Szaleństwo Black Week w IC Project! 50% taniej! Przejdź do promocji
prezent świąteczny

10 pomysłów na prezenty świąteczne dla klientów biznesowych

Spis treści

Co przygotować na zbliżające się Święta dla klientów biznesowych? To pytanie często pada w okolicach przełomu listopada i grudnia. Nie ma się co dziwić, Święta Bożego Narodzenia bardzo blisko łączą się z prezentami – na płaszczyźnie osobistej, rodzinnej, ale i biznesowej. Firmy bardzo często prześcigają się w pomysłach na prezenty świąteczne dla klientów, aby wyróżnić się z grona pozostałych. To w końcu jeden ze sposobów na budowanie pozytywnej relacji biznesowej. Prezent świąteczny nigdy nie będzie kluczowy w całej układance, aczkolwiek zawsze może stanowić miłe wyróżnienie i docenienie partnera biznesowego.

W tym artykule przychodzimy z pomocą do znalezienia odpowiedniego pomysłu na prezent świąteczny dla firmy. Zebraliśmy 10 ciekawych pomysłów na prezent, które miejmy nadzieję, że będą inspiracją dla Ciebie na zbliżający się okres świąteczny. Daj znać, czy udało się pomóc.

 

Wyślij symboliczną kartkę, a budżet prezentowy przeznacz na cele charytatywne!

To bardzo ciekawy pomysł, który od 4 lat propaguje znany w środowisku marketingowym Artur Jabłoński, CEO w agencji digitalk.pl. My w IC Project również przyłączyliśmy się do akcji w roku poprzednim i bardzo popieramy taką ideę. Zazwyczaj firmy na prezenty świąteczne dla klientów przeznaczają duże pieniądze, a czy to rzeczywiście jest potrzebne? Rozpoczynając tego typu zestawienie od takiego pomysłu na prezent, być może strzelamy sobie w stopę, ale jednak warto podążać za swoimi wartościami. Wyślij kartkę do swoich partnerów biznesowych, przekaż życzenia świąteczne i zaznacz, że nie otrzymali od Ciebie prezentu, aczkolwiek tylko dlatego, że przekazujesz budżet na cele charytatywne. Informacja to jedno, drugie to zachęcenie Twojego partnera biznesowego, aby dołączył do tego akcji.

 

 

Kartka świąteczna z życzeniami

 

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o tym pomyśle na… brak prezentu, a pomoc tym, którzy tego realnie potrzebują, kliknij tutaj, aby przeczytać wpis Artura Jabłońskiego, a tutaj, aby zobaczyć naszą identyczną akcję w IC Project w roku poprzednim. Warto pomagać 🙂

 

Butelka dobrego wina w ładnym opakowaniu z identyfikacją wizualną Twojej firmy – estetyka i tradycja.

Butelka dobrego alkoholu zawsze dobrze się kojarzy z estetycznym i tradycyjnym prezentem, szczególnie w środowisku biznesowym. Wino w tym gronie stanowi optymalny wybór, ponieważ jest naturalnym trunkiem wśród kobiet, jak i mężczyzn. Butelka dobrego wina zawsze będzie dobrym prezentem świątecznym, natomiast nie będzie to nic nowego. Zadbaj zatem o odpowiednią otoczkę tego wina. Co mamy na myśli? Przede wszystkim o opakowanie, to ona zbuduje feedback po stronie Twojego klienta. Sama butelka rzeczywiście nie jest niczym odkrywczym, ale jeśli spakujesz wino w przykładowe drewniane pudełko z wygrawerowanym Twoim logotypem oraz życzeniami świątecznymi… Przyznaj, że ciężko będzie tego typu opakowanie wyrzucić, a prawdopodobnie trafi na wystawne miejsce.

Na rynku dostępnych jest wiele firm, które oferują tego typu opakowania w bardzo niskiej cenie. Budujesz prosty projekt graficzny, dokładasz logo firmy, do tego życzenia i gotowe. Do takiego drewnianego opakowania dokładasz trochę świątecznego sianka, a przy tym pozytywny efekt masz wręcz gwarantowany. To będzie prawdziwy prezent firmowy.

 

A może trochę słodkości w ciekawej formie? Wykorzystaj cuda w czekoladzie.

Czekoladę widzieliśmy chyba w każdej formie, potrafimy z niej budować tradycyjne tabliczki, telegramy z wiadomością czy nawet przeróżne postacie. Jak pewnie się domyślasz, na rynku są firmy, które z przyjemnością zbudują z niej również zestawy świąteczne dla klientów. Dla przykładu, ostatnio spotkaliśmy się z prezentem w postaci czekolady zbudowanej w postaci śrubek. Szczerze mówiąc, zrobiło to ogromne poruszenie w naszym zespole, bo sama twardość czekolady trochę przypominała rzeczywiście inny materiał, który bardziej nam się kojarzy z tego typu produktami. Każdy jednak podjął wyzwanie i spróbował śrubki w formie czekolady, a nawet z takiego prezentu powstał challenge w social mediach.

