Logo IC Project
remote work tools

25 najlepszych programów do pracy zdalnej – wybierz odpowiedni!

Spis treści

Praca zdalna to coraz popularniejszy trend w firmach na całym świecie. W ostatnich miesiącach sytuacja epidemiologiczna wręcz zmusiła wiele firm do przejścia na model zdalny, który w wielu branżach okazał się całkiem dobrym rozwiązaniem. Kluczem do efektywności w tym modelu to odpowiednie warunki pracy – m.in. wdrożenie w firmie odpowiedniego programu do pracy zdalnej. Jakie narzędzie wybrać? Postawić na rozwiązanie kompleksowe czy może kilka dodatkowych? Specjalnie dla Was zebraliśmy 25 programów do pracy zdalnej – to musi pomóc!

Wybór odpowiedniego narzędzia to nie jest prosta sprawa. Na początku musisz sobie zadać kluczowe pytanie – czego moja firma tak naprawdę potrzebuje? Czy to ma być narzędzie w którym chciałbyś wspólnie pracować na projektach i zadaniach ze swoim zespołem? A może tylko kontrolować obieg plików i dokumentów lub usprawnić komunikację w modelu zdalnym? Możliwości jest wiele. Twoje potrzeby jednak są tutaj najważniejsze.

Nie musisz się martwić – na rynku obecnie znajduje się wiele programów, które usprawniają pojedyncze aspekty pracy zdalnej, ale my skupiliśmy się również na rozwiązaniach kompleksowych – tak, takie również istnieją. Obecnie w jednym programie możesz usprawnić pracę na projektach i zadaniach, zorganizować komunikację, obieg plików czy kontrolować bazę klientów. To jest duża przewaga funkcjonalnych programów, natomiast to Ty musisz ocenić czy tego potrzebujesz. My w bardzo obszernym zestawieniu przedstawiamy możliwości rynkowe.


Kompleksowe programy do pracy zdalnej usprawniające pracę zadaniową, a także komunikację zespołową


IC Project


 

program do zarządzania projektami, IC Project

 

IC Project to polskie narzędzie do pracy zdalnej, które pozwala zorganizować praktycznie wszystkie aspekty pracy zdalnej w jednym, a zarazem kompleksowym programie. W IC Project będziesz efektywnie pracować ze swoim zespołem na zadaniach i projektach, ale także w dużym stopniu usprawnisz komunikację firmową za pomocą wbudowanego komunikatora. Wielka zaleta to możliwość rozmowy bezpośrednio o zadaniu lub projekcie – w IC Project komunikacja zespołowa jest połączona modułowo z projektami, a także zadaniami. W tym programie znajdziesz również interaktywny kalendarz czy wbudowany moduł CRM, który pozwoli Ci zarządzać bazą klientów lub podwykonawcą w połączeniu z Twoimi projektami.


IC Project oferuje również bardzo dużo pod kątem obiegu plików i dokumentów, które możesz załączać w zadaniach czy projektach. W systemie znajdziesz również specjalny moduł Wiki – bazę wiedzy firmowej. W tym miejscu tworzysz własną strukturę folderów, zarządzasz dostępami i udostępniasz swojemu zespołowi wspólną przestrzeń z plikami. Kapitalnym wyróżnikami IC Project są m.in. cały moduł finansowy, który dodatkowo pozwala zarządzać finansami w firmie i automatycznie określać rentowność projektów, a także wykres Gantta, dzięki któremu stworzysz w formie wizualnej cały harmonogram Twoich projektów.


IC Project to program do pracy zdalnej, który stanowi idealne połączenie pomiędzy wysoką funkcjonalnością, a niezwykłą intuicyjnością w użytkowaniu. Interfejs jest bardzo przejrzysty, co pozwala szybko i sprawnie poruszać się w programie. Warto również dodać, że jest to w 100% polskie rozwiązanie, co daje dużo możliwości pod kątem wdrożenia do firmy – masa materiałów szkoleniowych w języku polskim, opcja dodatkowego wdrożenia czy pełne wsparcie i support na każdym etapie pracy to tylko i wyłącznie wartości dodane przy wyborze odpowiedniego programu.


