Praca zdalna to coraz popularniejszy model pracy stosowany w polskich oraz zagranicznych firmach. Bez wątpienia praca zdalna nie jest możliwa bez odpowiednich narzędzi. Zazwyczaj ciężko całą pracę oprzeć na jednym bądź dwóch programach, ale jesteśmy przekonani, że dzięki temu artykułowi znajdziecie najlepsze narzędzia do pracy zdalnej, które ułatwią Wam życie.
Narzędzia do pracy zdalnej dzielą się na wiele kategorii. Zarządzania projektami oraz zadaniami, komunikatory, interaktywne kalendarze, programy do skutecznej pracy zespołowej czy dyski zewnętrzne umożliwiające kontrolę nad obiegiem dokumentów – to bez wątpienia narzędzia, które w dużym stopniu pomagają w pracy zdalnej. A może program, który łączy wiele funkcjonalności? Znajdź najlepsze najlepsze narzędzie do pracy zdalnej dla Twojej firmy.
IC Project
ICP to polskie narzędzie stworzone do pracy zdalnej. Łączy w sobie funkcjonalności wielu programów. W IC Project możesz m.in skutecznie zarządzać projektami oraz zadaniami czy też usprawnić komunikację za pomocą wbudowanego komunikatora. Narzędzie daje również duże możliwości pod kątem pracy zespołowej oraz w kwestii kontrolowania obiegu dokumentów. Jest to program prosty i intuicyjny w obsłudze. W IC Project możesz pracować w języku polskim oraz masz dostęp do polskiego supportu. Jeśli chcesz, możesz również skorzystać ze specjalnego wdrożenia programu do firmy, które trwa zaledwie 1 dzień.
Główne funkcjonalności IC Project:
-
- zarządzanie projektami oraz zadaniami
- wbudowany komunikator
- pomiar czasu pracy
- interaktywny kalendarz
- CRM z modułem fakturowania
- kontrolowanie obiegu dokumentów
- system powiadomień
Nozbe
Nozbe to kolejne polskie narzędzie w którym możesz skutecznie zarządzać zadaniami oraz projektami. Daje również ciekawe możliwości pod kątem pracy zespołowej. W kwestii zadań znajdziesz wiele przydatnych funkcjonalności – możesz m.in ustalać terminy, komentować, dodawać checklisty czy cykliczność zadania. W Nozbe masz również dostępny kalendarz, aczkolwiek zobaczysz w nim przede wszystkim deadline Twoich zadań. Bez wątpienia jest to ciekawe narzędzie, jeśli szukasz czegoś do zarządzania zadaniami w swojej firmie.
Główne funkcjonalności Nozbe:
- zarządzanie zadaniami i projektami
- tworzenie raportów produktywności
- możliwość pracy zespołowej
- widok kalendarza dla terminów wykonania zadań
Trello
Trello to bardzo ciekawa aplikacja, która opiera się pracy zadaniowej. W tym programie możesz wszystkie Twoje zadania podzielić na specjalne tablice. Pozwala to bardzo dobrze zorganizować samodzielną pracę, ale również zespołową, np. w formie zdalnej. Trello przypomina nam o wszystkich ważnych rzeczach do zrobienia, a także daje widok kalendarza. To proste i intuicyjne narzędzie, które posiada prawdziwą rzeszę fanów na całym świecie.
Główne funkcjonalności Trello:
- skuteczne zarządzanie zadaniami
- dzielenie projektów oraz zadań na tablice
- możliwość pracy zespołowej
- dostęp do kalendarza
Asana
Asana to zagraniczne narzędzie, które sprawdza się w mniejszych oraz większych firmach. Jest to program bardzo podobny do wymienionego wyżej IC Project, ponieważ również w Asanie znajdziemy wiele ciekawych funkcjonalności. Dzięki temu, nie musimy opierać naszej pracy zdalnej na wielu programach. Wystarczy wybrać jeden, a kompleksowy. Asana to narzędzie z przyjaznym interfejsem, gdzie możesz oczywiście zarządzać zadaniami oraz projektami, a także efektywnie pracować zespołowo. Narzędzie daje również sporo możliwości pod kątem kontrolowania pracowników, co przy pracy zdalnej jest konieczne. Niestety w Asanie nie mamy jak na razie możliwości pracy w języku polskim.
Główne funkcjonalności Asany:
- zarządzanie projektami oraz zadaniami
- możliwość pracy zespołowej
- opcje automatyzacji firmowej
- dostęp do kalendarza
- monitorowanie procesów firmowych
- specjalne raportowanie
Evernote
Evernote to znakomita aplikacja, która służy do przechowywania i zapisywania notatek. Daje to wiele możliwości pod kątem nadawania priorytetów swoim pomysłom czy listom zadań. Bez wątpienia pomaga utrzymywać oraz zwiększać produktywność indywidualną, ale również całego zespołu. Każdą notatkę możemy również zamieszczać w specjalnym kalendarzu, a także dodawać interesujące linki lub załączniki. Evernote nie pozwala o niczym zapomnieć.
Główne funkcjonalności Evernote:
- porządkowanie i szybkie zapisywanie notatek
- dostęp do kalendarza
- praca zespołowa
- magazynowanie pomysłów oraz projektów
- możliwość załączaniu linków i plików
Zoom
Zoom to znakomita aplikacja do video spotkań. Żadna praca zdalna nie może się odbyć bez spotkań online. Niestety w większości przypadków jest to nieodłączny element naszej pracy. Sam komunikator bardzo często nie wystarcza, a w tym idealnie pomaga program Zoom. W bezpłatnej wersji oferuje połączenia video w których może uczestniczyć nawet do 100 osób! Aplikacja działa bardzo intuicyjnie – tworzymy specjalny pokój, wysyłamy odpowiedni link do zainteresowanych i po chwili rozmawiamy ze sobą. Co więcej, możemy również dzielić swój ekran bądź nagrywać całe spotkanie. Jakość połączenia jest bardzo dobra, a Zoom bije konkurencję.
Główne funkcjonalności Zoom:
- połączenia video online nawet do 100 osób!
- świetna jakość połączeń
- intuicyjne dołączanie do spotkań za pomocą specjalnego linku
- uczestnictwo w spotkaniu bez konieczności pobierania programu
- opcja nagrywania spotkań oraz dzielenia ekranu
DropBox
DropBox to znana aplikacja, która działa na zasadzie dysku zewnętrznego. Oferuje wiele możliwości pod względem przechowywania plików. Oczywiście wszystko działa w chmurze, a w DropBoxie możemy zarządzać całym naszym zespołem i dostosowywać ich uprawnienia. Oczywiście program oferuje przechowywanie ciężkich plików, a także umożliwia odpowiednie kategoryzowanie wszystkich dodanych załączników.
Główne funkcjonalności DropBoxa:
- bezpieczne przechowywanie plików w chmurze
- możliwość pracy zespołowej, dostęp do plików dla całego zespołu
- dostosowywanie uprawnień dla zespołu
- opcja przechowywania plików dużej wagi
- kategoryzowanie dodanych plików
- wiele integracji z zewnętrznymi programami np. IC Project lub Nozbe
Slack
Slack to jeden z najpopularniejszych firmowych komunikatorów, który powinien idealnie się sprawdzać przy okazji pracy zdalnej. Oferuje możliwość rozmowy 1:1, tworzenia tematycznych kanałów, prostych połączeń video czy udostępniania plików. Dużą zaletą Slacka jest opcja ustawiania przynależności użytkownika do konkretnych grup roboczych, co sprawia, że cała konwersacja firmowa jest przejrzysta, a także nikt nie zgubi się w wątku.
Główne funkcjonalności Slacka:
- możliwość komunikacji zespołowej
- opcja rozmowy 1:1 oraz tworzenie tematycznych kanałów
- możliwość załączania plików i połączeń video
- przypisywanie użytkowników do grup roboczych