Wyjedź z IC Project na majówkę!

20%
w rozliczeniu rocznym dla min. 10 użytkowników

Tablica z zadaniami

7 najlepszych programów do zarządzania zespołem

Strona główna / IC Project Blog / 7 najlepszych programów do zarządzania zespołem

Spis treści

Zarządzanie zespołem jest kluczowym elementem dla sukcesu każdej organizacji. Aby ułatwić to zadanie, wspiera nas technologia w postaci wielu programów do zarządzania zespołem. To narzędzia, które na co dzień pomagają w organizacji i koordynacji pracy zespołu. Praca z program do pracy zespołowej to łatwiejsza komunikacja i skuteczniejsza współpraca, co przyczynia się do lepszej jakości pracy i większej wydajności zespołu.W tym artykule przedstawiamy 7 najlepszych programów do zarządzania zespołem, które pomogą Ci efektywnie zarządzać swoim zespołem i osiągać lepsze wyniki biznesowe.

 

IC Project

"<yoastmark

 

IC Project to ceniony polski program do zarządzania zespołem, który oferuje wiele możliwości do zarządzania projektami oraz zadaniami. Wszystkie najważniejsze procesy zadaniowe łączy z pełną współpracą i komunikacją zespołową. System gwarantuje wiele istotnych narzędzi, które przyczyniają się skutecznego zarządzania zespołem, chociażby wbudowany komunikator, kalendarz pracy zespołowej, możliwość tworzenia wiedzy firmowej czy mnóstwo ciekawych widoków pracy zadaniowej. Jest bardzo elastycznym i konfigurowalnym programem.

ICP to system stworzony do zarządzania projektami, co pozwala wprowadzać znakomite standardy w pracy zespołowej. Każde zadanie ma swoje miejsce w projekcie, a system uprawnień pozwala odwzorować realną hierarchię w Twojej firmie. Komunikacja łączy się bardzo blisko z projektami i zadaniami – wykorzystasz do tego system komentarzy na zadaniach, możliwość przekazywania plików, ale przede wszystkim wspólny komunikator.

Jest to komunikator połączony z każdym projektem i zadaniem, co pozwala oczywiście rozmawiać w wątkach prywatnych, ale przede wszystkim tworzysz wątki zadaniowe bądź projektowe za pomocą jednego kliknięcia. Twój zespół automatycznie otrzymuje informacje, a to wpływa niezwykle pozytywnie na współpracę zespołową. Co więcej, każda najmniejsza informacja ląduje w środowisku projektowym – brak błędów komunikacyjnych, bo masz ICP.

System wspiera pracę zespołową, ale oferuje także wiele możliwości dla osób zarządzających, aby zyskać wiekszą kontrolę nad pracą zespołową. Mierzenie czasu pracy bądź możliwość ustalenia przewidywanego czasu pracy na zadanie to podstawa do skutecznej analizy pracy zespołu. IC Project to program, który zdecydowanie może zaoferować tego typu funkcje.

Popularność IC Project nie wzięła się znikąd. Wyróżnikiem tego programu jest intuicyjny interfejs i prostota obsługi, co umożliwia łatwe i szybkie wdrożenie go w każdej organizacji. System wydaje się idealnym połączeniem między wysoką funkcjonalnością, a łatwością i przyjaznością w codziennej pracy, co jest doceniane w wielu zespołach.

IC Project jest solidnym i wszechstronnym programem do zarządzania zespołem, który pomoże Ci w efektywnym planowaniu i realizacji projektów. Narzędzie specjalizuje się w zwiększeniu wydajności oraz produktywności Twojego zespołu.

 

Jira

Jira, program do zarządzania zespołem

 

Jira to program do zwinnego zarządzania projektami, który znakomicie sprawdza się w pracy zespołowej. Jest to zaawansowane narzędzie, którego kierunek to branża IT. Posiada wiele przydatnych funkcji i to prawdopodobnie najbardziej zaawansowane oprogramowanie na rynku. Nie jest proste we wstępnej konfiguracji, ale posiada sporo istotnych możliwości.

