Wdrożenie IC Project na przykładzie

Ruch Chorzów

Logo Ruch Chorzów

Ruch Chorzów to polski klub piłkarski założony w 1920 roku, jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Jest to 14-krotny mistrz Polski, 6-krotny wicemistrz Polski, 3-krotny zdobywca Pucharu Polski, ćwierćfinalista Pucharu Europy, ćwierćfinalista Pucharu UEFA oraz finalista Pucharu Intertoto UEFA. W tabeli wszech czasów tych rozgrywek prowadził do połowy lat 90., aktualnie plasuje się na 3. miejscu. W klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski w piłce nożnej zajmuje drugie miejsce.

Wypróbuj za darmo

Problemy

  • Ruch Chorzów to klub, który kilka lat temu rozpoczął tworzenie nowej strategii organizacyjnej, za tym wiązało się nowoczesne podejście do zarządzania klubem, co wygenerowało potrzebę wdrożenia wspólnej platformy do pracy dla całego klubu.
  • Do tej pory w klubie szwankowała praca zadaniowa – wiadomo było kto i co ma zlecone, ale pracownicy mieli problem z kontrolowaniem własnej produktywności, a osoby zarządzające z widokiem postępu zadań.
  • Zdecydowanie brakowało odpowiednich powiadomień czy też przypomnień - praca w klubie wiąże się z dużą ilością obowiązków, przeskakiwania z jednego do drugiego, dlatego też szukano narzędzia, które umożliwi przypominanie o zadaniach czy też wydarzeniach m.in. na smartfona, ponieważ jest to narzędzia obecne przy każdym pracowniku, nawet w terenie.
  • Wedle życzenia dyrektora operacyjnego Ruchu Chorzów, do klubu planowano wdrożyć jedną, kompleksową platformę, która oprócz pracy zadaniowej, a także kalendarza, połączony wszystkie działy komunikacyjnie. Było to jedna z kluczowych potrzeb, aby każdy miał dostęp do wspólnego miejsca, gdzie może wymienić się ważnymi informacjami o pracy.

Wdrożenie
IC Project

Ruch Chorzów podczas wdrożenia został otoczony sporą pomocą ze strony zespołu IC Project. Każdy z pracowników często się kontaktował, aby uzyskać kluczowe informacje, natomiast głównie proces wdrożenia na swoje barki wziął dyrektor operacyjnego całego klubu, który został kompleksowo przeszkolony, a następnie swoją wiedzę przekazał dla zespołu. Po wdrożeniu kontrolował przyjęcie się programu i feedback zespołu - wszelkie obiekcje na bieżąco były konsultowane z IC Project, aby wyeliminować negatywy, a na co dzień szukać rozwiązań i możliwości organizacyjnych dla klubu. Cały proces przebiegł bardzo sprawnie, a wyznacznikiem jest fakt, że cały Ruch Chorzów organizuje pracę całego klubu za pomocą IC Project już od blisko 2 lat. Narzędzie odpowiada na specyfikę sportu.

Korzyści

  • W Ruchu Chorzów razem z nową strategią organizacyjną wdrożono innowacyjne narzędzie, które pozwoliło kontrolować wszelką pracę zadaniową - pracownicy wiedzą, co mają do wykonania, w jakich terminach, a także czego zadanie dotyczy. Ponadto osoby zarządzające uzyskały przejrzysty i czytelny widok, co pozwala im kontrolować postępy prac.
  • Pracownicy bardzo chętnie korzystają z całego systemu powiadomień - chwalą sobie przypomnienia o terminach, a także informacje o nowych obowiązkach. Szczególnie duża ilość osób korzysta z aplikacji mobilnej, która jest zwinna i szybka w codziennej pracy.
  • Cały klub został oparty organizacyjnie na IC Project – od pracy zadaniowej, przez całą komunikację, aż po całościowy dostęp do informacji. Wreszcie każdy z pracowników ma jedną, wspólną platformę, która organizuję pracę całego klubu.