Kliknij i odwiedź IC Project: https://bit.ly/2PGRJBr


Nozbe


 

Nozbe, aplikacja do zadań


Nozbe to kolejna polska aplikacja do pracy zdalnej. Pozwala bardzo sprawnie zarządzać zadaniami i prostymi projektami. Wszystkimi zadaniami w Nozbe zarządzasz w formie listy – do dyspozycji masz multum dodatkowych funkcjonalności jak: ustalanie priorytetów, zarządzanie terminami, specjalne etykiety, podział na checklisty czy cykliczność zadań.


Nozbe to również narzędzie za pomocą którego usprawnisz swoją komunikację zespołową, a przy pracy zdalnej jest to kwestia niezwykle ważne. Przy każdym zadaniu masz możliwość dodawania komentarzy, oznaczania osób czy ogólnej pracy zespołowej. To sprzyja produktywności. Dodatkowo w Nozbe znajdziesz kalendarz, który pomoże zarządzać terminami zadań zespołu.


Narzędzie początkowo było tworzone dla kontrolowania własnej produktywności, obecnie jednak zmienia się w program, który pomaga w pracy całych zespołów. Pod kątem zarządzania projektami nie znajdziemy tam jeszcze dużo opcji, ale do zadań to świetne rozwiązanie.

Kliknij i odwiedź Nozbe: https://bit.ly/38J1MR5


Jira


 


Jira to bardzo rozbudowany system do zarządzania, który idealnie również sprawdzi się w potrzebach pracy zdalnej. Narzędzie może zaoferować praktycznie wszystko pod kątem pracy projektowej, usprawnienia komunikacji firmowej czy w zaawansowanym obiegu plików i dokumentów. Docelowo całego oprogramowanie zostało stworzone dla środowiska IT – w rzeczywistości, dzięki dostępowi do wielu funkcjonalności jest używane w przeróżnych branżach.


Jira oferuje bardzo dużo możliwości przy zarządzaniu projektami – pozwala tworzyć pełne przepływy pracy, daje opcję śledzenia i mierzenia czasu pracy, personalizowania workflow czy tworzenia harmonogramów za pomocą specjalnych narzędzi. Oczywiście oferuje również wiele pod kątem usprawnienia komunikacji firmowej – pod to służy wbudowany komunikator systemowy. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z najbardziej rozbudowanych systemów, które dostępne są na rynku. Oczywiście dostęp tak dużej ilości funkcjonalności, powoduje również, że cały system jest skomplikowany w codziennym użytkowaniu.


Wdrożenie całego systemu do firmy jest bardzo wymagające, trzeba poświęcić dużo czasu na naukę działania oprogramowania, a także przeszkolenie wszystkich pracowników. Bez wątpienia cały system jest ciekawym rozwiązaniem, natomiast raczej dla dużych firmy i korporacji. W mniejszych firmach zdecydowanie lepiej sprawdzą się inne, bardziej intuicyjne narzędzia.


Kliknij i odwiedź Jirę: https://bit.ly/3nrFMyt


 

Heyspace


 


Heyspace to kolejne bardzo ciekawe narzędzie do pracy zdalnej polskich twórców. Program, który skupia się na trzech podstawowych kwestiach – zadaniach, komunikacji oraz kalendarzu. W Heyspace masz dostęp do specjalnych tablic Kanban, gdzie możesz sprawnie zarządzać zadaniami. Dużą zaletą narzędzia jest również wbudowany czat – rozmowa o zadaniach, w konwersacjach prywatnych czy dużo wyróżników interaktywnych sprawiają, że jest to program bardzo przyjemny w obsłudze.


Heyspace to także narzędzie z wbudowanym kalendarzem, który pozwala sprawnie zarządzać terminami zadań czy też planować swoją pracę w uproszczonej formie. Ciekawym rozwiązaniem (jednym z nowych!) jest również widok OverWatch, dzięki któremu zyskasz przegląd najważniejszych projektów bez konieczności przełączania się w systemie między kolejnymi kartami.


Jak widzisz, Heyspace to proste narzędzie z kilkoma niezwykle przydatnymi funkcjonalności. Jeśli poszukujesz programu w którym chcesz połączyć zarządzanie zadaniami z komunikatorem w przyjemnej formie, Heyspace może być na pewno ciekawym rozwiązaniem do rozważenia.


