Trzy w jednym

Urlop palma

Urlopy w firmie. Przedstawiamy najlepsze narzędzia do zarządzania urlopami.

Spis treści

Zarządzanie urlopami w firmie to proces, który w wielu firmach działa na zasadzie “papierowej”. Wypełniamy wniosek urlopowy, idziemy do podpisu i potem zarządzamy stertą papierów. Urlopy w firmie mogą działać kompletnie inaczej, a rozwiązaniem są specjalne narzędzia do zarządzania urlopami. Korzystając z tego typu rozwiązań, wszystko załatwiamy w formie online, a każdy z członków zespołu ma dużo więcej możliwości w sferze HR. Urlopy w firmie do usprawnienia? Wybraliśmy najlepsze narzędzia, które umożliwią dużo lepsze zarządzanie nieobecnościami.

 

Każdy z programów, który wybraliśmy porusza nieco inną funkcjonalność. Wiele systemów typowych dla HR załatwia nie tylko temat urlopów dla firmy, ale również wszelkie dodatkowe ewidencje. W naszym zestawieniu mamy również narzędzia, które łączą sferę operacyjną. Mamy na myśli w tym przypadku m.in. kalendarz, pracę zadaniową i zarządzanie urlopami. To bardzo ciekawe połączenie, które może okazać się dla Ciebie bardziej skuteczne niż dodatkowe narzędzia HR. Urlopy w firmie nie są wymagającym procesem, ale zdecydowanie wymagają dostosowania tego procesu do obecnego poziomu technologii w firmach. Wybierz narzędzie, które idealnie spasuje do Twoich potrzeb.

 

1. IC Project

Urlopy w firmie IC Project

 

IC Project to bardzo ciekawe narzędzie do zarządzania urlopami. Jest to rozwiązanie, które łączy pracę projektowo-zadaniową z modułem pozwalającym zarządzać skutecznie urlopami w firmie. Nie jest to narzędzie typowo HR, co może stanowić bardzo dużą przewagę na rynku. W IC Project nie znajdziesz przerostu formy nad treścią, a wiele kluczowych funkcjonalności w obszarze operacyjnym.

Urlopy w firmie zostały ujęte w bardzo intuicyjnym module IC Project. Cała funkcjonalność dostępna jest z poziomu kalendarza, który pozwala pracownikowi złożyć wniosek urlopowy na wybrany dzień. Wystarczy kliknąć na odpowiednie okienko w kalendarzu, a od razu pojawi się bardzo prostu i intuicyjny formularz do wypełnienia. Na formularzu widzimy, ile pozostało jeszcze dni urlopowych do wykorzystania, wybieramy zakres dat (o ile urlop ma być dłuższy niż 1 dzień), typ urlopu i wpisujemy krótki powód. Po wypełnieniu trzech pól, pracownik wysyła wniosek urlopowy, a to od razu trafia do osoby przełożonej.

IC Project przewidział specjalne miejsce dla osób zarządzających, które pozwala zarządzać wszelkimi wnioskami z podziałem na kategorie – zgłoszonych, zaakceptowanych, odrzuconych czy anulowanych. Oczywiście z poziomu wszelkich zgłoszonych wniosków, osoba zarządzająca może błyskawicznie podejrzeć złożony wniosek i podjąć decyzję. Akceptacja? Odrzucenie? A może dodanie opcjonalnego komentarza? Twoja decyzja, a narzędzie o wszystkim na bieżąco informuje, bo ma zaimplementowany trójstronny system powiadomień. To gwarantuje więc znakomity obieg informacji – powiadomienie o nowym wniosku, informacja o decyzji w sprawie urlopu i wiele więcej. Sprawdza się to znakomicie, bo formie “papierowej” tego nie ma.

Pamiętajmy również o fakcie, że IC Project przewiduje specjalny moduł, który pozwala na samym starcie dostosować ilość dni urlopowych dla każdego z pracowników. To miejsce, gdzie raz wpisujemy odpowiednie wartości, a później system wszystko automatycznie odejmuje i wylicza. Jest to więc świetne rozwiązanie, aby mieć bieżącą kontrolę nad pozostałą ilością dni urlopowych po stronie zarządzających, a jeszcze lepsze dla pracownika. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma dopytywania, a za każdym razem pracownik wie ile dni urlopowych mu jeszcze zostało.

Teraz skupmy się jednak na wartości rozwiązania, które łączy urlopy w firmie z kalendarzem firmowym i zarządzaniem zadaniami. W IC Project masz do wykorzystania kalendarz zespołowy, który pokazuje wszystkie urlopy Twojego zespołu. Widzisz kto i kiedy będzie nieobecny. Dodatkowo oczywiście dodasz spotkania i wydarzenia, a także zobaczysz wszystkie Twoje zadania z podziałem na terminy.

IC Project to narzędzie, które sprawi, że urlopy w Twojej firmie wejdą na dużo wyższy poziom zarządzania. Oferuje bardzo intuicyjny moduł urlopowy skrojony pod potrzeby większość firm. Dodatkowo program pozwala lepiej zarządzać zadaniami, komunikować się zespołowo czy nawet zarządzać plikami i dokumentami. Ciekawe, polskie rozwiązanie, któremu warto się przyjrzeć.

 

2. HRappka

HRAppka urlopy

 

HRappka to narzędzie, które bez wątpienia zorganizuje urlopy w firmie. Jest to jednak rozwiązanie bardzo mocno rozwinięte po stronie HR – znajdziemy w tym narzędziu mnóstwo innych, dodatkowych modułów do zarządzania zasobami ludzkimi.

