Wdrożenie IC Project na przykładzie

Lech Poznań

Logo Lech Poznań

Lech Poznań to polski klub piłkarski występujący na co dzień w Ekstraklasie. Jest 7-krotnym Mistrzem Polski, 5-krotnym triumfatorem rozgrywek o Puchar Polski, 6-krotnym zdobywcą Superpucharu Polski. Obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli wszech czasów ekstraklasy.

Wypróbuj za darmo

Problemy

  • Lech Poznań poszukiwał na starcie programu do działu marketingu produktowego, aby usprawnić pracę przede wszystkim w kontekście projektowo-zadaniowym.
  • Jedną z potrzeb było kontrolowanie projektów na wykresie Gantta. Każdy z projektów składał się z etapów dostosowanych czasowo, a kluczem do utrzymania jego terminowości był przejrzysty i wizualny harmonogram z odpowiednim podziałem projektu.
  • Dla działu marketingu ważna była komunikacja oraz powiadomienia – do tej pory wszystko komunikacyjnie było zorganizowane na mailach, a przypomnienia mogły być ustawione tylko ręcznie na dodatkowych narzędziach, które posiadali pracownicy indywidualnie.

Wdrożenie
IC Project

Lech Poznań zdecydował się na okres testowy, który na potrzeby wdrożenia narzędzia został wydłużony, aby zespół z pomocą wdrożeniowców IC Project poznał funkcjonowanie narzędzia. Warto zaznaczyć, że zespół marketingowy Lecha był zaawansowany technicznie, więc poznanie narzędzia było procesem bardzo prostym. Menadżer działu, Wiktor Bednarek został kompleksowo przeszkolony, a następnie kluczową wiedzę przekazał dla pozostałych członków zespołu. Tego typu rozwiązanie okazało się skuteczne, ponieważ Lech Poznań regularnie skutecznie korzysta z IC Project, a to przekłada się na lepszą organizację pracy i marketing na wysokim poziomie.

Korzyści

  • To narzędzie też sprawiło, że w dobie COVIDa i widma przenoszenia nas na pracę zdalną, mieliśmy przeniesione statusy projektów do sieci, a dodatkowo mogliśmy się komunikować wewnątrz zadań. Taka elastyczność zapewniła bezpieczeństwo realizacji naszych celów, niezależnie od okoliczności.
  • Lech Poznań uzyskał narzędzie, które pozwala kontrolować pracę projektowo-zadaniową. Każdy projekt został odpowiednio podzielony na etapy, kategorie, a także zadania. Wszystkie osoby wiedzą co mają do wykonania, a manager może kontrolować produktywność całego zespołu.
  • Dużą wartością w pracy jest dostęp do funkcjonalnego wykresu Gantta – pozwala on odpowiednio zaplanować cały projekt etapowo, a także dostosować czasowo. Dodatkowe określenie zależności czy kamieni milowych powoduje łatwiejszą pracę project managera.
  • Komunikacja w dziale marketingu zdecydowanie została usprawniona – pracownicy wykorzystują m.in. komunikator, konwersacje zadaniowe, a także dostępne komentarze na zadaniach. Z feedbacku zespołu wynika, że bardzo dobrze sprawdzają się także powiadomienia - każdy otrzymuje informacje o nowym zadaniu, a także przypomnienia o zbliżających się, kluczowych terminach.

"IC Project to narzędzie, które idealnie sprawdza się w Lechu Poznań. Posiada bardzo dużo przydatnych funkcji do wykorzystania, a przy tym jest bardzo przyjemne i proste w obsłudze. Pozwala nam sprawnie planować projekty, tworzyć harmonogramy oraz przypomina o ważnych, zaplanowanych terminach. Podczas wdrażania, dużą wartością było dla nas dedykowane wsparcie supportu. To świetne narzędzie dla klubów sportowych – usprawnia komunikację, planowanie, a także zarządzanie."