Produkt firmy Atlassian umożliwia efektywne zarządzanie zadaniami zespołu, a przy tym także kontrolowanie zaawansowanych projektów. Jako, że targetem jest branża IT to znajdziemy także wiele opcji do śledzenia błędów, określania wersji zadania czy zarządzania wszelkimi zgłoszeniami wewnątrz i spoza organizacji. Każde zgłoszenie lub zadania z łatwością można przypisać do wybranego zespołu bądź pojedynczej osoby.

Śledzenie czasu pracy jest także naturalną funkcjonalnością do wykorzystania w środowisku Jiry. Tym samym, znamy ilość faktycznego czasu poświęconego na zadania przed każdego członka zespołu.

Jira to przede wszystkim metodologie zarządzania projektami. Jeśli ważne jest dla Ciebie zwinne zarządzanie projektami, znajdziesz w tym programie wiele dedykowanych schematów. Delegowanie zadań będzie dużo prostsze, a organizacja pracy zespołowej efektywniejsza.

Atlassian to kompleksowy system usług, który posiada wiele istotnych produktów. Jira posiada wiele odłamów: Jira Core, Jira Software, Jira Service Management czy Confluence. Pamiętajmy, że produktem Atlassian jest także znane do w zarządzaniu zadaniami Trello.

Podsumowując, Jira to potężne oprogramowanie do zarządzania zespołem. Znaczącą podstawą dla tego systemu jest podstawa zarządzania projektami i zadaniami w zwinnych metodykach. Jira zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w środowisku IT – w pozostałych branżach może generować wrażenie niedostosowanego, a co najistotniejsze, trudnego w obsłudze.

 

Notion

"<yoastmark

 

Notion to bardzo ciekawy program do współpracy zespołowej, który wchodzi w kilka światów: zarządzanie projektami, pracę z zadaniami, wirtualne tablice zespołowe, przechowywanie notatek i dużo więcej. W praktyce Notion stanowi świetne narzędzie do systematyzowania pracy zespołowej, wyznaczania pewnych standardów produktywności, a przede wszystkim do budowania pełnej bazy wiedzy dla całego zespołu. To narzędzie, które nie ma ustalonej sztywnej struktury – Ty budujesz to tak, jak ma funkcjonować Twój zespół i firma.

Jest to system, który na pewno sprzyja organizacji pracy. W Notion tworzysz tzw. bazy danych, które mogą przedstawiać totalnie różne widoki. Bazy danych budujesz na pustych tablicach, które przypominają niewypełnioną notatkę. Jeśli zbudujesz bazę danych, możesz korzystać z niej w przeróżny sposób – od grupowania, widoku w wielu trybach, aż po połączenia między różnymi innymi bazami i pracą zespołu.

Z jednej strony Notion oferuje wręcz nieograniczone możliwości do zarządzania zadaniami, pracy zespołowej i organizacji pracy. Z drugiej jednak strony wszystko musisz stworzyć od zera, bo system nie posiada zdefiniowanej struktury. To system, który posiada wiele przydatnych funkcjonalności – musisz jednak określić, czy są one dla Ciebie istotne.

Oczywiście z pomocą mogą przyjść materiały edukacyjne, szablony dostępne w Notion bądź wiele wskazówek od innych użytkowników. To jednak cały czas wydaje się skomplikowane. Notion jednak może znakomicie funkcjonować w sferze tworzenia bazy wiedzy firmowej, bo Twój zespół nie będzie ograniczony, a wszystkie informacje znajdzie w jednym miejscu.

Aplikacja pozwala na wiele i bez wątpienia musisz sprawdzić jej możliwości. Czy to system do zarządzania produktywnością Twojego zespołu? Niekoniecznie, ale zdecydowanie może tę produktywność i proces zarządzania wspierać. Świetnie sprawdzi się w elemencie tworzenia bazy wiedzy firmowej, niekoniecznie w pracy z zadaniami zespołu.

