Jaki wybrać kalendarz online dla firmy? Wybraliśmy najlepsze kalendarze!

Kalendarz z kawą i komputerem

Kalendarz to podstawowe narzędzie w pracy każdej osoby, a tym samym całego zespołu. Mnóstwo osób pracuje na różnych spotkaniach i wydarzeniach, a także pilnuje terminów. Narzędziem, które to oczywiście umożliwia jest odpowiedni kalendarz. Rodzajów kalendarza możemy wyróżnić całą masę – począwszy od tradycyjnych, które wiszą na ścianie, przez prywatne w formie książkowej, aż po kalendarze online z wykorzystaniem nowej technologii. W tym artykule skupimy się na najlepszych kalendarzach online dla firmy i zespołu, a także przedstawimy co oferują i w jakiej formie. Bez wątpienia z wykorzystaniem takiej formy kalendarza firma zyska zdecydowanie lepszą organizację pracy, ale także dużo prostszy dostęp do kluczowych informacji o zespole. Zobacz, jakie kalendarze online dla firmy wyróżniamy jako najlepsze na rynku, a także w jaki sposób pomogą Twojej firmie.


IC Project – narzędzie z kalendarzem online dla firmy

Kalendarz firmowy online w IC Project
Kalendarz interaktywny w IC Project

IC Project to w 100% polskie narzędzie, które zostało stworzone, aby lepiej zarządzać pracą zespołową i tym samym wspiąć organizację pracy na wyższy poziom. W tym programie znajdziesz kalendarz online dla firmy, który oferuje połączenie z pracą zespołową, zarządzaniem wydarzeniami i zadaniami, ale także wszelkimi urlopami. W jaki sposób to wszystko funkcjonuje i współgra ze sobą?

W IC Project do wykorzystania masz pełny kalendarz pracy zespołowej. Jeśli tylko przejdziesz do kalendarza, możesz wybrać osoby, których kalendarz chcesz w obecnej chwili zobaczyć. Dodatkowo masz możliwość określić tych współpracowników z którymi łączysz obowiązki. Jeśli wyznaczysz osoby, na wspólnym kalendarzu pracy zespołowej w IC Project pojawią się wydarzenia, zadania, a także planowane urlopy tej osoby, którą podglądasz. W przypadku, kiedy osób zaznaczysz więcej, każda z nich będzie miała przypisany kolor i wszystkie elementy na kalendarzu zostaną odznaczone wizualnie. Dzięki temu, cała praca na kalendarzu zostanie przedstawiona w sposób maksymalnie intuicyjny i przejrzysty, a to spowoduje szybkie dotarcie do kluczowych informacji.

W kalendarzu online IC Project możesz dodawać wydarzenia i przypisywać je do wybranych osób. Jeśli to zrobisz, osoba podpięta do wydarzenia otrzyma automatyczne powiadomienie, m.in. jako wiadomość mailowa lub na smartfona z wykorzystaniem aplikacji mobilnej (tak, IC Project posiada również aplikację mobilną na iOS oraz Android!). Dodatkowo kalendarz w IC Project pozwala zarządzać różnymi aktywami i pasywami – co to oznacza? Wystarczy, że zdefiniujesz odpowiednie kategorie dla Twojej firmy, a potem przypiszesz kategorię do wydarzenia. Od razu uzyskasz jasny i klarowny widok, kiedy samochód służbowy lub sala konferencyjna są wolne, a kiedy zajęte.

IC Project to jednak nie tylko kalendarz, ale także intuicyjne i funkcjonalne narzędzie zarządzanie projektami oraz zadaniami. To przedstawia dużą wartość kalendarza w IC Project, ponieważ jest on połączony z wszystkimi zadaniami w tym rozwiązaniu. Jeśli tylko zadanie wewnątrz różnych projektów zostanie przypisane do danej osoby, pojawi się ono w kalendarzu tej osoby i zostanie wyświetlone dokładnie w tym dniu, kiedy przypada jego termin wykonania. Jest to ogromna wartość, ponieważ IC Project oferuje tutaj połączenie modułowe – wszystkie wydarzenia, a także zadania zostaną pokazane w jednym wspólnym kalendarzu pracy zespołowej. Umówmy się, ukazanie zadań na zasadzie terminów wykonania daje dużo większe pole do skutecznego zarządzania całą pracę zadaniową.

To jednak nie wszystko. Jeśli piszemy o narzędziu do zarządzania projektami, rzadko myślimy o zarządzaniu urlopami i nieobecnościami. A to oferuje również IC Project. W tym programie znajdziemy prosty, a zarazem funkcjonalny moduł, który pozwoli pracownikowi zgłosić wniosek urlopowy. Osoba przełożona od razu może zaakceptować lub odrzucić, a także dostosować ilość dni urlopowych dla każdego z pracowników. System to wszystko przeliczy automatycznie po każdym zaakceptowanym urlopie. To jednak pierwszy aspekt, a drugi to jasny i klarowny obieg informacji. Każdy zaplanowany urlop będzie widoczny w kalendarzu dla całego zespołu – to będzie zapobiegało sytuacji, kiedy dodamy spotkania lub zadania dla osoby, która ma zaplanowany urlop.

Podsumowując, IC Project to narzędzie, które oferuje kalendarz online dla firmy i zespołu. Kalendarz został zaimplementowany na zasadzie połączenia różnych modułów, które umożliwiają zarządzanie spotkaniami i wydarzeniami, ale także wszelkimi zadaniami prowadzonymi w IC Project. Ponadto, do wykorzystania jest cały moduł urlopów i nieobecności, a dzięki temu w IC Project otrzymujemy jeden, wspólny kalendarz pracy zespołowej z wszystkimi kluczowymi informacjami. Znasz sytuację, kiedy nie musisz dopytywać kolegi lub koleżanki z zespołu czy ma wolne w danym terminie lub nie ma czegoś zaplanowanego? Jeśli nie, koniecznie wypróbuj IC Project. Pamiętaj, że IC Project w wersji z kalendarzem, urlopami i zadaniami jest całkowicie i na zawsze darmowy, a dodatkowo narzędzie jest chwalone za nowoczesny, przyjazny i intuicyjny interfejs.

Jeśli nie wiesz, jak zaplanować swoją pracę z wykorzystaniem kalendarza interaktywnego w IC Project to kliknij tutaj i zobacz webinar, który w przyjaznej formule przedstawia, jak to zrobić w sposób skuteczny.

Kalendarz Google – funkcjonalny kalendarz online

Kalendarz Google

Znany i lubiany kalendarz Google, którego pewnie na starcie nie trzeba nikomu przedstawiać. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej popularnych usług kalendarza online nawet dla tych osób, które nigdy do pracy z kalendarzem nie wykorzystywały nowych technologii, a pracują na kalendarzach tradycyjnych. Kalendarz Google oferuje sporo funkcjonalności do wykorzystania, a przede połączenie z wieloma dodatkowymi usługami Google, których jest cała masa na rynku.

Kalendarz Google może mieć przeznaczenie jako kalendarz prywatny dla każdego z pracowników, natomiast jego założenie to również praca zespołowa i jeden, wspólny kalendarz firmowy. Oczywiście w tym kalendarzu można dodawać wydarzenia, a także przypisywać dla innych osób, natomiast za to odpowiada cała usługa firmowa Google, która nosi nazwę Google Workspace. W rozwiązaniu Google, można również tworzyć przeróżne inne, dodatkowe kalendarze i nakładać je na siebie, aby zobaczyć różne powiązania, a także ewentualnie zajętości terminów. To dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala integrować się również z kalendarzami zewnętrznymi, a przy tym tworzyć w firmie lub prywatnie kalendarze online oddzielone od siebie innymi obowiązkami.