Kliknij i odwiedź HeySpace: https://bit.ly/3eXebSw


 

Trello


 

Trello, tablice z zadaniam, program do zadań


Trello to jedno z najpopularniejszych narzędzi na świecie do pracy zadaniowej, które jednak idealnie sprawdza się również jako program do pracy zdalnej. W Trello zadaniami zarządzasz na specjalnych tablicach Kanban – możesz dowolnie modyfikować statusy i intuicyjną metodą drag & drop określać etap realizacji konkretnego zadania. Trello umożliwia również dowolny podział obowiązków Twojego zespołu na projekty czy tablice, dzięki Twoja praca będzie niezwykle przejrzysta i transparentna.


W tym narzędziu znajdziesz oczywiście również wiele możliwości komunikacyjnych – na każdym zadaniu masz opcję dodawania komentarzy, oznaczania współpracowników czy tworzenia pełnej komunikacji zadaniowej. W Trello zarządzasz także kalendarzem na którym m.in. zobaczysz terminy wykonania zadań Twoich lub całego zespołu. Jest to niezwykle przydatny widok, dzięki któremu możesz sprawnie rozplanować pracę na najbliższy czas.


Trello to przyjemne i intuicyjne narzędzie do pracy zdalnej, które pozwoli w pełni zarządzać zadaniami czy dzielić wszystkie obowiązki firmowe na proste projekty i kategorie. W jednym programie zorganizujesz pracę zdalną swojego zespołu od projektów, przez zadania, komunikację, aż do kalendarza. Przy tym jest to bardzo proste narzędzie w obsłudze, co jest niezwykle ważne!


Kliknij i odwiedź Trello: https://bit.ly/3pu2Xdk


 

Asana


Asana, program do zarządzania projektami


Asana to popularny program do zarządzania projektami oraz pracą całego zespołu, co powoduje, że jest to również narzędzie przeznaczone do pracy zdalnej, ponieważ oferuje wiele funkcjonalności, których praca w modelu zdalnym wymaga na co dzień. W tym programie możesz bardzo efektywnie zarządzać projektami w firmie, m.in. poprzez sprawny jego podział, pracę na zadaniach, przejrzyste widoki czy pracę zespołową na projektach i zadaniach. System pozwala również zarządzać obłożeniem Twoich pracowników, a także efektywnie planować pracę na przyszłość.


Mimo, że Asana to program do zarządzania projektami, daje również wielkie możliwości na usprawnienie komunikacji firmowej – w Asanie znajdziesz wbudowany komunikator, gdzie porozmawiasz również o projektach lub zadaniach. Co więcej, możesz pracować razem ze specjalnym kalendarzem, który narzędzie również może zaoferować jako jedną z funkcjonalności.


Bez wątpienia Asana to ciekawy program do pracy zdalnej, którego ogromną zaletą jest kompleksowość. Za pomocą jednego narzędzia usprawnisz wiele procesów firmowych – będziesz zarządzać projektami, możesz delegować zadania, kontrolować czas pracy czy obłożenie, a także w pełni komunikować się z zespołem z wykorzystaniem tego narzędzia. Dużym mankamentem Asany jest niestety brak dostępności języka polskiego i zautomatyzowane przez boty wsparcie oraz support.


Kliknij i odwiedź Asanę: https://bit.ly/2IBUCD3


 

Taagly


 


Taagly to kolejne polskie narzędzie do pracy zdalnej, które stopniowo przebija się na rynku. Jest to program, który oferuje całą przestrzeń roboczą dla Twojego zespołu – od projektów, przez zadania, aż po komunikację. W Taagly możesz tworzyć projekty, delegować zadania czy wykorzystywać wiele dodatkowych udogodnień, które powodują, że praca na zadaniach jest niezwykle przyjemna.


Taagly oferuje również opcję planowania i mierzenia czasu pracy na zadaniach, a także usprawnia obieg plików i dokumentów – masz możliwość udostępnienia plików projektowych dla zespołu. Na pierwszy rzut oka, narzędzie wygląda na proste i niezbyt skomplikowane – niejako połączenie projektów i zadań z komunikatorem, natomiast w ofercie posiada również kilka ciekawych, zaawansowanych funkcji. Są to m.in system raportowy, dużo opcji statystycznych czy specjalne prognozy realizacji.


Reasumując, jest to kolejne narzędzie, które pozwala sprawnie zarządzać projektami i zadaniami, a także usprawnić komunikację zespołową. W Taagly dodatkowo znajdziesz jeszcze kilka ciekawych wyróżników, natomiast nie są to na pewno funkcje, które pozwolą zarządzać na wyższym poziomie. Trzeba jednak przyznać, że Taagly to bardzo ciekawy i funkcjonalny program do pracy zdalnej.


