, więc automatycznie będziesz mieć dostęp do pracowników, których możesz od razu podpiąć do wydarzenia lub spotkania. Jeśli natomiast w jednym systemie mamy CRM, a także kalendarz to powinno zaoferować od razu spięcie wydarzenia z danym kontrahentem i to właśnie oferuje Firmao. Oczywiście będzie to tylko wewnętrzna informacja dla Twojej firmy, natomiast pod kątem organizacji pracy i obiegu informacji to ważny aspekt. System ma też zaimplementowany pewne rozwiązania, które będą zapobiegać nakładaniu się wydarzeń – rozwiązanie jest nieco bardziej zaawansowane i wymaga odpowiedniej konfiguracji, natomiast bez wątpienia to ciekawy sposób na zapobieganie powieleniu wydarzeń w odpowiednich terminach.

W potężnym systemie Firmao znajdziemy również pewne moduły do zarządzania projektami i zadaniami, natomiast mnogość wielu modułów powoduje, że prawdopodobnie nigdy nie będzie to tak funkcjonalne zarządzanie projektami i zadaniami jak w systemach, które są do tego tworzone. Jeśli więc chcesz zarządzać projektami i zadaniami, a szukasz do tego rozwiązania musisz zwrócić uwagę na wiele dodatkowych kwestii, bo kalendarz i odpowiedni widok rozplanowanych zadań to zawsze wartość dodana przy pracy projektowo-zadaniowej. W Firmao to znajdziemy, a więc będzie dostępne połączenie z zadaniami, które wyświetlą się w odpowiednich miejscach kalendarza. Zadania jednak możemy dodawać z poziomu kalendarza i dopiero tutaj planować pracę. Czy to rozwiązanie skuteczne? Wydaje się, że połowicznie, ale wszystko zależy od specyfiki firmy i procesów.

W kalendarzu Firmao znajdziemy ciekawe rozwiązanie, które opiewa na personalnym oznaczeniu etykiety aktywności, co pozwala odznaczyć danego pracownika. Jest to oczywiście dodatek, natomiast może okazać się ciekawym rozwiązaniem w Twojej pracy zespołowej. W Firmao mamy zaimplementowany system powiadomień i automatycznych informacji – będzie to działało przy okazji dodawania nowych wydarzeń dla pracowników czy też nowych obowiązków lub zadań. Wtedy system wyśle automatyczne powiadomienie dla wybranych użytkowników. Analogicznie narzędzie przypomni o zbliżających się terminach, więc w tym kontekście uzyskamy tradycyjną funkcjonalność przy kalendarzach, jednak niezwykle przydatną. Pamiętajmy, że papierowe rozwiązania tego nie oferują.

Reasumując, Firmao to ogromny system, który oferuje wiele kluczowych modułów do zarządzania całą firmą – od systemu CRM, przez ERP, magazyn aż po programy księgowe. W Firmao dostępny jest także kalendarz online dla firmy, natomiast mnogość opcji nie powoduje, że jest to narzędzie proste i intuicyjne w obsłudze. Oczywiście Firmao jest system funkcjonalnym i wiele ciekawych opcji tutaj znajdziemy, natomiast sens korzystania z kalendarza Firmao jest wtedy, kiedy korzystasz również z innych, dodatkowych modułów, m.in. systemu CRM czy też stanów magazynowych. Wtedy możesz sprawnie zorganizować swoją firmę za pomocą jednego narzędzia. Wykorzystywanie tego narzędzia tylko do pracy z kalendarzem raczej jest zbędne, ponieważ kalendarz to płatny pakiet. Inaczej niż w powyższych usługach, a więc w IC Project oraz kalendarzu Google, ponieważ w tych narzędziach cała praca z kalendarzem, projektami i zadaniami czy modułem nieobecności jest całkowicie za darmo. Warto zaznaczyć, że interfejs i nowoczesność Firmao pozostawia trochę do życzenia, ale jest to polskie rozwiązanie, a to bez wątpienia na polskim rynku duży atut.

Facebook
Twitter
LinkedIn