Logo IC Project

Wdrożenie Ruch Chorzów

Ruch Chorzów to polski klub piłkarski założony w 1920 roku, jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Jest to 14-krotny mistrz Polski, 6-krotny wicemistrz Polski, 3-krotny zdobywca Pucharu Polski, ćwierćfinalista Pucharu Europy, ćwierćfinalista Pucharu UEFA oraz finalista Pucharu Intertoto UEFA. W tabeli wszech czasów tych rozgrywek prowadził do połowy lat 90., aktualnie plasuje się na 3. miejscu. W klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski w piłce nożnej zajmuje drugie miejsce.

Wyzwanie

Ruch Chorzów to klub, który kilka lat temu rozpoczął tworzenie nowej strategii organizacyjnej. Postawiono na nowoczesne podejście do zarządzania, co wygenerowało potrzebę wdrożenia programu do pracy dla całego zespołu. Do tej pory mocno szwankowała praca zadaniowa, brakowało skutecznej komunikacji, nowoczesnych przypomnień czy szybkiego dostępu do danych z poziomu smartfona.

Proces wdrożenia

Ruch Chorzów podczas wdrożenia został otoczony sporą pomocą ze strony zespołu IC Project. Każdy z pracowników często się kontaktował, aby uzyskać kluczowe informacje. Cały proces przebiegł bardzo sprawnie, a wyznacznikiem jest fakt, że cały Ruch Chorzów organizuje pracę całego klubu za pomocą IC Project już od ponad 3 lat. Narzędzie odpowiada i wchodzi bardzo sprawnie w specyfikę sportu. 

Korzyści

W Ruchu Chorzów razem z nową strategią organizacyjną wdrożono innowacyjne narzędzie do zarządzania IC Project, które pozwoliło zapanować nad całą pracą zadaniową. Pracownicy bardzo chętnie korzystają z platformy do codziennej pracy, wymiany informacji i bieżącej komunikacji. Cały klub organizacyjnie został oparty na IC Project, a pracownicy nie wyobrażają sobie pracy bez tego narzędzia.

Seweryn Siemianowski

Prezes, Ruch Chorzów

IC Project to znakomite narzędzie dla klubu sportowego. W Ruchu Chorzów zwiększyliśmy efektywności pracy zespołu, usprawniliśmy proces realizacji, a także poprawiliśmy ogólną komunikację.