Trzy w jednym

Jak szkoła zorganizowała zdalną edukację za pomocą programu do zarządzania projektami?

Spis treści

W Polsce i na świecie panuje kryzysowa sytuacja w edukacji, szkoły oraz uczelnie są zamknięte i mają poważny problem, ponieważ muszą szybko wdrożyć w życie zdalną edukację. W teorii wcale nie jest to takie trudne, ale w praktyce brak odpowiednich narzędzi czy niedostateczna wiedza na ten temat powodują, że dla wielu szkół przejście na model zdalny jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym. Jak zatem można to zrobić szybko i sprawnie?

 

Wiele szkół ciągle poszukuje odpowiedniego rozwiązania – osoby zarządzające nie wiedzą jak w szybki sposób przejść na edukację zdalną, jaką platformę wykorzystać i jak wdrożyć uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Wybór w kwestii wyboru tego typu platformy jest dość ograniczony – bez wątpienia musi to być polskie narzędzie, powinno odpowiadać potrzebom uczniów, nauczycieli oraz osób zarządzających. Idealnie, żeby tego typu platforma była prosta w obsłudze, a także szybka we wdrożeniu. Co więc wybrać?

Idealnym przykładem jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Kielcach, która błyskawicznie zareagowała na dynamicznie zmieniającą się sytuację w naszym kraju. Szkoła bardzo szybko znalazła rozwiązanie dla edukacji zdalnej. Tym rozwiązaniem okazało się polskie narzędzie, IC Project. Jest to program do zarządzania projektami z bardzo uniwersalnym zastosowaniem. Szkoła Podstawowa nr 8 w Kielcach sprawnie wykorzystała platformę, wdrożyła nauczycieli, uczniów, rodziców i w przeciągu jednego dnia przeszła z edukacji stacjonarnej na zdalną.

 

Jak działa IC Project w edukacji zdalnej?

Platforma ma wiele przydatnych funkcjonalności, które znajdują swoje zastosowanie właśnie w zdalnej edukacji. Cały program działa w przeglądarce, wystarczy więc mieć tylko i wyłącznie połączenie internetowe. Do programu dostęp mają nauczyciele, uczniowie, a także rodzice. Każdy uczeń jest w programie przypisany do swojej klasy, a w jej obrębie widzi wszystkie przedmioty, których na co dzień uczył się w swojej szkole. Wszystko jest jasno i czytelnie podzielone.

Każdy z nauczycieli może dodawać zadania w swoim przedmiocie – opcji jest wiele, nauczyciel ma możliwość opisać zadanie, dodać załączniki czy też zdjęcia ćwiczeń z książki, które zrobił np. swoim telefonem i wrzucił bezpośrednio z aplikacji mobilnej na platformę. Program oferuje również opcję ustawienia terminu wykonania zadania, dzięki czemu każdy z uczniów będzie dokładnie wiedział na który dzień, a nawet którą godzinę w tym dniu ma wykonać zadanie.

 

Platforma działa świetnie. Bardzo sprawnie idzie nauka, na bieżąco pojawia się dużo ciekawych zadań i wartościowych linków. Moje dzieci, które są w 6. klasie pracują średnio po 3-4 godziny dziennie we własnym, spokojnym rytmie – powiedział jeden z rodziców.

 

Uczniowie na bieżąco dostają powiadomienia, które platforma wysyła na adres e-mail lub smartfona np. po dodaniu zadania przez nauczyciela. Nie trzeba więc siedzieć na bieżąco w programie, żeby kontrolować czy pojawiło się nowe ćwiczenie. Narzędzie inteligentnie o tym poinformuje. Uczniowie po wykonania zadania mogą odsyłać swoje prace bezpośrednio do nauczyciela.

Co więcej, platforma oferuje możliwość komentowania zadania, oznaczania odpowiednich osób, a to zatem pozwala na dokładną konwersację z nauczycielem czy też innymi uczniami, którzy chcą wyrazić swoje zdanie. Platforma posiada również wbudowany komunikator, dzięki czemu można na niej oprzeć całą komunikację między nauczycielem, a uczniami.

 

Platforma do zarządzania projektami w szkole – rozwiązanie dla dyrektora?

Edukacja na platformie IC Project jest dużym ułatwieniem dla nauczycieli oraz uczniów, ale przede wszystkim jest znakomitym rozwiązaniem również dla osób zarządzających. Trzeba pamiętać, że IC Project to program do zarządzania projektami, który spełnia swoje zastosowanie w wielu firmach.

