Trzy w jednym

kanban boards

5 najlepszych programów opartych na tablicach Kanban

Spis treści

Kanban to ulubiona metodologia zarządzania zadaniami na całym świecie. Początki tego systemu organizacyjnego sięgają do połowy XX. Wieku, gdzie tablica Kanban została wykorzystana w fabryce produkcyjnej Toyoty. Obecnie ma swoje zastosowanie przy każdej pracy zadaniowej, a niezwykle popularne okazały się nowe technologie. Kanban został zaimplementowany do odpowiednich programów, które ułatwiają pracę zadaniową – i nie jest to już zwykła tablica z porozklejanymi karteczkami, a tablica z wieloma dodatkowymi funkcjonalnościami. Zarządzanie zadaniami na tablicy Kanban w przeróżnych programach chmurowych jest niezwykle proste, skuteczne i intuicyjne, a także w dużym stopniu po prostu ułatwia pracę zadaniową. Które programy do zarządzania zadaniami na tablicach Kanban są najlepsze i dlaczego? Zerknij i się przekonaj.

IC Project

Kanban IC Project


IC Project to niezwykle intuicyjny program do zarządzania zadaniami, dzięki któremu Twoja praca zadaniowa stanie się dużo prostsza w codziennej realizacji. W tym narzędziu wszystkie zadania możesz podzielić na projekty, a także tablice zadaniowe, co bardzo pozytywnie wpłynie na organizację pracy. Proces dodawania zadania został skrócony do minimum – wystarczy, że wpiszesz nazwę zadania, a także opcjonalnie wyznaczysz termin jego wykonania. Odpowiednie skróty klawiszowe, a także oznaczenie za pomocą @ pozwalają błyskawicznie przypisywać konkretne osoby.

Każda tablica Kanban w IC Project to wyjściowo 3 statusy zadaniowe – do zrobienia, w trakcie, zakończone, natomiast Kanban oferuje maksymalną elastyczność. Dzięki temu możesz dowolnie zaprojektować ścieżkę zadania, a więc dodać dowolne statusy i zmienić nazwy obecnych. Ty decydujesz, jak będzie wyglądać każda tablica Kanban w Twojej pracy zadaniowej.

IC Project to narzędzie bardzo intuicyjne i przyjemne w codziennej pracy, a wpływa na to między innymi metoda pracy drag & drop, która została zaimplementowana w narzędziu. Na czym polega? Jeśli chcesz zmienić status zadania, wystarczy przeciągnąć zadanie pomiędzy kolumnami i upuścić – nie musisz więc szukać opcji zmiany statusu, robisz to, co podpowiada Twój mózg. Identycznie działa delegowanie zadania – klikasz na odpowiednią ikonę, a tam widzisz wszystkie osoby z Twojego zespołu. Przeciągasz ikonę osoby nad zadanie, upuszczasz, a ona ma oddelegowane zadanie. W tym momencie otrzyma również specjalne powiadomienie (a to kolejna przewaga nad kolorową karteczką ).

W IC Project został zaimplementowany trójstronny system powiadomień, który informuje zawsze o nowych obowiązkach, przypomina o zbliżających się terminach, a także powiadamia o wszelkich zmianach o których powinieneś wiedzieć na bieżąco. Otrzymasz zawsze powiadomienie w systemie, wiadomość na Twojego maila, a także bezpośrednio na smartfona z aplikacji mobilnej.

Oczywiście każde zadanie w IC Project to multum dodatkowych funkcjonalności do wykorzystania m.in. cały system komentarzy zadaniowych, opcja dołączania plików, specjalne checklisty, oznaczanie priorytetów, cykliczność zadania czy możliwość mierzenia czasu pracy. Wszystkie te opcje sprawiają, że w IC Project otrzymujesz niezwykle szeroki wachlarz możliwości w Twojej pracy zadaniowej.

Reasumując, IC Project to w 100% polskie narzędzie do zarządzania zadaniami na tablicach Kanban, które stanowi idealne połączenie pomiędzy wysoką funkcjonalnością, a intuicyjnością w użytkowaniu. Jeśli chcesz pracować na zadaniach z wykorzystaniem odpowiedniego programu, bez wątpienia IC Project będzie świetnym wyborem – również dlatego, że znajdziesz wiele poradników i materiałów edukacyjnych, które pomogą wejść w tego typu rozwiązanie. Jeśli natomiast to za mało, zawsze możesz błyskawicznie skontaktować się z działem Obsługi Klienta, który jest do Twojej dyspozycji.

 

Kanbanize

Kanbanize


Kanbanize to bardzo ciekawe narzędzie do zarządzania projektami z zaimplementowaną całą platformą, która pozwala zarządzać zadaniami na tablicach Kanban. Wykorzystując to rozwiązanie, otrzymasz wgląd w pracę zadaniową, połączyć planowanie z wykonaniem, a także dużo szybciej dostarczysz konkretne zadania. Kanbanize to narzędzie, które może sprawdzić się bardzo dobrze, jeśli chodzi o typową pracę produkcyjną, która składa się z kilkunastu elementów do wykonania.