Kalendarz w Google oferuje ponadto dowolny dostęp z poziomu smartfona lub tableta – oczywiście Google posiada do tego stosowne, funkcjonalne aplikacje, które idealnie sprawdzają się w codziennych bojach. W tym kalendarzu online dla firmy do wykorzystania jest także opcja dodawania zadań – jest to jednak tylko kwestia informacyjna, a pamiętajmy, że Google nie jest narzędziem stworzonym do zarządzania projektami i zadaniami. Jeśli zatem zarządzasz pracą zadaniową w firmie z wykorzystaniem innego narzędzia, ciężko będzie to spiąć za pomocą kalendarza Google. Powielanie informacji i dodawanie ich ręcznie w kontekście realizacji zadań może być ogromnym wyzwaniem, a w realnym przełożeniu po prostu stratą czasu. Jeśli zatem decydujesz się na wdrożenie programu do pracy projektowo-zadaniowej, zadbaj o to, aby system dodatkowo oferował funkcjonalny kalendarz.

To, co warto zauważyć to wspominane już połączenie z usługami Google, m.in. Google Meet czy Google Maps. Każde wydarzenie można od razu podpiąć pod stworzenie spotkania video za pomocą usługi Google Meet. Ponadto, dodanie lokalizacji daje automatyczne połączenie z mapami Google, jednak to akurat rozwiązanie implementowane w każdym kalendarzu online, ponieważ Google wystawia tutaj dedykowane integracje i połączenia.

Oczywiście w tym kalendarzu znajdziemy również odpowiedni system powiadomień, który dodatkowo można sobie skonfigurować. Jeśli więc chcesz automatyczne powiadomienia o dodawanych wydarzeniach dla pracowników, jesteśmy w stanie to dostosować. Identycznie sprawa przedstawia się z przypomnieniami o naszych planach w kalendarzu, co Google także oferuje.

Bez wątpienia kalendarz Google posiada wiele ciekawych funkcjonalności i jest to potężne narzędzie kalendarzowe, które zapewnia m.in. kalendarz prywatny, ale także kalendarz online dla firmy. Funkcjonalne, a przy tym przeróżne tryby widoków, dostosowania kalendarza, nakładania różnych widoków na siebie czy automatycznie integracje z dodatkowymi usługami Google to spore wartości. Nie jest to jednak narzędzie, które oferuje pełne połączenie z pracą projektowo-zadaniową, więc planowanie pracy przede wszystkim musi odbywać na zasadzie spotkań i wydarzeń – w tym aspekcie na pewno kalendarz Google będzie dobrym rozwiązaniem. Co prawda, w tym terminarzu można dodawać zadania, ale są to zwykłe czynności do wykonania bez żadnych dodatkowych opcji. Dodatkowo nie znajdziemy funkcjonalności zarządzania urlopami i nieobecnościami, co również zakryje pełen dostęp do informacji w zespole. Pytanie zatem, jakie masz potrzeby do kalendarza? Pełen dostęp informacji czy przede wszystkim skuteczne zarządzanie spotkaniami, a także automatyczne integracje z wieloma innymi usługami? Drugą opcję kalendarz Google zdecydowanie zapewnia w zaawansowanej formie.

Firmao – kompleksowe rozwiązanie z kalendarzem online dla firmy

Kalendarz online dla firmy w Firmao

Firmao to duży i zaawansowany system do zarządzania całą firmą. Ogólnie oferuje rozwiązania m.in. w kontekście CRM, ERP, systemów rozliczeniowych i księgowych czy programy ofertowe. Oczywiście w Firmao znajdziemy także kalendarz online firmy i zespołu, które oferuje kilka ciekawych funkcjonalności. Duże systemy często nie są zbyt intuicyjne i przejrzyste, a dojście do niektórych opcji wymaga poświęcenia sporo czasu, jak to wygląda jednak w Firmao, jeśli chodzi o kalendarz?

