Logo IC Project
Programy do mierzenia i ewidencji czasu pracy

5 najlepszych programów do ewidencji i mierzenia czasu pracy

Spis treści

Ewidencja czasu pracy to niezwykle ważny element w funkcjonowaniu każdej firmy. Wiele osób jednak omylnie podchodzi do tematu. Ewidencja nie służy wnikliwej kontroli pracownika, a pozwala określać realną czasochłonność projektów lub zadań. Docelowo cały proces wpływa na realne określanie rentowności projektów, co poprawia trafność przygotowania wyceny. Wiele procesów w firmie zazębia się i wynika z ewidencji czasu pracy. W tym artykule przedstawiamy 5 najlepszych programów do ewidencji i mierzenia czasu pracy. Który warto wybrać? Zerknij.

 

IC Project

 

Interfejs IC Project

 

IC Project to narzędzie do zarządzania projektami i zadaniami, które oferuje dedykowane funkcjonalności do ewidencji oraz mierzenia czasu pracy. Kluczowa wartość tego polskiego programu to fakt, że jest to rozwiązanie kompleksowe. Korzystając z IC Project, otrzymujesz naturalne środowisko w którym pracujesz na projektach i zadaniach, a dodatkowo widzisz klarowną i transparentną czasochłonność zadań i projektów. Jeśli chcesz iść krok dalej, możesz to również zrobić z IC Project, ponieważ do każdego projektu to narzędzie przedstawia świetny moduł finansowy. Z jego wykorzystaniem, mierzony i raportowany czas pracy automatycznie przelicza się na koszty z wykorzystaniem odpowiednio zdefiniowanych stawek godzinowych. Brzmi dobrze, prawda?

IC Project to narzędzie niezwykle kompleksowe dla każdej firmy. Oferuje autorskie połączenie funkcjonalności pomiędzy prowadzonymi projektami i zadaniami, a ewidencją czasu pracy uszytą w specjalnie przygotowanych funkcjonalnościach. Wszystkie wprowadzane dane można pokazać w wizualnych raportach, a tym samym wreszcie poznać czasochłonność czy rentowność projektów. Wszystko w jednym, kompleksowym i bardzo intuicyjnym narzędziu. Zaznaczmy również, że system zbudowany został na najnowszej technologii, gdzie zadbano o każdy szczegół po stronie odbioru użytkownika – to sprawia, że zespoły chcą pracować w tym narzędziu, znając jego wartość.

Jeśli chcesz poznać bliżej IC Project, zawsze możesz umówić się na dedykowaną i darmową prezentację narzędzia lub przetestować we własnym zakresie. Kluczowy argument to fakt, że w IC Project w ogromnym stopniu stawia się na wsparcie klienta – Twoja firma zawsze będzie otoczona pełną opieką techniczna oraz wdrożeniową. Trzeba przyznać, że to prawdziwa polska jakość.

 

Fanurio

 

Fanurio grafika z programu

 

Fanurio to dość prosta aplikacja do mierzenia i rozliczania czasu pracy. W większym stopniu przeznaczona jest dla freelancerów oraz małych zespołów. Narzędzie może posłużyć do kontroli czasu w obowiązkach prywatnych, jak i firmowych. W Fanurio znajdziemy połączenie z projektem – zaznaczmy jednak, że nie jest to narzędzie do zarządzania projektami. Pozwala natomiast sklasyfikować zmierzony czas w odpowiednie miejsce, co docelowo pomoże rozliczyć projekt. Organizacja projektowa bardziej polega na przyporządkowaniu czasu do folderu projektowego, więc oferuje troszeczkę pracę dookoła, aczkolwiek dla niektórych firm może to być skuteczna metoda.

W tej aplikacji możemy generować również proste raporty, które pozwolą wyciągnąć informacje o realnej produktywności Twojej lub całego zespołu. To bez wątpienia ważna funkcjonalność przy ewidencji czasu pracy. Aplikacja niestety nie działa w formie chmurowej, a należy ją pobrać na swój komputer. W tym momencie, dostępne są opcje Mac OS + Windows + Linux. Obecnie wiele firm przechodzi na rozwiązania chmurowe dla swojej wygody, co tutaj może być sporym problemem.

Interfejs aplikacji Fanurio pozostawia wiele do życzenia. Nie jest to system zbudowany na najnowszej technologii – przypomina pracę na starszych systemach. Widać także, że twórcy starają się pracować nad rozwojem narzędzia, ale update wprowadzany jest raz na kwartał, co niestety może uniemożliwić szybszy rozwój. Reasumując, może to być zdecydowanie narzędzie funkcjonalne, natomiast kluczowe są Twoje potrzeby. W pracy freelancera to ciekawy wybór – stawiając jednak na narzędzie dla firmy obawiamy się, że to zdecydowanie zbyt prosta i mało intuicyjna aplikacja.