Kliknij i odwiedź Taagly: https://bit.ly/38IfmEi


Aplikacje do pracy zdalnej pozwalające organizować videokonferencje oraz webinary


Zoom.us


 

Zoom


Zoom to obecnie najpopularniejsza aplikacja do organizowania videokonferencji. Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że Zoom jest jedną z najczęściej pobieranych aplikacji, która w ostatnich miesiącach przegrywała w ilości pobrań tylko z TikTokiem.


Zoom oferuje organizowanie spotkań video dla wielu uczestników – osoba może wejść do specjalnego pokoju w wersji z przeglądarki lub za pomocą prostej i przejrzystej aplikacji. W Zoomie można planować spotkania i integrować się ze swoim ulubionym kalendarzem.

W każdym połączeniu video może uczestniczyć nawet do 100 osób, co daje ogromne możliwości na organizowanie nawet największych konferencji. Obecnie Zoom sprawdza się w zdalnym nauczaniu czy wszelkich spotkaniach biznesowych. W ostatnich miesiącach cała aplikacja bardzo mocno rozwinęła się również pod kątem bezpieczeństwa – daje dużo możliwości osobie organizującej spotkanie do kontroli uczestników spotkania, aby jego jakość była na wysokim poziomie. Warto również zaznaczyć, że Zoom świetnie sprawdza się pod kątem jakości połączeń i wydaje się bezawaryjny.


Reasumując, jest to lider rynkowy pod kątem organizowania videokonferencji i wcale nas to nie dziwi. Aplikacja rzeczywiście spisuje się w praktyce bardzo dobrze – nie sprawia żadnych problemów w codziennym użytkowaniu, a także oferuje wiele ciekawych udogodnień. Warto zaznaczyć, że połączenia do 40 minut są całkowicie darmowe, więc za Zooma wcale nie musisz płacić! My korzystamy z Zooma i z czystym sercem możemy polecić aplikację.


Kliknij i odwiedź Zoom.us: https://bit.ly/3eUhrhw


 

MS Teams


 


MS Teams to wytwór Microsoftu, który w ostatnim czasie również bije ogromne rekordy popularności. Narzędzie, które w sytuacji pandemicznej okazuje się niezwykle przydatne przy komunikacji firmowej, spotkaniach biznesowych i zdalnej edukacji.


W tzw. “Teamsach” możesz organizować videokonferencje – narzędzie daje możliwości udostępnienie linku odpowiednim osobom, które mogą pojawić się na spotkaniu z zewnątrz. Oczywiście podczas spotkania system oferuje również opcję udostępniania ekranu czy wiele innych udogodnień. Dużą wartością Microsoft Teams jest wspólna przestrzeń dyskowa dla całego Twojego zespołu, co niezwykle sprzyja obiegowi ważnych plików i dokumentów.


Trzeba przyznać, że MS Teams to świetne narzędzie do pracy zdalnej – pozwala organizować połączenia audio, videokonferencje, ale też usprawnia obieg plików i dokumentów. Warto również zaznaczyć, że cała aplikacja jest oczywiście kompatybilna z całym pakietem Office, co w tym przypadku może okazać się niezwykle ważną informacją.


Kliknij i odwiedź MS Teams: https://bit.ly/2GWGaVR


 

Skype


Skype to znane i lubiane narzędzie do organizowania spotkań video. Wydaje nam się, że jednak z czasem regularnie traci na popularności, a obecną sytuację zdecydowanie lepiej wykorzystały opisane powyżej aplikacje jak Zoom czy MS Teams.


Skype ma bardzo podobne funkcjonalności, ponieważ pozwala udostępniać ekran, łączyć się z konkretnymi osobami czy organizować video konferencje w grupach, aczkolwiek dostęp do spotkań nie jest tak łatwy z zewnątrz, jak m.in. przy powyżej opisywanych aplikacjach.

Dlatego też, Skype powoduje spore utrudnienia m.in. przy spotkaniach biznesowych czy zdalnej edukacji, ponieważ konfiguracja wydaje się dużo trudniejsza.


Pamiętaj, że w Skype możesz dzwonić z aplikacji bezpośrednio na numer telefonu – jest to kapitalne rozwiązanie m.in. dla połączeń międzynarodowych. Kiedyś opcja była wykorzystywana dużo częściej, obecnie jednak większość osób korzysta już z nielimitowanych rozmów u swoich operatorów telefonicznych, co powoduje, że Skype nie jest już tak atrakcyjny, jak kiedyś.