Tablica Kanban w Kanbanize może być bardzo rozbudowana, a więc składać się nawet z kilku odpowiednich statusów, którymi oczywiście na bieżąco możesz zarządzać, a także dostosowywać dokładnie pod potrzeby Twojego zespołu i całej firmy. Jest to oczywiście narzędzie, które umożliwia pracę zespołową na wspólnej tablicy. Aby proces był bardziej intuicyjny, program pozwala określić bazowe role każdego z użytkowników, a tym samym sprawniej delegować zadania.

Kanbanize to spora doza elastyczności i dużo definiowanych pól dla użytkownika. Dzięki temu, masz możliwość dostosowania widoku zadania, jakie pola będą do wyboru, a także wszelkich dostępnych opcji przy polach odgórnie już zdefiniowanych. To pozwala dostosować cały proces pracy zadaniowej dokładnie pod potrzeby całej firmy – nie będzie pól standardowych, a definiowane przez Ciebie.

Kolejna ciekawa funkcjonalność, którą posiada Kanbanize to tzw. WIP limits – Work in Progress. Jest to rozwiązanie, które pozwala panować nad obecną pracą zadaniową, która jest wykonywana przez zespół. Dla konkretnych kolumn, możesz ustalić maksymalny limit, ile zadań powinno się tam znajdować. Jeśli limit zostanie przekroczony, na tablicy pojawi się odpowiednio widoczny alert, a przy okazji próby przeniesienia zadania do zlimitowanej kolumny użytkownik będzie musiał wpisać powód, dlaczego ma znaleźć się w kolumnie pomimo przekroczenia obecnego limitu WIP. Jest to bez wątpienia bardzo ciekawe rozwiązanie, które może znaleźć zastosowanie w zaawansowanej pracy produkcyjnej na konkretnych i wybranych etapach pracy.

Kanbanize to narzędzie do zarządzania zadaniami na tablicach Kanban, które posiada wiele ciekawych i zaawansowanych funkcjonalności. Wydaje się to rozwiązanie przeznaczone dla firm, które mają wysokie potrzeby produkcyjne – może nie okazać się perfekcyjne to prostszej pracy zadaniowej, która w założeniu ma być prosta, przyjemna i intuicyjna. Bez wątpienia warto przyjrzeć się bliżej i przetestować możliwości tego narzędzia do pracy zadaniowej na Kanbanie.

Kanban Tool

Kanban Tool, tablice Kanban, zadania


Kanban Tool to proste narzędzie do zarządzania zadaniami na tablicach Kanban. Jak sama nazwa wskazuje, wszystko zostało w tym rozwiązaniu oparte właśnie na tablicy Kanban. Jest to program w którym nie znajdziemy żadnych zaawansowanych funkcjonalności poza pracą zadaniową – może to być wada, a także zaleta. Koncentracja programu to tylko i wyłącznie zadania pokazane w formie Kanbanu.

Kanban Tool to narzędzie wizualne zapewniające wgląd w aktualny status pracy, ułatwiające współpracę, a także komunikację zespołową. Oferuje wiele ciekawych funkcjonalności, które pozwalają lepiej kontrolować i panować nad wszelkimi zadaniami zespołu. Całość została również oparta na metodzie drag & drop, co pozwala sprawnie przenosić zadania między statusami.

W każdym zadaniu do wykorzystania mamy wszelkie podstawowe funkcjonalności, a są to m.in. zarządzanie priorytetami, ustalanie terminów, system komentarzy czy kategoryzowanie zadań. Dużą zaletą, jeśli chodzi o Kanban Tool jest opcja mierzenia czasu pracy na zadaniach. Dzięki temu, będziesz wiedzieć kto i ile czasu poświęca na konkretne zadanie. Niestety nie ma to dalszego przełożenia w narzędziu m.in. na finanse, co oferuje przykładowo IC Project.

Bardzo ciekawe rozwiązanie w Kanban Tool to analiza pracy zadaniowej przedstawiona na zasadzie różnych wykresów czy też diagramów. Pozwala to w sposób wizualny kontrolować wiele procesów, które odbywają się w pracy zadaniowej na tablicy Kanban. Z wykorzystaniem tego rozwiązania, szybciej zareagujesz i udoskonalisz procesy, aby zapobiegać dalszym opóźnieniom.

Reasumując, Kanban Tool to funkcjonalne narzędzie do pracy zadaniowej, które opiewa tylko i wyłącznie o znane, a także lubiane tablice Kanban. Jeśli poszukujesz rozwiązania do prostej pracy zadaniowej, która będzie transparentnie i wizualnie przedstawiona, Kanban Tool wydaje się ciekawym rozwiązaniem do rozważenia i przetestowania.

Trello

Trello, tablice z zadaniam, program do zadań


Trello to bardzo popularne na całym świecie narzędzie do zarządzania zadaniami. Popularność zawdzięcza niejako… swojej prostocie. Program oparty jest oczywiście na tablicach Kanban, które można dodatkowo podzielić na odpowiednie projekty i przypisać osoby, które będą realizowały zadania w projektach bądź na wybranych tablicach. Jest to świetne rozwiązanie na poprawne zorganizowanie swojej pracy, ale też całego zespołu czy firmy.

Trello jak każde narzędzie do zarządzania zadaniami oferuje opcję dostosowania Kanbana pod własne potrzeby, a więc indywidualne zmiany workflow – dodania nowych statusów czy zmianę obecnych. Wszystko opiewa na metodzie drag & drop, co jest maksymalnie skuteczne w codziennej pracy. W każdym zadaniu znajdziesz m.in. system komentarzy, zarządzanie etykietami, dostosowywanie terminów oraz wiele więcej ciekawych i przydatnych funkcjonalności.

Jest to program, który na bieżąco się rozwija i trzeba przyznać, że jeszcze kilka lat temu wyglądał inaczej niż obecnie. W Trello pojawiło się wiele dodatkowych rozwiązań. Jednym z nich jest funkcja Butler – automatyzacja procesów. Jak to działa? Butler korzysta z naturalnych poleceń językowych, aby zautomatyzować niemal każde zadanie w Trello. Dzięki temu, możesz wybrać konkretne warunki na których będzie działać automatyzacja np. Kiedy ma przenosić zadanie do innej kolumny, jak planować zadania czy kiedy pokazywać i przypominać o terminach całego zespołowi.

W Trello znajdziesz również sporo gotowych szablonów, które przygotowane są pod wybrane branże i rozwiązania – pozwala to od razu załadować dane i poznać sposoby na organizację pracy. Nie musisz tworzyć i się produkować, wszystko masz gotowe, chociaż umówmy się… nigdy nie ma rozwiązań idealnych i każdy szablon prawdopodobnie też docelowo musisz dograć szczegółowo, żeby odpowiadał idealnie pod proces w Twoim zespole lub całej firmie. Na sam koniec warto powiedzieć, że Trello mocno postawiło na integracje – całe narzędzie oferuje wiele ciekawych rozwiązań integracyjnych z przeróżnymi systemami i wtyczkami. Jest to ponad setka przeróżnych dodatków, które pozwalają jeszcze mocniej usprawnić pracę.

Trello to znane narzędzie, które bez wątpienia sprawdzi się w pracy zadaniowej. Tablica Kanban w Trello oferuje wiele ciekawych rozwiązań, a także automatyzację pracy. Przed wyborem odpowiedniego programu trzeba sobie zadać pytanie, czy zadania to wszystko, czego potrzebuję. Trello jest świetne w kwestii zarządzania zadaniami na Kanbanie, ale jeśli potrzeby rosną to niestety całe narzędzie okazuje się już troszeczkę za małe. Sprawdź i przetestuj możliwości.

Todoist

Todoist, program do zarządzania zadaniami


Todoist to aplikacja do zarządzania zadaniami, gdzie jedną z możliwości jest praca tablicach Kanban. Całe narzędzie zostało skonstruowane do szybkiej i przyjemnej pracy zadaniowej – obecnie sprawdza się w codziennej pracy, ale także w zwykłych obowiązkach, aby lepiej organizować sobie życie.

Jest przeznaczona do kontrolowania własnej produktywności, pozwala szybko zapisywać zadania, m.in. korzystając z mobilnego dostępu w aplikacji mobilnej. Oczywiście wszystkie zadania mogą lądować w ogólnym widoku, ale także jest opcja klasyfikacji pod odpowiednie projekty. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcemy pracować i jakie mamy potrzeby – narzędzie jest elastyczne.

Cały layout systemu jest prosty i uniwersalny, a tablice Kanban oczywiście możliwe do pełnej edycji. W Todoist otrzymujesz możliwość pracy zespołowej, gdzie w prosty sposób przypisujesz osoby do wybranych zadań. Wszystko połączone jest również z systemem powiadomień i przypomnień.
Każde zadanie w Todoist ma podstawowe funkcjonalności, są to m.in. komentarze, checklisty, etykiety, priorytety czy załączniki. W tym kontekście systemy raczej się od siebie nie różnią i każdy z nich oferuje bardzo podobne opcje do wykorzystania, ewentualnie są inaczej przedstawione.

Todoist wyróżnia się ciekawą opcją nagradzania za osiąganie produktywności. Za każde zadanie wykonane w ustalonych terminach zbierasz tzw. Karmę, którą potem możesz kontrolować i wyciągać ciekawe analizy własnej produktywności. Bez wątpienia jest to mały dodatek, ale może wpłynąć również na nieco większa produktywność ze względu na dodatkową motywację. Tego typu rozwiązanie pokazuje, jaką specyfikę też oferuje Todoist – typową pracę zadaniową.


Todoist to program do zarządzania zadaniami na tablicach Kanban, który nie oferuje żadnych zaawansowanych ani skomplikowanych funkcjonalności. Jest to proste narzędzie, ale mocno ukierunkowane w pracy zadaniowej, gdzie posiada wiele ciekawych opcji. Jeśli wybierzesz Todoist, będzie to na pewno program, który wspiera w codziennych obowiązkach. Czy to dobre rozwiązanie do pracy? Może się okazać troszeczkę zbyt proste, ale to też zależy od Twoich wymagań.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Załóż darmowe konto

Bez karty płatniczej • Darmowy na zawsze