 

Clockify

 

Interfejs Clockify

 

Clockify to aplikacja do ewidencji i mierzenia czasu pracy. Nie jest zbyt skomplikowana, a wręcz została wyposażona w kluczowe funkcjonalności oparte na intuicyjnym interfejsie. Oczywiście polega na odpaleniu dedykowanego zegara pod każde wyszczególnione zadanie, dzięki czemu aplikacja automatycznie będzie wyliczała czas poświęcany na obowiązki. Może funkcjonować w bardzo różnej formie – dla firmy, zespołu bądź indywidualnie. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

W ramach dodatkowych funkcjonalności w Clockify znajdziemy m.in. kalendarz z zadaniami, funkcję połączenia czasu z projektami czy wizualne raporty pozwalające zarządzać kompleksowo czasem pracy. Narzędzie zostało wyposażone w bardzo prosty moduł finansowy, co pozwoli spiąć zarejestrowany czas pracy z obowiązkami nad którymi pracujemy i wszystko rozliczyć.

Clockify to bardzo ciekawy program do ewidencji czasu pracy. Nie ma żadnych skomplikowanych funkcjonalności, a jest typowym narzędziem do zarządzania czasem pracy – od jego mierzenia, poprzez klasyfikację do projektów aż po proste schematy rozliczeniowe. Dla bardzo małych zespołów, może okazać się funkcjonalnym rozwiązaniem. Przy kilkunastoosobowych z szerszymi procesami funkcjonalność może okazać się niestety zbyt mała, aczkolwiek wszystko oczywiście pozostaje do pełnego przetestowania. Niestety na polskim rynku sporym negatywnym aspektem jest dostępność Clockify jedynie w języku angielskim – może to być spore utrudnienie dla pracownika oraz w każdej formie wsparcia firmy.

 

TimeCamp

 

Widok TimeCamp czasu pracy

 

TimeCamp to polska aplikacja do ewidencji czasu pracy, która pozwala połączyć kilka kluczowych aspektów. W TimeCamp możemy typowo zmierzyć poświęcany czas pracy – od czasu poświęcanego na zadania, przez urlopy, aż po nadgodziny. W tym narzędziu znajdziemy również ciekawy widok aktywności bieżącej. Krótko mówiąc, sprawdzimy kto nad czym w obecnej chwili pracuje. To może być ciekawe rozwiązanie do bieżącej kontroli i monitorowania aktywności na teraz.

Jeśli mamy czas pracy, musimy mieć również zadania i TimeCamp to zdecydowanie oferuje. Trzeba jednak zaznaczyć, że absolutnie nie jest to narzędzie do zarządzania zadaniami, a aplikacja do ewidencji czasu pracy z zadaniami do których można podpiąć zmierzony czas. Mimo to, jeśli chcesz tylko sklasyfikować poświęcany czas w odpowiednie miejsce, to zdecydowanie otrzymasz.

Warto również zaznaczyć, że TimeCamp został wyposażony w prosty moduł do wystawiania faktur. Tym samym, otrzymujemy bardzo podobne połączenie funkcjonalności jak m.in. w Clockify. Jest to zatem narzędzie łączące ewidencje czasu pracy z prostymi zadaniami i sferą rozliczeniową. Trzeba również dodać, że aplikacja wygląda bardzo ładnie i posiada nowoczesny intefejs, co w obecnych czasach bardzo często jest kluczowym aspektem przy ewentualnym poszukiwaniu rozwiązań.

 

DeskTime

 

Interfejs DeskTime

 

DeskTime to kolejna ciekawa aplikacja do ewidencji czasu pracy, tym razem zagraniczna. Narzędzie kierowane jest do małych zespołów oraz freelancerów. Pozwala uzyskać kontrolę nad realnym czasem pracy poprzez różne formy mierzenia – za pomocą stopera, w formie ręcznej czy z wykorzystaniem metody Pomodoro. W DeskTime dostępna również jest aplikacja mobilna, która pozwala pracować, mierzyć i raportować czas pracy z obowiązków w terenie poza biurem.

Jak w wielu powyższych aplikacjach, w DeskTime znajdziemy połączenie mierzonego czasu z projektem. Będzie to jednak działało na zasadzie prostej klasyfikacji – nie jest to oczywiście narzędzie do zarządzania projektami lub zadaniami. Idąc dalej, czas pracy mamy możliwość połączyć z prostym wyliczeniem finansowym, a także wystawieniem faktury. Jak widzimy, wszystkie powyższe aplikacje starają się połączyć czas pracy z klasyfikacją projektową i finansową. Kluczowa różnica to poziom zaawansowania funkcjonalności, bo połączenie z projektem w narzędziu, a prowadzenie projektów z funkcjami raportowania czasu pracy to dwa kompletnie różne aspekty. Musisz o tym pamiętać.

DeskTime zdecydowanie może okazać się funkcjonalną aplikacją, ponieważ posiada wiele ciekawych możliwości do ogólnego zarządzania czasem pracy. Całe narzędzie zostało oparte na funkcjach mierzenia, a do tego zostały dobudowane m.in. moduły projektowe lub fakturowe. System, jak na aplikację skierowaną do zarządzania czasem nie jest niestety tani, bo ceną przewyższa m.in. przedstawione w zestawieniu IC Project, które jest narzędziem zdecydowanie bardziej kompleksowym, a przy tym dostępnym w języku polskim.

 

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn