Wyjedź z IC Project na majówkę!

20%
w rozliczeniu rocznym dla min. 10 użytkowników

Logo IC Project

Update 05/2024: Majowe aktualizacje, które musisz sprawdzić!

Strona główna / IC Project Blog / Update 05/2024: Majowe aktualizacje, które musisz sprawdzić!

Spis treści

Maj przyniósł do IC Project aktualizacje, które znacząco ułatwią zarządzanie projektami. Wprowadziliśmy zmiany, które nie tylko poprawią efektywność Twojej pracy, ale także dodadzą kreatywności i automatyzacji do codziennych zadań. W tym artykule odkryjesz, jak wizualna tablica w edytorze opisu zadań, rozwinięte możliwości wykresu Gantta i nowa opcja opisu przy odchyleniach projektowych mogą stać się game-changerami w Twojej codziennej pracy. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami, które z pewnością odmienią Twoje podejście do zarządzania projektami!

 

Wizualna tablica w edytorze opisu zadań

Maj rozpoczął się od wprowadzenia do IC Project super nowości – wizualnej tablicy w edytorze opisu każdego zadania. To funkcjonalność, która pozwala tworzyć niesamowite wizualizacje, grafy, mapy myśli, notatki i wiele więcej. Jedynym ograniczeniem jest tutaj Twoja wyobraźnia i kreatywność. Ta funkcja to coś zupełnie nowego w IC Project, co może diametralnie zmienić sposób, w jaki pracujesz nad projektami.

 

Aby skorzystać z wizualnej tablicy, wystarczy przejść do zadania, wejść w edycję opisu i kliknąć ikonę tablicy, znajdującą się po prawej stronie w menu edycji tekstu. Po otwarciu tablicy, masz możliwość dodawania kształtów, tworzenia połączeń, pisania tekstów, załączania plików graficznych, kolorowania i przekształcania tablicy w to, co tylko sobie wymarzysz. Twój graficzny projekt zostanie automatycznie zapisany w opisie zadania oraz w zakładce pliki na poziomie zadania i całego projektu.

To rozwiązanie jest idealne do wzbogacenia dokumentacji zadaniowej oraz przekształcenia własnych myśli w grafikę. Tablica wizualna wprowadza nową jakość do pracy nad projektami, umożliwiając bardziej kreatywne i efektywne podejście do zarządzania zadaniami.

 

Nowe możliwości analizy projektów na wykresie Gantta

W maju w IC Project wprowadziliśmy funkcję, która jest prawdziwym przełomem w zarządzaniu projektami na wykresie Gantta. Teraz użytkownicy mogą rozwijać każdy projekt w portfolio, aby zobaczyć jego szczegółowy harmonogram w kontekście wszystkich realizowanych projektów. Dzięki tej funkcji możliwe jest bardziej precyzyjne monitorowanie postępów i planowanie zasobów w czasie rzeczywistym.

Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy przejść do modułu projektowego i wybrać widok wykresu Gantta dla pokazywanych projektów. Wówczas na osi czasu pojawią się wszystkie projekty z bieżącego portfela, a przy każdym z nich zobaczysz ikonę strzałki. Kliknięcie na strzałkę pozwala rozwinąć szczegółowy harmonogram wybranego projektu, umożliwiając analizę i porównanie jego postępu z innymi projektami.

To rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla menedżerów projektów, którzy muszą śledzić wiele zadań jednocześnie i podejmować szybkie decyzje. Możliwość rozwijania harmonogramów wielu projektów naraz pomaga w lepszym zrozumieniu zależności między nimi oraz w identyfikacji potencjalnych problemów czy opóźnień. Ta innowacja znacząco usprawnia zarządzanie projektami, pozwalając na bardziej efektywne planowanie i realizację zadań.

 

Zależności zadaniowe na wykresach Gantta

Już teraz na wykresach Gantta w IC Project dostępne są zależności zadaniowe. To nowe rozwiązanie, które pozwala zautomatyzować całą pracę zadaniową, szczególnie przy zarządzaniu zadaniami o złożonych relacjach czasowych. Na poziomie każdego zadania możesz ustawić dowolną zależność, czy to oczekiwania, czy blokowania. Teraz cały moduł zależności został połączony z harmonogramem Gantta, co umożliwia jeszcze lepsze zarządzanie projektem.

Aby skorzystać z tej funkcji, znajdź harmonogram Gantta na górnym menu projektowym bądź po prawej stronie tablicy Kanban. Kliknij na odpowiednią ikonę, aby otworzyć harmonogram, a następnie ustaw zależności blokowania i oczekiwania dla dowolnej ilości zadań. Każda ustawiona z wykresu zależność pojawi się także wewnątrz zadania, automatycznie aktualizując harmonogram i inne zadania.

Jeśli masz zadania, których realizacja uzależnia pozostałe elementy do wykonania, to koniecznie skorzystaj z tego modułu. Zależności zadaniowe na wykresach Gantta w IC Project to pełna automatyzacja w pracy zadaniowej, która pozwala śledzić postępy projektu i reagować na zmiany w czasie rzeczywistym.

 

Opisy przy odchyleniach projektowych

Wprowadziliśmy nową funkcję, która znacząco ułatwia zarządzanie odchyleń projektowych na wykresie Gantta. Teraz możesz dodawać opisy do każdego odbicia projektowego, co pozwala lepiej zrozumieć znaczenie danego momentu dla projektu. Ta funkcja daje możliwość dokładniejszego dokumentowania i analizowania zmian w harmonogramie projektu.

Każdy opis będzie wyświetlany po najechaniu na specjalną ikonę przy każdym dodanym odbiciu lub poprzez edycję samego odbicia. Dzięki temu możesz łatwo zidentyfikować istotne punkty w projekcie i zrozumieć, jakie konsekwencje niosą dla jego realizacji. Nowa funkcja jest kolejnym krokiem w usprawnianiu procesu zarządzania projektami w IC Project. Liczymy, że pomoże Ci jeszcze lepiej zorganizować pracę nad projektami i skutecznie reagować na zmiany w harmonogramie.

 


Maj w IC Project przyniósł szereg nowości, które znacznie usprawniają zarządzanie projektami. Wprowadzenie wizualnej tablicy w edytorze opisu zadań pozwala na kreatywne dokumentowanie i wizualizację pomysłów. Nowe funkcje na wykresie Gantta, takie jak zależności zadaniowe i możliwość rozwijania szczegółowych harmonogramów projektów, oferują bardziej zaawansowane narzędzia do monitorowania postępów i planowania. Dodatkowo, opcja dodawania opisów do odchyleń projektowych umożliwia dokładniejszą analizę i lepsze zrozumienie kluczowych momentów w projekcie. Te nowe rozwiązania mają na celu uczynić zarządzanie projektami jeszcze bardziej efektywnym i intuicyjnym, oszczędzając czas i zwiększając produktywność.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Załóż darmowe konto

Bez karty płatniczej • Darmowy na zawsze

Załóż darmowe konto i przetestuj możliwości IC Project

Umów się na darmową prezentację z naszym specjalistą