 

Trello

"<yoastmark

 

Trello to znany i lubiany program do pracy zadaniowej. Świetnie sprawdza się w zarządzaniu zadaniami zespołu, ponieważ pozwala pracować z wieloma użytkownikami jednocześnie na wspólnych tablicach. Cała praca w Trello oparta jest na tablicach Kanban. To metodologia zarządzania zadaniami, która zyskała ogromną popularność poprzez świetną wizualizację procesu, a także ogromną elastyczność w tworzeniu własnych procesów zadaniowych.

W Trello tworzysz dowolne tablicy, definiujesz zadania, przypisujesz zespół, a następnie delegujesz zadania dla każdego pojedynczego pracownika. To pełna praca zespołowa na wspólnych tablicach, z wymianą informacji i komunikacją na zadaniach. Posiada sporo przydatnych funkcji również w sferze automatyzacji niektórych procesów.

Trello to także wiele dostępnych szablonów, możliwości dostosowywania całego systemu w sferze wizualnej, ale także technicznej. Funkcja Butler pozwala dowolnie automatyzować reakcje systemu na podstawie pojawiających się akcji. Jest to świetne rozwiązanie, aby zminimalizować czas poświęcany na wypełnianie tego typu programu o dane.

Reasumując, Trello to świetny program do zarządzania zespołem, szczególnie dla zarządzania zadaniami zespołu. Jest bardzo intuicyjne w codziennej obsłudze, posiada przyjazny interfejs, a przy jest to system lubiany na całym świecie. Gwarantujemy, że pod kątem zarządzania zadaniami można znaleźć praktycznie wszystko, co będzie potrzebne. Jeśli Twoje potrzeby wchodzą w projekty i bardziej zaawansowane zarządzanie projektami, Trello może okazać się niewystarczające.

 

Kanban Tool

"<yoastmark

 

Kanban Tool to program do zarządzania zadaniami, który zdecydowanie poprawia wydajność pracy zespołowej. Jak sama nazwa wskazuje, został zbudowany na tablicach Kanban. Cała praca zespołowa odbywa się na wirtualnych tablicach, które pozwalają skutecznie współpracować w przeróżnych zespołach. Każdą tablice można zdefiniować na zasadzie workflow – określić statusy, warunki, a następnie oczywiście zdefiniować warunki.

Zarządzając zespołem, przypisujemy odpowiednie osoby do tablicy oraz delegujemy zadania. Wszystkie postępy i realizacje widzimy w czasie rzeczywistym, co jest dużą przewagą w komunikacji zdalnej. Ciekawe rozwiązanie stanowi dodatkowy pulpit analityczny, która pozwala wyciągać w formie wizualnej dane na temat pracy zespołowej. Bez wątpienia jest to spory argument dla osoby, która chce skuteczniej zarządzać zespołem w pracy zadaniowej.

Kanban Tool nie jest odkrywczym narzędziem, ponieważ wszystkie powyższe funkcjonalności posiadają pozostałe wymieniane narzędzia. Jako duży plus Kanban Tool można wskazać właśnie ograniczenie funkcjonalności. Jeśli chcesz współpracować zespołowo tylko w środowisku tablicy Kanban, wtedy to narzędzie może stanowić świetne rozwiązanie. Pamiętaj, że nie będzie to system, który pozwoli zyskać kontrolę dla zarządzania projektami w firmie.

 

HeySpace

Heyspace

 

HeySpace to polski program, który łączy pracę zadaniową z komunikacją zespołową. Nie jest narzędzie z zaawansowanymi funkcjonalności, a idealnie wchodzi w podstawowe potrzeby. Zadaniami w HeySpace można zarządzać na kilka sposobów – w formie listy zadań, na tablicy Kanban lub na kalendarzu. System gwarantuje wiele opcji do zarządzania zadaniami zespołu, co jest bardzo istotne w kontekście współpracy zespołowej i zarządzaniu zespołem.

