Logo IC Project

Wdrożenie Lech Poznań

Lech Poznań to polski klub piłkarski występujący na co dzień w Ekstraklasie. Jest 8-krotnym Mistrzem Polski, 5-krotnym triumfatorem rozgrywek o Puchar Polski, 6-krotnym zdobywcą Superpucharu Polski. Obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli wszech czasów ekstraklasy. To jeden z największych klubów piłkarskich w Polsce.

Wyzwanie

Lech Poznań na starcie poszukiwał programu, który usprawni pracę projektowo-zadaniową. Jedną z potrzeb było kontrolowanie projektów na wykresie Gantta dla zaawansowanych projektów. Kluczem do utrzymania terminowości był przejrzysty i wizualny harmonogram z odpowiednim podziałem projektu. Ważna dla klubu była również komunikacja oraz powiadomienia.

Proces wdrożenia

Lech Poznań zdecydował się na okres testowy, który na potrzeby wdrożenia narzędzia został wydłużony, aby zespół z pomocą wdrożeniowców IC Project poznał funkcjonowanie narzędzia. Menadżer działu, Wiktor Bednarek został kompleksowo przeszkolony, a następnie kluczową wiedzę przekazał dla pozostałych członków zespołu. To rozwiązanie okazało się skuteczne, co przekłada się na długą współpracę.

Korzyści

Wdrażając program w ogóle o tym nie myśleliśmy, ale w dobie pandemii COVID-19 system uratował wszystkie nasze projekty, które mieliśmy w chmurze. W standardowym zakresie Lech Poznań uzyskał narzędzie, które bardzo mocno wspiera pracę projektowo-zadaniową. Funkcjonalny wykres Gantta wizualizuje cały proces projektowy i wspiera terminową realizację. Dużo korzyści, mało ryzyka.

Wiktor Bednarek

Marketing Manager, Lech Poznań

IC Project to narzędzie, które idealnie sprawdza się w Lechu Poznań. Pozwala nam sprawnie planować projekty, tworzyć harmonogramy i przypomina o ważnych zaplanowanych terminach.