 

Czekoladowy prezent świąteczny

 

Jak widzisz, możliwości w zakresie słodkości jest sporo. Jeśli chcesz się wyróżnić swoim prezentem, spróbuj odwzorować własne produkty w czekoladzie. Nie będzie to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, a na pewno zrobi spore wrażenie na Twoim kliencie.

 

Kosz prezentowy – świetny prezent bez poświęcania dodatkowej pracy i czasu.

Kosze prezentowe to bardzo ciekawe prezenty dla firm. W praktyce nie wymagają poświęcania dużego nakładu pracy ani czasu, ponieważ wiele firm oferuje gotowe kosze prezentowe, które wraz z życzeniami wyślą bezpośrednio do Twoich partnerów biznesowych. To bardzo wygodne rozwiązanie dla zapracowanych osób, a kto w biznesie w końcu nie jest zapracowany. Jeśli chcesz w takim koszu prezentowym postawić na słodkości, poszukaj oferty w gronie firm, które oferują tego typu usługi. Ciekawe rozwiązanie to również kosze prezentowe składające się z różnego rodzaju herbat, kaw czy czegokolwiek innego. Bogactwo rynku na okres świąteczny w tego typu prezentach świątecznych dla firm jest bardzo duże.

Pamiętaj, że taki koszt prezentowy możesz również stworzyć samodzielnie. Wymaga to jednak dużo pracy – wybór i zakup produktów, zamówienie kosza prezentowego, ozdobienie całości, odpowiednia wysyłka, zabezpieczenie tej wysyłki. Dużo czynności do wykonania, aczkolwiek po wykonanej pracy bez wątpienia satysfakcja będzie po Twojej stronie.

 

Zestaw prezentowy zbudowany z ciekawych gadżetów, czemu nie?

Gadżety reklamowe to popularne narzędzie rozpowszechniania naszej marki. Czasami dość oklepane, natomiast w większości przypadków dość skuteczne. Pewnie niejednokrotnie korzystasz z długopisu, który otrzymałeś lub otrzymałaś jako prezent od pewnej firmy. Bez wątpienia pakiet tradycyjnych gadżetów nie będzie czymś wyjątkowym, aczkolwiek możesz również w tym temacie postawić na kreatywność. Zbuduj gadżety, które być przede wszystkim prezentem praktycznym do codziennego wykorzystania. Co to może być?

Przykładów mamy sporo, ale wiele będzie też zależało od branży w której działasz. My w IC Project oferujemy program do zarządzania projektami, a gadżetem, który może okazać się bardzo przydatny dla naszych klientów mogłaby być podkładka pod myszkę ze skrótami klawiszowymi usprawniającymi pracę w środowisku IC Project. Przyznajemy się, że jeszcze tego nie zrobiliśmy, ale zdecydowanie mamy to w najbliższych planach 🙂

Kubek, scyzoryk, pendrive czy termos zawsze mogą stanowić praktyczne prezenty świąteczne dla firm, a przede wszystkim pracowników tej firmy. Zamów odpowiednie gadżety reklamowe, zadbaj o branding, logo i prezenty firmowe masz gotowe. Nie ma co ukrywać, że gadżety stanowią tradycyjne prezenty dla firm – czy są czym oryginalnym? Raczej nie, ale w odpowiedniej formie mogą stanowić bardzo ładny wyróżnik i miły gest.

 

Eleganckie pióro to eksluzywny prezent biznesowy, co Ty na to?

Eleganckie pióro coraz częściej stanowi prezent biznesowy. Jeśli chcesz postawić bardziej na jakość relacji biznesowych, pióro może być świetnym rozwiązaniem. Zadbaj o jakość wykonania takiego pióra, aby nie przypominało plastikowego prezentu, a jednak coś, co będzie stanowiło dla Twojego partnera biznesowego ważny element w jego codziennej pracy.

 

Pióro jako prezent

 

Oczywiście pióro powinno być wyposażone w logo Twojej firmy – to żadna ujma, a w końcu pióro stanowi prezent firmowy. Nawet jeśli stawiasz na jakość, identyfikacja marki zawsze powinna być obecna. W tym przypadku postaw jednak na minimalizm, to będzie zdecydowanie dobre rozwiązanie, a samo pióro powinno okazać się świetnym prezentem.

 

Vouchery i bony zakupowe to prezent typu win-to-win. Sieć partnerów biznesowych może okazać się kluczowa.