Dalej jednak jest to bardzo interesujący program do pracy zdalnej – pozwala rozmawiać na czacie, organizować video konferencje, spotkania zespołowe czy wykonywać połączenia.

Kliknij i odwiedź Skype: https://bit.ly/3eXW92M


 

ClickMeeting


 


ClickMeeting to idealna platforma do organizowania webinarów i videokonferencji. Platforma do pracy zdalnej, prowadzenia zajęć, prezentacji czy kontaktu z klientami. ClickMeeting pozwala na dostosowanie wyglądu całego pokoju webinarowego, a także warunków na których każdy z uczestników będzie mógł do webinaru bądź spotkania dołączyć. Co ciekawe, platforma daje możliwości tworzenia płatnych webinarów z automatycznie podpiętym systemem płatności.


ClickMeeting to raczej platforma bardziej zaawansowana pod kątem organizowania spotkań lub webinarów w porównaniu do opisywanych poprzedników, ale również niezbyt łatwa w konfiguracji. Mnogość opcji, którą ClickMeeting oferuje daje oczywiście ogromne możliwości, ale przez to nie jest to najlepsze rozwiązanie do szybkich i krótkich spotkań biznesowych.


Warto również zaznaczyć, że ClickMeeting to platforma płatna. Obecnie wersja darmowa to tylko 30 dni okresu testowego, jeśli natomiast chcesz dalej korzystać z ClickMeeting musisz się przygotować na opłatę od 49 zł/miesiąc w najniższym pakiecie.

Kliknij i odwiedź ClickMeeting: https://bit.ly/2IwrbCG


Webex Meeting


 


Webex Meeting to narzędzie do pracy zdalnej, które możemy porównać niejako z MS Teams. W tej aplikacji możesz organizować videokonferencje czy rozmowy internetowe. Webex Meeting oferuje jednak wiele dla połączenia całego Twojego zespołu, m.in. pod kątem wbudowanego komunikatora, udostępniania plików czy organizowania wirtualnych wydarzeń.


Aplikacja przykłada również dużą wagę do bezpieczeństwa swoich usług – w Webex możemy korzystać ze specjalnej poczekalni przy videokonferencjach czy zabezpieczeń hasłowych.


Reasumując, bez wątpienia jest to bardzo ciekawe narzędzie do pracy zdalnej, które pozwala rozmawiać video, audio lub za pomocą czatu. Dodatkowo posiada możliwości na udostępnianie plików pomiędzy członkami zespołu. Czy jednak Webex to rozwiązanie warte wdrożenia? Wydaje nam się, że na rynku obecnie są jednak nieco lepsze narzędzia. Decyzja należy do Ciebie.


Kliknij i odwiedź Webex Meeting: https://bit.ly/32IMJ6h


Komunikatory online wspierające pracę zdalną


Slack


Slack, komunikator


Slack to niezwykle popularny komunikator online. Bez wątpienia sprawdza się idealnie jako narzędzie do pracy zdalnej. Slack oferuje rozmowę 1:1 w konwersacjach prywatnych, tworzenie tematycznych kanałów, prostych połączeń video czy nawet możliwość udostępniania plików w zespole. W Slacku każdego użytkownika możemy przypisać do specjalnej grupy roboczej, dzięki czemu wszystkie kwestie komunikacyjne w firmie są przejrzyste i czytelne.


Slack to bez wątpienia dobry wybór. Naszym zdaniem, jest to jeden z najlepszych komunikatorów na rynku z bardzo przyjemnym interfejsem w obsłudze, a to w obecnych czasach jest bardzo ważne.

Kliknij i odwiedź Slacka: https://bit.ly/2UnxIST


 

Discord


 


Discord to bezpłatna aplikacja służąca do rozmów głosowych i komunikacji za pomocą wiadomości tekstowych, ze zdjęciami oraz filmami. Początkowo została zaprojektowana dla graczy komputerowych, obecnie jednak zyskuje na popularności w wielu branżach ze względu na swoje szerokie zastosowanie.


Na Discordzie możesz tworzyć przeróżne kanały tematyczne, które pozwalają rozmawiać o konkretnych obowiązkach lub zadaniach, a dzięki temu czat jest niezwykle przejrzysty. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dołączenia przykładowo do czatu głosowego – jeśli znajomi mają chwilę wolnego, szybko przejdą do tego kanału i mogę rozpocząć z Tobą luźną pogawędkę.


