Update 08/2024: Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy w sierpniu!

Strona główna / IC Project Blog / Update 08/2024: Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy w sierpniu!

Spis treści

Nieustannie rozwijamy nasze narzędzie, by sprostać Twoim oczekiwaniom i ułatwić realizację zadań. Sierpień przyniósł nam kilka świetnych nowości, które z pewnością przyspieszą działania, a także podniosą komfort pracy. Od możliwości udostępniania zadań zewnętrznym osobom, przez pełnoekranowy widok zadań, aż po zaawansowane raporty aktywności – każdy z tych elementów został stworzony z myślą o Twoich potrzebach. Sprawdź, co nowego w IC Project!

 

Możesz łatwo udostępniać zadania swoim partnerom, klientom, znajomym – każdemu, kto potrzebuje dostępu! 

Szukasz sposobu na efektywniejszą współpracę z klientami, partnerami czy podwykonawcami? Teraz możesz udostępniać zadania w wersji podglądowej za pomocą publicznego linku!  Udostępnione zadania wyświetlają się w pełnoekranowym widoku, który zawiera wszystkie kluczowe informacje: statusy, terminy, komentarze i załączone pliki.

 

Co ważne, funkcja ta jest całkowicie darmowa dla użytkowników planu Pro. Każde udostępnione zadanie jest oznaczone specjalną ikoną, która pokazuje, które elementy są widoczne, a które ukryte.

 

Nowy widok pełnoekranowy dla zadań

Zmieniliśmy układ zadania, a także wprowadziliśmy widok pełnoekranowy, którego do tej pory nie było w IC Project. Widok pełnoekranowy dla zadania zawsze możesz otworzyć w prawym górnym rogu. Odpowiada za to intuicyjna ikona, którą rozpoznasz na pierwszy rzut oka. W widoku pełnoekranowym przede wszystkim budujesz pełne skupienie na zadaniu, ograniczasz przełączanie się między zakładkami, a co najistotniejsze, łączysz widok zadania z komentarzami.

 

Warto zaznaczyć, że widok pełnoekranowy będzie zapamiętywany, więc jeśli otworzysz pełny ekran dla zadania, a następnie wyjdziesz po prostu z zadania (nie zmieniając przy tym widoku), przy każdym kolejnym zadaniu ponownie zobaczysz je w widoku pełnoekranowym.

 

Raport aktywności użytkowników już dostępny!

Teraz możesz sprawdzić, kto i kiedy był aktywny w IC Project. Dostępne są dwie opcje:

  • Ikona aktywności w module ’Pracownicy’, która pokazuje ostatnią aktywność każdego użytkownika, zarówno w aplikacji webowej, jak i mobilnej.
  • Raport w module ’Raporty’, który możesz dostosować według grup użytkowników i zakresu dat, a następnie zapisać w formatach PDF lub XLSX.

 

Kamienie milowe na strukturze projektów  

Już teraz kamienie milowe możesz wyświetlić na strukturze projektów razem z etapami, tablicami i osobami. Do tej pory było to możliwe jedynie na harmonogramie Gantta. Przypominamy również, że kamienie milowe mają u nas opcję dodania opisu, a także określenia specjalnego statusu, który od razu podświetla się w odpowiednim kolorze.

Aby odnaleźć nasze rozwiązanie, przejdź po prostu do wybranego projektu. Następnie znajdź w prawym górnym rogu tradycyjną ikonę, która odpowiada za zaawansowane wyszukiwanie. Po kliknięciu, z prawej strony zobaczysz kilka dostępnych filtrów do dostosowania widoku. Nowa opcją, którą opisujemy to specjalny suwak do zaznaczenia, który pozwala pokazać kamienie milowe. Jeśli to zrobisz, kamienie milowe pokażą się na strukturze projektów wraz z nazwą, ikoną odpowiadającą za status, ikoną dotyczącą pokazania lub edycji opisu, a kolor podpowie wspomniany status.

 

Pracuj ze swoimi projektami i kamieniami milowymi również na strukturze, nie tylko na wykresie!

 

Przedstawiamy automatyczny numerator projektów!

Koniec z dokładnym pilnowaniem numeracji projektów! Dzięki naszemu rozwiązaniu, każdy nowy projekt otrzyma unikalny numer automatycznie. Możesz stworzyć własny system numeracji, wykorzystując dostępne zmienne (jak np. miesiąc, rok, dzień) lub stworzyć własne zmienne. Co więcej, masz pełną kontrolę nad częstotliwością resetowania numeracji – czy to miesięcznie, rocznie, czy według własnych reguł.

 

Jak zacząć? Przejdź do ustawień projektowych i wybierz zakładkę z numeratorem. Tam możesz:

  •  Nadać nazwę swojemu numeratorowi
  •  Ustalić częstotliwość resetowania numeracji
  • Zdefiniować pierwszy numer oraz długość numeru (np. 001)
  • Budować numer za pomocą zmiennych – dodawaj, usuwaj i modyfikuj wedle uznania

 


 

Jak widzisz sporo się u nas dzieje! Mamy nadzieję, że te nowe funkcje przyspieszą Twoją pracę i wniosą więcej komfortu do codziennych obowiązków. PS. Teraz każde podsumowanie miesiąca znajdziesz w formie filmiku na naszym kanale na YouTube, co pozwoli Ci bardziej zrozumieć działanie najnowszych funkcji!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Załóż darmowe konto

Bez karty płatniczej • Bez żadnych opłat