Cały system posiada wbudowany komunikator, który daje możliwość do rozmowy w wielu wątkach dookoła pracy zadaniowej. To bardzo duża zaleta dla każdego członka zespołu, a także dla osób zarządzających. Komunikacja w jednym miejscu stanowi świetną podstawę dla programu do zarządzaniu zespołem. Pamiętajmy, że niestety w tym produkcie nie wejdziemy w świat zarządzania projektami – to inna specyfika narzędzia, koncentrowana na zadaniach.

W HeySpace znajdziesz dla zarządzania zadaniami znajdziesz również wszelkie pozostałe opcje podstawowe, które wymienialiśmy chociażby przy IC Project bądź Trello. Nie jest to system zaawansowany technologicznie, ale oferuje konkretne, skrojone rozwiązania. Jeśli poszukujesz programu dla zespołu, który będzie opierał się na zadaniu i komunikacji – proszę bardzo, HeySpace będzie stanowić bardzo ciekawy produkt do przetestowania i analizy.

 

Nozbe

Nozbe

 

Nozbe to kolejne proste, a przy tym bardzo lubiane narzędzie do zarządzania zadaniami. Świetnie funkcjonuje w zarządzaniu zespołem i zwiększaniu produktywności każdego pracownika. Pozwala zapanować nad każdym pojedynczym zadaniem z dodatkowymi, tradycyjnymi w przypadku pozostałych systemów, funkcjonalnościami.

Zarządzanie zadaniami w Nozbe odbywa się na widoku listy – nie znajdziesz tutaj tablicy Kanban, która dostępna była w poprzednich systemach. Jest to pewien wyróżnik dla tych, którzy jednak preferują zadania ułożone od góry do dołu, a nie od lewej do prawej. Każdy ma nieco inne przyzwyczajenia i preferencje, więc metoda Nozbe wcale nas nie dziwi.

Nozbe się rozwija od typowego zarządzania zadaniami rozwija się w kierunku łączenia zadań w proste projekty i przypisywanie różnych zespołów. W Nozbe mamy także kalendarz, który wizualizuje pracę zadaniową dla każdego z zespołu. Może to w dużym stopniu pomóc zarządzać zespołem i wszelkimi zaplanowanymi obowiązkami. System solidnie działa także na aplikacji mobilnej, gdzie można szybko dodać i zarządzać zadaniem. Żyjemy w mobilnych czasach, więc jest to jeden z kluczowych warunków przy wyborze systemu.

Nozbe wspiera produktywność, pozwala zarządzać zespołem i usprawnia współpracę zespołową. Jest to świetny polski program do zarządzania zadaniami. Jeśli poszukujesz aplikacji prostej do planowania obowiązków, polskie Nozbe wygląda bardzo solidnie.

 

Dlaczego warto wdrożyć program do zarządzania zespołem?

Program do zarządzania zespołem to podstawa w każdej firmie. Zarządzanie zespołem jest bardzo ogólnym pojęciem, natomiast przede wszystkim zawiera w sobie aspekty programu do zarządzania projektami, udanej współpracy między pracownikami, a także pełne zarządzanie zadaniami. Technologia jest po to, aby nas wspierać, a systemy gwarantuję wyjątkowe połączenia funkcji, które tworzą środowisko dostosowane do pracy zespołowej.

Pamiętajmy, że tego typu narzędzia gwarantują wiele przydatnych funkcjonalności dla każdego pracownika. Zespół pracuje efektywniej i wydajniej, jeśli praca jest odpowiednio zorganizowana. Z drugiej jednak strony, system automatycznie analizuje dane i wskazuje słabe punkty. To również druga strona medalu dla osób zarządzających, które mogą lepiej zarządzać zadaniami, a tym samym całym zespołem. Wyłapując mankamenty, możemy je szybko eliminować. To w ostatecznym rozrachunku wpływa pozytywnie na firmę, biznes i produktywność. Te czynniki natomiast generuję skutek wyższego zarobku całej firmy.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Załóż darmowe konto

Bez karty płatniczej • Darmowy na zawsze