Coraz popularniejsze prezenty w świecie biznesu to przeróżne vouchery i bony zakupowe. O ile bony są bardzo popularne w prezentach prywatnych, tak w biznesie stały się realnie popularne dopiero w ostatnich latach. Firmy zauważyły, że tego typu prezenty mogą stanowić rozwiązanie win-to-win. Dlaczego? Mając swoich partnerów biznesowych, jednych możesz obdarować prezentem, a drugim możesz dać realny zarobek. Prosty przykład: Wyszukujesz wśród swoich partnerów firmy, która ma w ofercie tego typu vouchery. Wykorzystujesz u niej swój budżet prezentowy, a vouchery do tej firmy przekazujesz swoim klientom. Budujesz niezwykle pozytywną relację z firmą u której bony udało się kupić, a przy tym dajesz bardzo praktyczny prezent świąteczny pozostałym swoim partnerom.

Wykorzystanie swojego partnera do wykupienia bonów jest rozwiązaniem wręcz idealnym. Być może na pierwszy rzut oka nie widzisz takiej firmy w gronie swoich klientów. Przyjrzyj się jednak bliżej ofercie, a może wtedy uda się dojrzeć tego typu usługi. Jeśli rzeczywiście nie ma takiej firmy w gronie partnerów – nic straconego. Wykorzystaj oferty dużych sklepów. Przy większym budżecie zapewne możesz liczyć również na dodatkowy rabat. Logistycznie to będzie także dobre rozwiązanie dla Twoich klientów, aby łatwo wykorzystali voucher.

 

Ręcznie malowana bombka to integracja i wyjątkowy prezent świąteczny.

Święta Bożego Narodzenia nie mają prawa bytu bez choinki i bombek. W okresie świątecznym jest wiele akcji malowania bombek, są to akcje charytatywne, a w firmach stricte integracyjne. Zorganizuj pewnego dnia wspólne malowanie bombek – będzie to znakomita integracja Twojego zespołu, mnóstwo śmiechu z braku umiejętności artystycznych, a i powód do dumy z niektórych produkcji. Wszystkie bombki potraktujcie jako prezenty świąteczne dla firm, dla Waszych klientów. To rzeczywiście będą prezenty prosto z serca, które zapewne lepiej zostaną odebrane od standardowych zestawów świątecznych.

Pamiętaj, że tego typu akcje możesz wykorzystać również w social mediach. Zrób zdjęcia, nagraj film, pokaż Wasze bezbłędne produkcje. To zawsze świetnie funkcjonuje w środowisku mediów społecznościowych – pokazujesz tym, jak Twój zespół świetnie funkcjonuje od kuchni.

 

Odzież z ciekawym pomysłem, a przy tym Twoim brandingiem. To kolejny pomysł na praktyczny prezent świąteczny.

Odzież to zawsze praktyczny prezent, ileż to w naszych garderobach znajduje się koszulek reklamowych, które wykorzystywane są w różnych sytuacjach. Postaw zatem na T-shirt lub bluzę, która będzie zawierać Twoje hasło reklamowe i logo. Być może Twój partner biznesowy nie wyjdzie w tym na imprezę, ale może posłużyć w nieco innych sytuacjach. Jeśli chcesz postawić na większą oryginalność, kreatywne podejście będzie tym, co wyróżni Twoją odzież. Zwykłe hasło reklamowe i logo to dość proste rozwiązanie, które niekoniecznie musi być skuteczne. A co powiesz na wizualizację śmiesznego mema lub znanego hasła na koszulce?

Wydaje się, że w tej sytuacji każda osoba z przyjemnością pójdzie w dowolne miejsce, aby chociażby wywołać uśmiech na twarzy innych. Dodaj wtedy do koszulki lub bluzy swoje małe logo, hasło reklamowe i gotowe. Pamiętaj, że jedna koszulka niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem, bo mamy kontrowersyjny aspekt rozmiarów. Wyślij kilka koszulek o różnej tematyce – koszt dość niski, a wybór koszulek w zespole i dobór rozmiarów bardzo ciekawy.

 

Świąteczne skarpetki! To prawdziwe prezenty świąteczne!

Zestawienie 10 pomysłów na prezent świąteczny dla firm zakończymy popularnymi w ostatnim czasie skarpetkami świątecznymi. Nie ma co ukrywać, kolorowe skarpetki przyjęły się w naszej kulturze i są raczej naturalną częścią garderoby. Postaw zatem na skarpetki świąteczne, jako prezenty świąteczne. Możesz wybrać skarpetki z motywem świątecznym, ale również zrobić na własne zamówienie swój branding. Możliwości w tym przypadku masz mnóstwo – kwestia odpowiedniego wyboru i wysyłki Twojego prezentu świątecznego.

 

Skarpetki świąteczne z pieskiem

 

Jeśli udało Ci się zapoznać z naszymi wszystkimi pomysłami na prezenty świąteczne firmowe, bez wątpienia masz wiele dróg do wyboru. Niektóre są bardziej standardowe, inne nieco mocniej kreatywne i unikalne. Prezenty świąteczne dla firm mają różne oblicza – teraz czas na decyzję po Twojej stronie, aby wybrać to, co stanowi najlepszy prezent w Twojej opinii.

Facebook
Twitter
LinkedIn