Discord z biegiem czasu oferuje też coraz więcej zabezpieczeń – obecnie posiada wiele opcji moderowania i przydzielania dostępów dla konkretnych użytkowników. Możesz więc dowolnie zarządzać, kto ma mieć dostęp do kanału, a kto nie.


Jeśli chcesz na spokojnie rozmawiać z zespołem tekstowo lub głosowo, Discord wydaje się znakomitym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że jest narzędziem całkowicie darmowym.

Kliknij i odwiedź Discord: https://bit.ly/3lsKE5z


Messenger


 


Messegera nikomu przedstawiać nie trzeba. Wytwór Facebooka, która jest oczywiście połączony z tym portalem społecznościowym. Messenger jest znakomitym komunikatorem na którym w rzeczywistości wzorują się pozostałe. Jak dobrze wiesz, na Messengerze możesz rozmawiać w konwersacjach prywatnych, ale także grupowych. Jest to również niezwykle interaktywny czat, ponieważ masz możliwości odpowiadania na wiadomość czy reagowania emoji.


Obecnie Messenger to już nie tylko czat, ale także połączenia audio oraz video, nawet w konwersacjach grupowych. Praktycznie posiada wszystko, czego potrzeba, aby sprawnie się komunikować – w firmie, szkole czy miejscach, gdzie komunikacja zdalna jest wymagana.

Kliknij i odwiedź Messenger: https://bit.ly/3niyTiI


WhatsApp


Whats App


WhatsApp to znany i lubiany komunikator. Oferuje bezpłatną, szybką, łatwą i bezpieczną komunikację za pomocą wiadomości tekstowych oraz głosowych. Aplikacja dostępna jest na całym świecie.


W WhatsApp możesz tworzyć dowolne konwersacje grupowe, każdą osobę kategoryzować, żeby jeszcze łatwiej docierać do kontaktów, których obecnie szukasz. WhatsApp to również świetne rozwiązanie do wszelkich rozmów audio międzynarodowych.


Jedną z nowych funkcjonalności tej aplikacji jest wersja Business, która została opracowana z myślą o właścicielach małych firm. Pozwala tworzyć katalogi, by prezentować usługi i produkty. Oferuje możliwości, które pozwalają bez żadnych przeszkód komunikować się z klientami. Bez wątpienia może to być bardzo ciekawe narzędzie do pracy zdalnej, a także codziennego funkcjonowania.

Kliknij i odwiedź WhatsApp: https://bit.ly/3eTVLSR


Telegram


 

Telegram to kolejny bardzo ciekawy komunikator online, który może zdecydowanie pomóc przy pracy zdalnej. Jest to rozwiązanie, które pozwala rozmawiać 1:1 w konwersacjach prywatnych, ale na Telegramie można tworzyć również specjalne kanały.


Jeśli chcesz przykładowo dla grupy odbiorców przekazywać jakieś regularne informacje, a nie chcesz spamu, Telegram wydaje się idealnym rozwiązaniem. Każdy, kto dołączy do Twojego kanału będzie dostawał powiadomienia o nowej wiadomości w kanale, natomiast możesz to zorganizować tak, aby nikt więcej nie mógł dodawać wiadomości, więc to będzie Twoje tablica do informowania innych użytkowników.


Telegram posiada aplikacje mobilne, jak i komputerowe, więc jest w pełni synchronizowany. W konwersacjach możesz dołączać dowolne pliki, bez limitów pod względem rozmiarów. Grupa na Telegramie może pomieścić nawet 200 tysięcy osób! Ciekawą informacją jest też dostęp do API i pełnego kodu źródłowego – to Telegram może zaoferować dodatkowo. Oczywiście jest to aplikacja w pełni darmowa, a także niezwykle prosta w obsłudze.


Kliknij i odwiedź Telegram: https://bit.ly/36vusKB


 

Dyski zewnętrzne, które pomagają zarządzać plikami i dokumentami podczas pracy zdalnejGoogle Drive


 


Google Drive to znany i lubiany dysk zewnętrzny działający na platformie Google. Umożliwia łatwy i bezpieczny dostęp do wszystkich danych. Każdy folder czy plik możesz udostępnić swojemu zespołowi bądź konkretnego pracownikowi – masz dowolne możliwości zarządzania uprawnieniami.


Wielką zaletą Google Drive jest pełna integracja ze wszystkimi aplikacjami, które oferuje Google, a także całą usługą Microsoft Office. Dzięki temu, możesz pracować wspólnie ze swoim zespołem nad przeróżnymi arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami czy plikami tekstowymi.


Warto również dodać, że Google Drive w wersji podstawowej jest usługą darmową – możesz zatem przechowywać tam pliki dużych rozmiarów dla własnego użytku, ale pakiet darmowy może być nawet wystarczający, żeby sprawnie pracować w firmie podczas pracy zdalnej.

Kliknij i odwiedź Google Drive: https://bit.ly/38C4S9y


 

DropBox


 


Dropbox to kolejny dysk zewnętrzny, który jest popularny na całym świecie i udanie konkuruje z prawdziwymi gigantami, jak Google czy Microsoft. Dropbox oferuje przestrzeń roboczą dla całego Twojego zespołu – pliki możesz dzielić na odpowiednie foldery, a także zarządzać dostępnością dla konkretnych pracowników. Cały widok jest niezwykle przejrzysty, co sprzyja produktywności.


Bardzo ciekawym, nowatorskim rozwiązaniem w Dropboxie są spersonalizowane sugestie, które za pomocą specjalnego algorytmu podsuwają Ci pliki i foldery, których obecnie poszukujesz, więc nie tracisz dodatkowego czasu na przeszukiwanie sterty folderów i dokumentów.
Dropbox w ostatnim czasie bardzo mocno postawił na wiele funkcji, które pozwalają jeszcze szybciej poruszać się we wspólnej przestrzeni – podpowiadanie, sugestie czy pomijanie rzeczy nieistotnych. Dropbox wszystko to analizuje i stara się sprawić, aby Twoja praca była dużo przyjemniejsza.


Jest to kapitalne narzędzie do pracy zdalnej, ponieważ nie dość, że cały Twój zespół ma dostęp do plików czy dokumentów, również może w bardzo prosty sposób zarządzać swoimi zadaniami. Jest to wspólna przestrzeń, która pozwala na co dzień dużo sprawniej pracować.

Kliknij i odwiedź Dropbox: https://bit.ly/35suzYj


 

OneDriveTym razem przyszła kolej na OneDrive, a więc dysk, który oferuje Microsoft. Funkcjonalności są oczywiście bardzo podobne do Google Drive czy też Dropboxa, a więc możesz dowolnie dzielić swoje pliki w foldery czy podfoldery, masz możliwość zarządzania dostępnością dla pracowników. Cały OneDrive może również służyć jako przestrzeń robocza dla Twojego zespołu.


Największą wartością OneDrive jest połączenie i automatyczna synchronizacja z całym pakietem Office 365 – jeśli pracujesz przykładowo na Excelu, robisz prezentacje w PowerPoincie czy ciągle przygotowujesz dokumenty w Wordzie, dysk zewnętrzny OneDrive może okazać się dla Ciebie kapitalnym rozwiązaniem, ponieważ wszystko będziesz mieć w jednym miejscu.


Kolejny argument za OneDrive to praca na systemie operacyjnym Windows. Jak dobrze wiesz, większość komputerów pracuje na Windowsie – jeśli Ty również to robisz, OneDrive to usługa, która z Windowsem na bieżąco jest synchronizowana, więc wszystkie pliki z Twojego komputera mogą bardzo szybko znaleźć się w przestrzeni Twojej firmy dla całego zespołu. To proste i intuicyjne.


Kliknij i odwiedź OneDrive: https://bit.ly/3ls1uBO


 

WeTransfer


 


WeTransfer co prawda nie jest stałym dyskiem zewnętrznym i może nie być stricte narzędziem do pracy zdalnej, natomiast w ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność przez swoje zastosowanie. WeTransfer to platforma za pomocą której możesz załadować plik dużej wielkości i wysłać bezpośrednio na adres e-mail Twojego odbiorcy. Tradycyjne skrzynki odbiorcze nie akceptują przesyłania plików o dużych rozmiarach, dlatego kapitalnym rozwiązaniem jest WeTransfer.


To bardzo proste. Wystarczy, że wpiszesz e-mail odbiorcy, załadujesz swój plik, a także opcjonalnie dodasz treść wiadomości. Plik od razu zostanie wysłany do Twojego adresata, a on będzie mógł za pomocą linku wejść i pobrać przez kilka dni plik z serwerów WeTransfer. Bardzo proste, a niezwykle przydatne rozwiązanie. Usługa w tym zakresie jest całkowicie darmowa.