HRappka umożliwia zarządzanie nieobecnościami pracowników poprzez możliwość sprawnego planowania urlopów online oraz samoobsługę pracowniczą m.in. w zakresie zgłaszania wniosków o urlop. Wykorzystując to rozwiązanie, dbamy o poprawny obieg informacji i przede wszystkim stawiamy na technologiczne rozwiązanie w zakresie urlopów w Twojej firmie.

Narzędzie zakresie urlopów działa bardzo podobnie jak opisany proces w IC Project. Pracownik otrzymuje możliwość zgłoszenia wniosku urlopowego, który automatycznie wyląduje u osoby zarządzającej. Wykorzystując funkcjonalność narzędzia, osoba przełożona podejmuje decyzje o akceptacji lub odrzuceniu urlopu, a wszystko połączone jest z bieżącym powiadomieniem dwustronnym. W HRappka znajdziesz również moduł, który pozwoli dostosować ilość dni urlopowych dla każdego z pracowników, a to natomiast gwarantuje transparentną informację dla Twojego zespołu. Wykorzystując tego typu narzędzia, wreszcie skończy się dopytywanie!

Moduł urlopów i nieobecności w HRappka połączony jest również z kalendarzem urlopowym, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Tym samym, każdy z urlopów Twoich pracowników zostanie transparentny pokazany na kalendarzu. To bez wątpienia duża wartość przy planowaniu pracy.

HRappka to narzędzie mocno rozbudowane w temacie HR. Moduł do zarządzania elektronicznymi wnioskami urlopowymi to tylko jeden z wielu dostępnych w wachlarzu możliwości systemu. W HRappka znajdziemy moduły pozwalające m.in. rekrutować, legalizować cudzoziemców, tworzyć programy kadrowo-płacowe, ewidencjonować czas pracy czy delegować pracowników za granicę. Zakres funkcjonalności jest dość spory i rzadko się zdarza, aby jedna firma potrzebowała chociażby 50% z tego, co oferuje HRappka. Jak to się jednak mówi, lepiej mieć możliwości niż jej nie mieć… Pamiętaj, że narzędzie musi być intuicyjne w obsłudze i czasami przerost formy nad treścią nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Zawsze w tym przypadku kluczowe jest to, czego potrzebujesz.

 

3. TomHRM

TomHRM urlopy w firmie

 

TomHRM to bardzo rozbudowane narzędzie z zakresu HR, które zapewnia wiele możliwości w zarządzaniu firmą. Urlopy w firmie to bez wątpienia tylko jeden z wielu aspektów, które umożliwia TomHRM. Jeśli szukasz zaawansowanego modułu do zarządzania urlopami w firmie, a także innymi dodatkowymi sferami z HR, jesteś zdecydowanie w dobrym miejscu.

Urlopy w firmie zostały przez TomHRM ujęte w zaawansowanym module, które oferuje już na samym starcie wiele możliwości do planowania urlopów. W tym zakresie znajdziemy m.in. automatyczne sprawdzanie dostępności pracowników, grafik urlopów, obsługę wniosków dla każdego rodzaju rozliczenia z pracownikiem czy obsługę urlopu godzinowego!

Proces składania wniosku urlopowego i akceptacji przebiega bardzo podobnie jak w poprzednich opisywanych rozwiązaniach (IC Project oraz HRappka). Poziom mnogości opcji powoduje, że nie jest to jednak tak intuicyjne, jak mogłoby się wydawać w dość prostym procesie. Urlopy w firmie w przypadku TomHRM wchodzą na dużo wyższy poziom zarządzania z wieloma szczegółowymi opcjami do wykorzystania. Jeśli więc potrzebujesz tak mocnego rozbicia funkcjonalnego, to świetny produkt.

W TomHRM znajdziemy oczywiście również wizualny kalendarz, który pozwoli szybko podejrzeć nieobecności danego pracownika, filtrować po działach lub stanowiskach, a także generować kartę urlopu pracownika w formie miesięcznej i rocznej. TomHRM obsługuje dowolne typy urlopów, a także określone w ustawieniach limity. Co ciekawe, w tym systemie do wykorzystania mamy również ścieżkę akceptacji, co jest znakomitym rozwiązaniem przy bardziej skomplikowanym procedurach decyzyjnych. Moduł urlopów w firmie powiązany jest oczywiście z systemem powiadomień.

TomHRM to bardzo zaawansowany system HR, którego jednym z modułów jest zarządzanie urlopami oraz nieobecnościami. W tym module do wykorzystania jest wiele funkcji, które bez wątpienia mocno komplikują cały proces, ale tym samym jest to rozwiązanie w zaawansowanych procesach. W TomHRM znajdziemy również wiele innych, pomocniczych modułów, są to m.in.: systemy rekrutacyjne, ewidencja czasu pracy, ankiety i testy, onboarding pracowników, zarządzanie szkoleniami czy rejestracja umów. Jak widzisz, możliwości w TomHRM jest mnóstwo!

 

Zestawienie jest na bieżąco aktualizowane. Jeśli uważasz, że brakuje w nim pewnego produktu, wyślij zgłoszenie na adres e-mail: norbert@icproject.com. Przeanalizujemy narzędzie i ustalimy, czy powinno się pojawić w naszym zestawieniu.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Załóż darmowe konto

Bez karty płatniczej • Darmowy na zawsze