Wyjedź z IC Project na majówkę!

20%
w rozliczeniu rocznym dla min. 10 użytkowników

Logo IC Project
Program do organizacji pracy w firmie

5 najlepszych programów do organizacji pracy w firmie

Strona główna / IC Project Blog / 5 najlepszych programów do organizacji pracy w firmie

Spis treści

Efektywna organizacja pracy w firmie to kluczowy element sukcesu w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym. W dobie rosnącej konkurencji i coraz bardziej skomplikowanych zadań, zarządzanie czasem i zadaniami stało się niezwykle ważne. Dlatego też coraz więcej firm korzysta z różnego rodzaju narzędzi i oprogramowania, które pomagają w organizacji pracy zespołu oraz w efektywnym wykorzystaniu zasobów. Program do organizacji pracy w firmie jest tym, co zapewnia pełną synergię pracy zespołowej. W niniejszym artykule przedstawimy dla Ciebie pięć najlepszych programów do organizacji pracy w firmie, które pomogą Ci zoptymalizować procesy biznesowe i zwiększyć wydajność zespołu. Odkryjmy razem, jakie narzędzia mogą wesprzeć Twoją firmę.

 

IC Project

IC Project

 

IC Project to zdecydowanie jeden z najlepszych programów do organizacji pracy w firmie, który pozwala zyskać pełną kontrolę w zarządzaniu projektami i zadaniami. Jest to rozwiązanie, które stanowi w praktyce całą platformę do współpracy zespołowej.

ICP możemy zdefiniować takim narzędziem, które każdy z zespołu włącza na starcie dnia pracy (chyba nawet jeszcze przed kawą!), a robi to dlatego, że w tym miejscu ma wszystkie istotne informacje, by pracować efektywnie. Od całych projektów i mniejszych zadań, przez pliki, istotne dokumenty, ustalone wydarzenia, aż po aspekty komunikacyjne z pozostałymi członkami zespołu. Organizacyjne centrum dowodzenia, po prostu.

System posiada sporo ciekawych możliwości, które zostały ułożone w bardzo przyjaznym interfejsem. Począwszy od samej pracy zadaniowej, mamy do wykorzystania multum ciekawych widoków, dostosowanie automatycznych powiadomień i przypomnień, zarządzanie priorytetami, czy tworzenie kolorowych etykiet do pracy zadaniowej. Wydaje się, że praca zadaniowa w IC Project nie ma sobie równych w innych narzędziach. Z łatwością możesz również skorzystać z nieco bardziej zaawansowanych funkcji, jak chociażby nowy moduł zależności zadaniowych bądź wielowymiarowego grupowania zadań. Każdym rozwiązaniem możesz również dowolnie zarządzać oraz konfigurować pod własne potrzeby, bo IC Project to system wyjątkowo elastyczny i plastyczny. To po prostu jeden z najlepszych programów do zarządzania projektami na rynku.

Najważniejsze jednak, że to wszystkie funkcje dookoła projektów i zadań znakomicie łączą się z wieloma możliwościami do usprawnienia komunikacji zespołowej. Wykorzystasz do tego wbudowany komunikator, system komentarzy na zadaniach i pełne zarządzanie plikami. W praktyce, nie wychodzisz poza ten program. A to właśnie definiuje poprawną organizację pracy w firmie.

Funkcje, funkcjami, ale lwia część feedbacku i opinii użytkowników mówi o intuicyjnym narzędziu. W tym przypadku mamy zatem połączenie dużych możliwości w jednym miejscu, ale też bardzo prostą i intuicyjną pracę dzień po dniu. Warto również zaznaczyć, że program jest w 100% polskim rozwiązaniem, więc cała praca odbywa się w języku polskim, do dyspozycji masz polski support, czy mnóstwo materiałów edukacyjnych. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych programów do organizacji pracy na rynku, a przy tym rozwija się w bardzo szybkim tempie.