Posiada więc wiele przydatnych funkcjonalności pod względem kontrolowania oraz monitorowania wszelkich działań, które podejmowane są w obrębie platformy. Dla przykładu, każdy z nauczycieli za pomocą platformy może dokładnie zapisać ile czasu spędził na dzisiejszych zadaniach, ile odbył spotkań online z uczniami czy spojrzeć na interaktywny kalendarz. To wszystko natomiast są bardzo cenne informacje dla osób zarządzających – za pomocą odpowiednich raportów można wyciągnąć wszelkie najważniejsze kwestie z platformy.

 

Szybkie wdrożenie platformy – jak to zrobić?

Szkoła Podstawowa nr 8 w Kielcach świetnie poradziła sobie z wdrożeniem programu. Wystarczyło odpowiednio podzielić klasy oraz dodać uczniów do programu. Oczywiście z pomocą przyszli tutaj eksperci z IC Project, których pomoc na starcie była bardzo przydatna i potrzebna.

 

W pierwszym tygodniu edukacji na platformie przede wszystkim były prowadzone zajęcia powtarzające, żeby wszystkie dzieci spokojnie wdrożyły się do platformy. Obecnie jednak zajęcia wykonywane już normalnym tokiem zgodnie z podstawową programową. – przedstawiła sytuację Urszula Dulnik, dyrektor SP8 w Kielcach.

 

Bez wątpienia dużą zaletą IC Project jest prostota i intuicyjność w użytkowaniu, dzięki czemu przedstawiciele szkoły, ale przede wszystkim rodzice i dzieci bardzo szybko wdrożyli się do programu. Fakt, że dzieci ze szkoły podstawowej potrafią na co dzień sprawnie korzystać z platformy pokazuje idealnie, że jest ona bardzo przyjemna i prosta w obsłudze.

 

Dodatkowe korzyści dla uczniów

Korzyści z oparcia edukacji zdalnej na tego typu programie może być więcej niż nam się wydaje. W obecnej sytuacji wszelkie działania, które potrafią usprawnić edukację w formie zdalnej są na wagę złota, aczkolwiek weźmy też pod uwagę, że IC Project to program do zarządzania projektami, a to wiąże się z dodatkowymi, ukrytymi korzyściami.

 

Narzędzie do zarządzania projektami to przyszłość w polskich i zagranicznych firmach. Już teraz wiele firm podczas rekrutacji wymaga znajomości tego typu programu. Jestem przekonany, że w przeciągu kilku lat platforma do zarządzania będzie na porządku dziennym w większości firm, ponieważ niesie za sobą bardzo duże korzyści. Dzieci dzięki edukacji zdalnej na tego typu platformie, mogą już na etapie własnej nauki poznać specyfikę takiego programu, co zapewni im wielki atut na późniejszym etapie rozwoju zawodowego – powiedział Manager Marketingu w IC Project, Norbert Sinkiewicz.

 

 

Korzyści z edukacji zdalnej za pomocą IC Project dla dyrektorów:

 • innowacyjne podejście szkoły
 • kontynuowanie zajęć w formie zdalnej
 • możliwość kontrolowania edukacji każdej z klas
 • opcja komunikacji wewnętrznej między nauczycielami czy osobami zarządzającymi
 • możliwość prowadzenia projektów wewnętrznych
 • generowanie odpowiednich raportów na platformie
 • duże możliwości w kwestii monitorowania procesów szkolnych

Korzyści dla nauczycieli oraz uczniów:

 • kontrola nad klasą oraz uczniami
 • intuicyjna forma dodawania zadań w formie opisowej, z dołączeniem załączników lub nawet z udostępnienia zdjęcia z poziomu telefonu (za pomocą aplikacji mobilnej)
 • przejrzysty podział klasy na przedmioty
 • możliwość kontrolowania terminów zadań
 • oparcie komunikacji na platformie – uczniowie mogą zadawać pytania, a nauczyciel odpowiadać przy konkretnym zadaniu, dodatkowa forma to użycie wbudowanego komunikatora – można rozmawiać z każdym z uczniów oddzielnie lub grupowo
 • wbudowany kalendarz pozwalający kontrolować wszelkie obowiązki
 • nauka na platformie, której znajomość posłuży na dalszych etapach ścieżki zawodowej

Korzyści dla rodziców:

 • możliwość wejścia na platformę i kontrolowanie wszystkich zadań dziecka
 • opcja porozmawiania z każdym z nauczycieli
 • możliwość skontaktowania się z dyrekcją

 

Temat w ostatnim czasie zainteresował również lokalne oraz ogólnopolskie media, przeczytaj artykuł na ten temat.

Jeśli poszukujesz platformy do edukacji zdalnej, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania, a także pomożemy szybko i sprawnie wdrożyć program do szkoły.

[CTA]

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Załóż darmowe konto

Bez karty płatniczej • Darmowy na zawsze