Kalendarz w Firmao oczywiście oferuje dodawanie wydarzeń i spotkań, natomiast w mocno skróconej wersji. Pamiętajmy, że jest to system wielomodułowy, więc automatycznie będziesz mieć dostęp do pracowników, których możesz od razu podpiąć do wydarzenia lub spotkania. Jeśli natomiast w jednym systemie mamy CRM, a także kalendarz to powinno zaoferować od razu spięcie wydarzenia z danym kontrahentem i to właśnie oferuje Firmao. Oczywiście będzie to tylko wewnętrzna informacja dla Twojej firmy, natomiast pod kątem organizacji pracy i obiegu informacji to ważny aspekt. System ma też zaimplementowany pewne rozwiązania, które będą zapobiegać nakładaniu się wydarzeń – rozwiązanie jest nieco bardziej zaawansowane i wymaga odpowiedniej konfiguracji, natomiast bez wątpienia to ciekawy sposób na zapobieganie powieleniu wydarzeń w odpowiednich terminach.

W potężnym systemie Firmao znajdziemy również pewne moduły do zarządzania projektami i zadaniami, natomiast mnogość wielu modułów powoduje, że prawdopodobnie nigdy nie będzie to tak funkcjonalne zarządzanie projektami i zadaniami jak w systemach, które są do tego tworzone. Jeśli więc chcesz zarządzać projektami i zadaniami, a szukasz do tego rozwiązania musisz zwrócić uwagę na wiele dodatkowych kwestii, bo kalendarz i odpowiedni widok rozplanowanych zadań to zawsze wartość dodana przy pracy projektowo-zadaniowej. W Firmao to znajdziemy, a więc będzie dostępne połączenie z zadaniami, które wyświetlą się w odpowiednich miejscach kalendarza. Zadania jednak możemy dodawać z poziomu kalendarza i dopiero tutaj planować pracę. Czy to rozwiązanie skuteczne? Wydaje się, że połowicznie, ale wszystko zależy od specyfiki firmy i procesów.

W kalendarzu Firmao znajdziemy ciekawe rozwiązanie, które opiewa na personalnym oznaczeniu etykiety aktywności, co pozwala odznaczyć danego pracownika. Jest to oczywiście dodatek, natomiast może okazać się ciekawym rozwiązaniem w Twojej pracy zespołowej. W Firmao mamy zaimplementowany system powiadomień i automatycznych informacji – będzie to działało przy okazji dodawania nowych wydarzeń dla pracowników czy też nowych obowiązków lub zadań. Wtedy system wyśle automatyczne powiadomienie dla wybranych użytkowników. Analogicznie narzędzie przypomni o zbliżających się terminach, więc w tym kontekście uzyskamy tradycyjną funkcjonalność przy kalendarzach, jednak niezwykle przydatną. Pamiętajmy, że papierowe rozwiązania tego nie oferują. 😉

Reasumując, Firmao to ogromny system, który oferuje wiele kluczowych modułów do zarządzania całą firmą – od systemu CRM, przez ERP, magazyn aż po programy księgowe. W Firmao dostępny jest także kalendarz online dla firmy, natomiast mnogość opcji nie powoduje, że jest to narzędzie proste i intuicyjne w obsłudze. Oczywiście Firmao jest system funkcjonalnym i wiele ciekawych opcji tutaj znajdziemy, natomiast sens korzystania z kalendarza Firmao jest wtedy, kiedy korzystasz również z innych, dodatkowych modułów, m.in. systemu CRM czy też stanów magazynowych. Wtedy możesz sprawnie zorganizować swoją firmę za pomocą jednego narzędzia. Wykorzystywanie tego narzędzia tylko do pracy z kalendarzem raczej jest zbędne, ponieważ kalendarz to płatny pakiet. Inaczej niż w powyższych usługach, a więc w IC Project oraz kalendarzu Google, ponieważ w tych narzędziach cała praca z kalendarzem, projektami i zadaniami czy modułem nieobecności jest całkowicie za darmo. Warto zaznaczyć, że interfejs i nowoczesność Firmao pozostawia trochę do życzenia, ale jest to polskie rozwiązanie, a to bez wątpienia na polskim rynku duży atut.

Wypróbuj za darmo

Nie wymagamy karty płatniczej Darmowy na zawsze
Wypróbuj za darmo