 

Kalendarz Google

Google Calendar

 

Na starcie pisaliśmy o IC Project, czyli narzędziu bardzo kompleksowym w sferze organizacji pracy, a teraz przechodzimy trochę ze skrajności w skrajność. Idziemy zatem do kalendarza Google, który jest bez wątpienia znanym narzędziem, ale wydaje nam się, że dość rzadko definiowanym jako program do organizacji pracy. My jednak chcemy obalić ten mit i pokazać, że kalendarz Google może się znakomicie sprawdzić w tej roli. Alternatywnie, możesz również zobaczyć nasze zestawienie najlepszych kalendarzy online dla firmy.

Przede wszystkim rozpocznijmy od tego, że kalendarz Google to narzędzie, które zorganizuje nam całą pracę z kalendarzem (w sumie nazwa na to chyba wskazuje?). Możemy tutaj w pełni zarządzać wydarzeniami na wiele sposobów, łączyć wydarzenia z generowaniem spotkań online w Google Meet, czy tworzyć wydarzenia cykliczne, aby automatyzować naszą pracę. Cały kalendarz jest oczywiście połączony z automatycznymi powiadomieniami, które odgrywają często kluczową rolę w procesie organizacji pracy.

Kalendarz Google to jednak nie tylko wydarzenia i spotkania. Warto zaznaczyć, że w tym programie możesz także zarządzać swoimi zadaniami. Nie ma co ukrywać, nie jest to zaawansowana ani zbyt intuicyjna praca z zadaniami, a bardziej wskazanie zadania do wykonania i pokazanie tego zadania w widoku kalendarza. To bez wątpienia pozwala zorganizować pracę, ale kluczowe pytanie, które musisz sobie zadać, brzmi: czego tak naprawdę potrzebuję? Czy moje potrzeby wykraczają poza działania kalendarzowe? Jeśli tak, warto szukać nieco dalej, może podjechać wyżej w zestawieniu.

Warto zaznaczyć, że kalendarz Google ma funkcję Keep, która pozwala tworzyć przeróżne notatki. To notatki, które będą dostępne z boku kalendarza, co pozwoli lepiej zapanować na pewno nad ważnymi działaniami do wykonania, bądź zwykłymi przypominajkami. Kalendarz Google ma też rozwiązanie, które na pewno będzie odpowiadać specyficzynym procesom, a chodzi o połączenie z Google Maps. Jeśli Twoje wydarzenia są w różnych lokalizacjach, a ta lokalizacja często odgrywa kluczową rolę u Ciebie bądź w Twoim zespole, warto przeanalizować możliwości tego programu.

Jak widzisz, kalendarz Google potrafi załatwić wiele ciekawych potrzeb organizacyjnych. Mimo, że to narzędzie zbudowane na bazie kalendarza, potrafi na pewno organizować pracę. Czy zatem możemy kalendarz Google nazwać dobrym programem do organizacji pracy? My jesteśmy przekonani, że tak. A jeśli masz szersze potrzeby, ale kalendarz Google przypadł Ci do gustu, zawsze możesz połączyć to z IC Project i masz komplet.

 

Nozbe

Nozbe

Nozbe to kolejne polskie narzędzie, które bierzemy na warsztat w naszym zestawieniu programów do organizacji pracy. Bez wątpienia jest to rozwiązanie stworzone do tego, by lepiej panować na swoimi obowiązkami. Mamy w tym przypadku na myśli pracę zadaniową, proste obowiązki zawodowe, czy nawet prywatne czynności do wykonania. Zastosowanie Nozbe może być bardzo różne. Co zatem możemy zrobić w tym polskim programie do organizacji pracy?

Jest to bardzo proste narzędzie, gdzie dodasz wszystkie swoje zadania, skorzystasz z podstawowych opcji zadaniowych i wykorzystasz automatyczne przypomnienia o ważnych czynnościach, bądź zbliżających się terminach. W Nozbe najzwyczajniej w świecie zapisujesz i porządkujesz informacje, wszystko masz zorganizowane i skupiasz się na realizacji celów. Program znakomicie sprawdza się w pracy indywidualnej, aczkolwiek ma również podstawowe możliwości, by pracować tutaj zespołowo. Wydaje się jednak, że zespoły mogą mieć nieco większe potrzeby, a wtedy Nozbe niekoniecznie spełni oczekiwania, bo specyfika programu w tym przypadku jest nieubłagana. Prostota, prostota i jeszcze raz prostota, co zarazem jest wielką siłą Nozbe w organizacji pracy.

To bez wątpienia prosty, szybki i intuicyjny program. Nozbe możemy nawet nazwać takim bardziej funkcjonalnym notatnikiem, który te notatki ukazuje w formie zadań do wykonania. Warto zaznaczyć, że Nozbe jest także dostępne w formie aplikacji mobilnej, więc nie ma żadnego problemu, by organizować swoją pracę również z poziomu smartfona. Jeśli szukasz programu do organizacji pracy, który pozwoli zapisywać zadania i w podstawowej formie podejść do zarządzania tymi zadaniami, Nozbe może okazać się bardzo ciekawe.

 

TimeCamp

Widok TimeCamp czasu pracy

TimeCamp to narzędzie do monitorowania czasu pracy do poszczególnych projektów zarówno dla zespołów jak i indywidualnych użytkowników, co może znakomicie wpływać na organizację pracy w firmie. Jeśli znasz swój czas pracy oraz czasochłonność wybranych obowiązków, wydajniej możesz zaplanować swoją pracę i ją zorganizować. TimeCamp to nie jest narzędzie do użytku indywidualnego, a szczególnie dobrze sprawdza się w środowisku firmowym, gdzie chcemy więcej wiedzieć o pracy zespołowej. To zdecydowanie program do organizacji pracy w firmie.

To narzędzie, które nie tylko służy do mierzenia czasu pracy, ale także pozwala na zarządzanie pracą zadaniową. Dzięki swojej funkcjonalności pozwala zoptymalizować czas pracy, zwiększyć wydajność pracowników, a przy tym ogólną organizację pracy.

W TimeCamp znajdziesz m.in. możliwość automatycznego mierzenia czasu pracy z połączeniem pracy zadaniowej, opcję komentowania zadań, czy zarządzania urlopami w zespole. Do tego bardzo ciekawie wygląda cały moduł kontrolowania produktywności, które rysuje na kolorowych wykresach naszą realną pracę. Nie ma co ukrywać, że tego typu możliwości pozwalają zyskać pełną kontrolę nad pracą, a tym właśnie możemy zdefiniować poprawną organizację pracy. Im więcej wiemy o tym, co robimy, tym lepiej jesteśmy zorganizowani.

Warto także zaznaczyć, że TimeCamp posiada nowe zintegrowane rozwiązanie, które bardziej nastawione jest na planowanie pracy i współpracę zespołową. Jest to TimeCamp Planner, który oferuje więcej możliwości do pracy zadaniowej, organizację pracy za pomocą kalendarza, a także wiele opcji do komunikacji wewnątrz tego narzędzia.

TimeCamp nie jest bez wątpienia typowym programem do organizacji pracy, a bardziej nastawionym na ewidencję czasu pracy (w tym miejsce znajdziesz zestawienie najlepszych programów do ewidencji czasu pracy). Jednak w wielu przypadkach może stanowić ciekawe rozwiązanie w procesie organizacyjnym, dlatego znalazł się ten program w naszym zestawieniu. Jeśli chcesz zyskać więcej informacji o poświęcanej czasochłonności, warto na pewno przyjerzeć się temu rozwiązaniu. Ciężko więcej jeszcze powiedzieć o TimeCamp Planner, bo to stosounkowo nowe rozwiązanie, więc praktyczne wykorzystanie tej odnogi powie zapewne więcej w niedalekiej przyszłości.

 

Spoke

Spoke

To jest dopiero ciekawe! W naszym zestawieniu nie idziemy tylko i wyłącznie w jednym kierunku, a to dlatego, że organizacja pracy zawiera sobie wiele istotnych kwestich. Tym razem pokazujemy narzędzie Spoke, które zostało oparte na sztucznej inteligencji, czyli tym, co ostatnio mamy szczególnie popularne. To narzędzie pozwalające lepiej zorganizować pracę, gdzie kluczowa funkcja dotyczy zarządzania spotkaniami online. Program powinien świetnie funkcjonować w kontekście organizacji pracy w firmie.

Wiesz doskonale ile czasu spędzasz na przeróżnych spotkaniach, a potem jak uciążliwe jest ich podsumowywanie, formułowanie i dodawanie zadań, czy przede wszystkim wyciąganie wniosków. Kto to wszystko zapamięta, a potem jeszcze zrobi? Nie masz się czym przejmować, bo Spoke to kapitalne narzędzie do organizacji pracy, które zostało zaprojektowane, by ułatwić pracę zespołów, poprawić efektywność spotkań i zautomatyzować uciążliwy proces tworzenia przeróżnych raportów po spotkaniach.

Spoke to narzędzie, które skupia się na generowaniu automatycznych raportów ze wszystkich spotkań online, które na co dzień odbywasz. Nie musisz pisać ręcznych notatek, czy wykonywać dodatkowej pracy. To program, który automatycznie nagra całe spotkanie, wykona z niego transprypcję i stworzy specjalny raport AI przepływu pracy, który możesz dowolnie synchronizować z dowolnymi aplikacjami. Wyobraź sobie sytuację, kiedy wszystko po spotkaniu jest gotowe. Pamiętaj, że wtedy motywacja pracowników będzie wzrastać. Spoke może w tym zdecydowanie pomóc.

Oczywiście świat idealny nie istnieje, więc niekoniecznie wszystko działa aż tak automatycznie, jak mogłoby nam się po tym opisie wyobrazić. To program do organizacji pracy zbudowany na AI, więc wiele będzie się opierać na Twoich poleceniach i odpowiednich komendach. Posiada funkcjonalności pozwalające automatycznie synchronizować się także z ponad 30 innymi narzędziami, np. Hubspot, Pipedrive, czy Slack, co pozwala zorganizować pracę niezwykle kompleksowo, np. działu sprzedaży lub marketingu. Wszystkie narzędzie zbudowane na AI to cały czas mechanizmy rozwojowe, więc na pewno warto się przyglądać już teraz możliwościom, a także próbować wykorzystywać je w codziennej pracy. Wydaje się, że Spoke może być do tego bardzo ciekawym programem.

 

Jak widzisz, wybór programów do organizacji pracy jest spory. Samo zagadnienie jest bardzo szerokie, dlatego też warto podejść do tematu kompleksowo. My w naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę najbardziej kompleksowy i funkcjonalny IC Project, totalnie uproszczony kalendarz Google, prostą pracę zadaniową za pomocą Nozbe, ewidencje czasu pracy z zadaniami w TimeCamp, a także nowe odkrycia technologii w organizacji pracy po spotkaniach za pomocą Spoke. Poruszyliśmy w pięciu programach totalnie różne kierunki do organizacji pracy. Najważniejsze jest fakt, że odpowiedni program do organizacji pracy w firmie to prawdziwy klucz do sukcesu. Jeśli możesz zebrać większość procesów w jednym narzędziu, zrób to. Pamiętaj, że im więcej programów w Twojej firmie, tym większy chaos w codziennej pracy. Jeśli tego unikniesz, organizacja pracy wejdzie na pewno na wyższy poziom. Zwróć na to szczególną uwagę i wybierz program dla siebie.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Załóż darmowe konto

Bez karty płatniczej • Darmowy na zawsze