WeTransfer może być kapitalnym programem do pracy zdalnej i przesyłania większych plików, ale także w codziennej pracy. Jeśli potrzebujesz przesłać konkretny plik, to jest właśnie rozwiązanie.

Kliknij i odwiedź WeTransfer: https://bit.ly/38DcEQm


Programy do pracy zdalnej, które pozwalają nagrywać ekran i udostępniać dalejLoomLoom to intuicyjna i synchronizowana aplikacja do nagrywania, a także wykonywania zrzutów ekranu. Wszystkie Twoje nagrania i zrzuty są zachowywane w aplikacji, bibliotece na Twoim koncie lub po prostu na Twoim dysku lokalnym. Wszystko może być do użytku prywatnego, ale również w prosty sposób możesz się tym podzielić, udostępniając konkretnej osobie lub grupie osób.


Loom to świetne narzędzie do pracy zdalnej, które oczywiście może mieć bardzo szerokie i bogate zastosowanie. W podstawowej wersji jest całkowicie darmowe, więc nie musisz się martwić żadnymi ukrytymi kosztami. Niestety aplikacja nie jest dostępna obecnie w języku polskim.


Kliknij i odwiedź Loom: https://bit.ly/3ks34SI


 

Bandicam


 


Bandicam to zaawansowane narzędzie do nagrywania i zapisywania wszystkiego z Twojego ekranu. Aplikacja umożliwia tradycyjne nagrywanie ekranu, ale również potrafi przechwytywać obraz z różnych gier 2D lub 3D. Dodatkowo, oferuje opcję nagrywania z zewnętrznych urządzeń video, przykładowo z kamery, konsoli czy smartfonu. Jak widzisz, możliwości są spore.


Warto zaznaczyć, że obraz, który przechwytuje Bandicam jest na wysokim stopniu kompresji, jednocześnie zachowując jakość filmu zbliżoną do oryginalnego obrazu, i zapewnia wydajność o wiele lepszą od innych programów do nagrywania, które oferują podobne funkcje.
Bandicam to narzędzie płatne w modelu licencyjnym, koszt zaczyna się od 39.95$ za jedną licencję.

Kliknij i odwiedź Bandicam: https://bit.ly/35sCgxp


Programy wspierające działania sprzedażowe


 


PipedrivePipedrive to system CRM i program do zarządzania lejkiem sprzedażowym, a przy tym znakomite oprogramowanie do pracy zdalnej, która nastawiona będzie na sprzedaż. W Pipedrive możesz tworzyć bazę klientów, a także zarządzać potencjalnymi klientami i szansami sprzedaży.


W Pipedrive wyciągniesz wiele kluczowych informacji o Twojej sprzedaży – spostrzeżenia sprzedażowe, pełne raporty i wiele więcej kwestii, które pozwolą Twojemu zespołowi jeszcze lepiej sprzedawać. W tym narzędziu zachowasz też pełną historię działań z konkretnym klientem.


Pipedrive to rozbudowane oprogramowanie do zarządzania sprzedażą – jeśli poszukujesz tego typu systemu, aby panować nad bazą klientów, Pipedrive może okazać się świetnym rozwiązaniem.

Kliknij i odwiedź Pipedrive: https://bit.ly/36sQHRs


 

Hubspot


 


Hubspot to bardzo rozbudowany system do pracy zdalnej, który będzie wspierał Twoje działania w obrębie sprzedaży, marketingu czy serwisu. W CRM zorganizujesz praktycznie całą sprzedaż – będziesz zarządzać bazą klientów, kontrolować napływające leady i cały lejek sprzedażowy. Hubspot pomoże również przy pełnej komunikacji z klientami i Twoim zespołem – zawsze będziesz wiedzieć, jakie kroki handlowcy podjęli z konkretnym kontrahentem. Wszystko w jednym systemie.


Hubspot oferuje bardzo różne rodzaje platformy – typowo do sprzedaży, do automatyzacji marketingu, w celu zorganizowania serwisu czy dla działań contentowych. Wybierzesz dokładnie to, czego potrzebujesz, a jesteśmy przekonani, że Hubspot spełni Twoje oczekiwania.

Kliknij i odwiedź Hubspot: https://bit.ly/32Czwf6

 

Facebook
Twitter
LinkedIn